Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Χωρισμός υποτακτικής κοπέλας

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Emiris, στις 1 Φεβρουαρίου 2012.

  1. Emiris

    Emiris Regular Member

    Από προσωπική μου εμπειρία, πιστεύω ότι είναι πολύ δύσκολο να χωρίσεις με μία κοπέλα που σου ήταν υποτακτική για κάποιο σημαντικό χρονικό διάστημα.
    Δεν αναφέρομαι σε συναντήσεις και συνεδρίες, αναφέρομαι σε κανονική σχέση ζευγαριού με σημαντικά στοιχεία κυριαρχίας και υποταγής.

    Είναι τέτοιο το δέσιμο που νιώθεις, η εκτίμηση και ευγνωμοσύνη για όλη τη στοργή, την εμπιστοσύνη αλλά και την αφοσίωση που σου έδειξε που δε σου πάει η καρδιά να προχωρήσεις έναν χωρισμό που έχεις ήδη αποφασίσει για σημαντικούς λόγους.

    Επίσης, τύψεις και ανησυχίες σου βασανίζουν το μυαλό για το αν η κοπέλα θα μπορέσει να ορθοποδήσει αμέσως μετά το χωρισμό δεδομένου ότι όλο αυτό τον καιρό είχε αναπτύξει σημαντικού βαθμού εξάρτηση από τη σχέση που είχατε.

    Έχει κάποιος/α ανάλογη εμπειρία; Είχε ανάλογους προβληματισμούς ή μόνο εγώ τα σκεφτόμουν;

    Φυσικά με ενδιαφέρει και η γνώμη των κυρίαρχων/μάστερς αλλά και η γνώμη των υποτακτικών/σκλάβων.

    Σας ευχαριστώ.
     
  2. SadisticUsage

    SadisticUsage Regular Member

    Απάντηση: Χωρισμός υποτακτικής κοπέλας

    Πιστεύω πως το να μένεις σε μια σχέση που έχει τελειώσει είναι κακό. Τα αποτελεσμάτα της λήξης είτε τώρα είτε σε ένα μήνα θα υπάρξουν,οπότε αν έχεις αποφασίσει να την χωρίσεις δεν πρέπει (κατα την άποψή μου) να λες ψέματα και σε αυτήν και στον εαυτό σου και να κάνεις αυτό που είναι απαραίτητο.
     
  3. aria

    aria Regular Member

    Απάντηση: Χωρισμός υποτακτικής κοπέλας

    To D/s είναι μια σχέση εξάρτησης που θέλει χρόνο και δουλειά για να δημιουργηθεί.
    Όπως λοιπόν η υποτακτική δεν παραδίδει τον έλεγχο εν μια νυκτη,
    έτσι και δεν μπορεί να μείνει μόνη της απότομα.
    Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να είσαι διπλά στο υ όσο χρειάζεται μέχρι να μπορεί να είναι λειτουργικό ή ακόμα και μέχρι να βρει άλλο Κ
     
  4. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Χωρισμός υποτακτικής κοπέλας

    Δυστυχως οσο σκληρο και να ειναι για ενα υ ο αποχωρισμος απο τον Κ του, οταν πρεπει να συμβει θα γινει κατα την γνωμη μου με τον τροπο που γινεται σε ολες τις ερωτικες σχεσεις.
    Δεν πιστευω οτι πρεπει καποιος να καταπιεσει την αναγκη του και να μεινει διπλα στο υ για να το βοηθησει ή να του συμπαρασταθει.
    Εξαλλου καθενας χρειαζεται τον δικο του χρονο για να επανελθει και να ξεπερασει καταστασεις.
    Τι θα κανει ο Κ? Θα περιμενει?
    Εξαλλου ο πονος του αποχωρισμου ειναι ο πονος που βιωνουμε σε καθε αλλαγη.
    Απλως θα της το πει και θα φυγει.
    Χωρις επικοινωνια μετα, γιατι ειναι ιδιομορφη η ψυχοσυνθεση ενος υ και χωρις επαφες που μπορει να της διατηρουν την ελπιδα.
    Ετσι ειναι η ζωη δυστυχως.
    Οτι αρχιζει καποτε τελειωνει.
    Τιποτα δεν κραταει για παντα
     
  5. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Χωρισμός υποτακτικής κοπέλας

    Συμφωνώ και προσθέτω ότι "δίπλα στο υ" δεν σημαίνει και ότι συνεχίζεται η σχέση.
     
  6. aria

    aria Regular Member

    Απάντηση: Χωρισμός υποτακτικής κοπέλας

    Φυσικά και δεν σημαίνει ότι συνεχίζεται η σχέση. Αντιθέτως μετά την λήξη της ο Κ πρέπει να είναι ξεκάθαρος στην θέση του και στους νέους στόχους που θέτει στο υ, δηλαδή την αποδέσμευση του.
     
  7. Emiris

    Emiris Regular Member

    Re: Απάντηση: Χωρισμός υποτακτικής κοπέλας

    Αυτό είχα κάνει και εγώ πριν καιρό Αστροβροχή σε μία κοπέλα και έχω την εντύπωση ότι της έκανα κακό.
    Πολύ λυπάμαι αλλά μάλλον έτσι είναι. Αν είχα κάνει ότι έλεγε η Αρία ίσως να ήταν καλύτερα νομίζω.

    Από την άλλη ίσως και να μην είχε καταφέρει η κοπέλα να σπάσει τα ψυχολογικά δεσμά αν συνέχιζα να ήμουν δίπλα της. Πραγματικά δε ξέρω τι είναι καλύτερο  
     
  8. aria

    aria Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Χωρισμός υποτακτικής κοπέλας

    Δεν υπάρχουν συνταγές, κάθε σχέση είναι μοναδική και οι ανάγκες κάθε υποτακτικής είναι διαφορετικές. Η γνώμη μου είναι ότι πρέπει η αποδέσμευση να γίνει σταδιακά. Αυτό όμως δεν είναι εφικτό πάντα.
     
  9. aspa1987

    aspa1987 Regular Member

    Απάντηση: Χωρισμός υποτακτικής κοπέλας

    Καλησπερα, εχω καιρο να συμμετασχω ειναι η αληθεια παρολαυτα προσωπικα το εχω ζησει ολο αυτο, ακομα το ζω ειναι η αληθεια, δεν παει καλα η σχεση και θελω να διακοπει σαν U μου ειναι πολυ δυσκολο αλλα βλεπω και στον Κ μια πολυ μεγαλη δυσκολια να διακοψει!Δεν νομιζω οτι θα πρεπει να υπαρχει επικοινωνια μιας που το καναμε και ετσι και τελικα ειμαστε ακομα μαζι τα δεσιματα ειναι πολυ μεγαλα και ουσιαστικα,ποθ ειναι σχεδον αδυνατον τουλαχιστον για εμενα! Επεισης ειναι πολυ δυσκολο ενα U na βρει καποιον Κ σε ευλογο χρονικο διαστημα εκτως βεβαια αν υπαρχει ηδη! Εγω οσο και να εχω προσπαθησει κανεις δεν ειναι σαν Εκεινον!

    Ας παμε παλι ομως στο θεμα μας! Ναι πρεπει να κοβεται αμεσως η επικοινωνια αλλα προσοχη!! ΧΩΡΙΣ ΦΩΝΕΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΕΡΩΤΗΜΑΤΙΚΑ! Δεν πρεπει να μεινουν ερωτιματικα και ουτε να εχει προηγηθει τσακωμος γιατι τοτε τελειωνει με θυμο και οχι οπως επρεπε να τελειωσει! Αυτα απο εμενα...ωραιο θεμα παντως   
     
  10. aria

    aria Regular Member

    Απάντηση: Χωρισμός υποτακτικής κοπέλας

    Να σε ρωτήσω κάτι?
    πιστεύεις πως ένα υ εντελώς εξαρτημένο που έχει φτάσει σε σημείο να μην ελέγχει ούτε τις φυσικές του λειτουργίες (ακραία υπόθεση)θα μπορέσει να αντεπεξέλθει σε μία τόσο απότομη διακοπή επαφής, ξαναλέω επαφής όχι σχέσης.
     
  11. aspa1987

    aspa1987 Regular Member

    Απάντηση: Χωρισμός υποτακτικής κοπέλας

    Αria, thnx για την απαντηση πρωπαντος! Θα σου πω κατι γενικο και παρτο οπως θες! Η απαντηση μου στην ερωτηση σου ειναι οτι ναι μπορει και ξερεις γιατι?

    Ο σωστος κυριαρχος (ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ) το πρωτο που μαθαινει στην U ειναι να μπορει να ζησει μονη της! Εαν δεν το κανει αυτο θα υποστει και τις συνεπειες!
    Η δευτερη απαντηση μου σε αυτο ειναι κανενας κυριαρχος δεν τελειωνει κατι εαν δεν εχει ολοκληρωθει μια εκπαιδευση η οποια εκπαιδευση δεν εχει να κανει με το sex! Ενας Mαστερ μαθαινει στην U "ΝΑ ΠΕΤΑΕΙ", την προαγει σαν ανθρωπο πρεπει να ειναι ικανος να το κανει αυτο ! Θα σου φανει πολυ κοινοτυπο αυτο που σου λεω οπως μου φαινοταν και εμενα οταν τα διαβαζα και πριν γνωρισω Εκεινον! Αλλα το πρωτο πραγμα που εμαθα απο Εκεινον ειναι να μπορω να ζω χωρις την εξαρτηση μου! Κατι που δεν εκανα ποτε αλλωτε! Sorry αν σε απογοητευσα, ημουν πολυ χειροτερη μισο χρονο πριν! Η απαντηση μου θα ηταν διαφορετικη αλλα πλεον δεν ειναι!
     
    Last edited: 2 Φεβρουαρίου 2012
  12. aria

    aria Regular Member

    Απάντηση: Χωρισμός υποτακτικής κοπέλας

    όχι απλά δεν με απογοητεύει η απαντηση σου αλλά συμφωνώ απόλυτα.
    Απλά προσπάθησα να απαντήσω στο αρχικό ερώτημα που προφανώς δεν περιλαμβάνει αυτή την εκπαίδευση