Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ωφελεί το BDSM ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος centcool, στις 13 Νοεμβρίου 2017.

  1. espimain

    espimain Contributor

    Θα πρότεινα να δοκιμάζεις κι άλλο BDSM.
    Έχει διαφορά με το vanilla, σε διαβεβαιώνω.
     
  2. centcool

    centcool Guest

    Mε την πρώτη διαθέσιμη sub/bottom θα περάσω σε περαιτέρω πρακτική.
     
  3. Φυσικά και ωφελεί. Μας καυλωνει, δηλαδή αισθανόμαστε ομορφα, ειδικά στη θεα όμορφων ποδιων και γοβων. Να μπορουσα να γλειφω τωρα.....
     
  4. Illustration

    Illustration .... Sandman is looking for your soul.

    Οτιδήποτε σε κάνει να είσαι ο εαυτός σου σε ωφελεί. Παρενέργειες υπάρχουν παντού. Το θέμα είναι να είσαι έτοιμος να αναλάβεις τις ευθύνες των επιλογών σου...
     
  5. brenda

    brenda FU very much

    Δεν ξέρω αν γ-καυλώνουν κιόλας. Άμα το καταφέρνουν, κομπλέ, μαγκιά τους...
     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ωφελεί, τους μαζοχιστές. <3
     
  7. ManMasterFirst

    ManMasterFirst Ποτέ μη λες ποτέ Μπορεί να εκπλαγείς...

    ΝΑΙ ωφελεί αρκεί να τηρούνται ορισμένες συνθήκες, όπως π.χ.το ταίριασμα (κούμπωμα) των συμβαλλομένων μερών.
     
  8. SubIrene

    SubIrene Dreamer of Dreams

    Αρχικα, οπως πάντα, μαγεμένη από τις απαντήσεις σου!

    Τώρα, επειδή έχω ασχοληθεί με τον διαλογισμό, ... Δεν ξέρω γιατί δεν παρομοιωσα ποτέ τις δύο καταστάσεις μες το μυαλό μου, αλλά ναι ο πόνος καλεί να αφεθεις και από την άλλη σε φέρνει σε τελείως νέα επίπεδα συνειδητότητας.
    Δεν είναι λίγες οι αρχαίες θρησκευτικές φιλοσοφίες και πρακτικές που αναγνωρίζουν τον πόνο ως φορέα συνειδητότητας και συχνά τον καλοδεχονται κι όλας @centcool με το βίντεο που παρεθεσες να είναι ένα σχετικό παράδειγμα. Κάποιοι με τον πόνο ψάχνουν να βρουν τη συγχώρεση άλλοι τη Θέωση και κάποιοι άλλοι τον έχουν ως προσευχή (τον συσχετισμό ο καθένας ας τον κάνει μοναχός του). Οπότε ναι, θα έλεγα πως αυτο-οφωλουνται σε ψυχικό τουλάχιστον επίπεδο.

    Υ.Γ. Εγώ με Γ το γράφω με Γ το λέω!  
    Υ.Γ. Ααααας πάω να ψάξω όλες αυτές τις ωραίες, μεγάλες, λέξεις που δεν ξέρω τι είναι   
     
  9. centcool

    centcool Guest

    @SubIrene Ναι δεν λέω... αλλά σε αυτούς που αυτο-μαστιγώνονται και αποζητούν την θέωση, αναρωτιέται κανείς...
    Όντως θα το πετύχουν με αυτό τον τρόπο ?

    Είναι η αυτο-τιμωρία δρόμος για την θέωση ?
     
  10. SubIrene

    SubIrene Dreamer of Dreams

    Βλέπει κάποιος ένα ζευγάρι όπου εκείνος/εκείνη έχει το υ με λουράκι και αλυσίδα στο λαιμό έξω για καφέ. Αναρωτιέται λοιπόν κανείς, έτσι τη βρίσκουν αυτοί; Τους προκαλεί αυτό ευτυχία; Συναισθηματική πλήρωση; Ηρεμία; Συντροφικότητα;

    Τώρα αν πάρουμε τη Θέωση σε κατάσταση στην οποία μπορεί κανείς να βρεθεί... Η αυτό τιμωρία μάλλον όχι, δεν γνωρίζω να συναντάται πουθενά, ο πόνος όμως ναι, φαίνεται να είναι δρόμος που οδηγεί στη Θέωση.
     
  11. centcool

    centcool Guest

    @SubIrene Σε αυτή την περίπτωση, εαν ο πόνος οδηγεί στην θέωση, οι οδοντίατροι π.χ. είναι ιερείς ?
    Διαφωνώ με το σκεπτικό αυτό.
     
  12. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    @centcool

    Τι εννοείς με τον οδοντίατρο και ποιος ο συσχετισμός με το BDSM;