Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

αγάπη και πόνος-προσωπική προσέγγιση...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος brenda, στις 17 Ιανουαρίου 2015.

  1. brenda

    brenda FU very much

    Αν αγάπησες και πόνεσες, αγάπα περισσότερο...
    Αν αγάπησες περισσότερο και πόνεσες περισσότερο, αγάπα ακόμα περισσότερο...
    Αν αγάπησες ακόμα περισσότερο και πόνεσες ακόμα περισσότερο, αγάπα περισσότερο ώσπου να μην πονάει άλλο...
    Γουίλιαμ Σαίξπηρ

    Για μένα είναι σοφία και πηγή έμπνευσης...Ευπρόσδεκτες όλες οι απόψεις...
     
  2. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    ποση ψυχη πρεπει να εχει καποιος για να δινει περισσοτερο και περισσοτερο καθε φορα....
    δε ξερω, νομιζω φευγουν κομματια δικα του και δε νομιζω να τα παιρνει πισω ποτε.....
     
  3. brenda

    brenda FU very much

    ο πόνος λυτρώνει, όταν μάθεις να τον χειρίζεσαι...το θέμα είναι που εξαντλούνται τα αποθέματα της αγάπης....
    τα κομμάτια μας τα επαναδομούμε αν πατάμε στα πόδια μας...ίσως εκεί που δεν το περιμένουμε να νιώσουμε την ασφάλεια να ξαναγίνουμε κομμάτια....στον βωμό της...
     
  4. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Νιώθω πως δεν έχω περιθώρια να γίνω πολλές φορές κομμάτια... Για αυτό προσέχω που δίνω την καρδιά μου...
    Όσο για τον πόνο, συμφωνούμε, αν και προτιμώ να με μαστιγώσουν αλύπητα 2 μέρες παρά να ξανα ζήσω εκείνο τον ψυχικό πόνο, εκείνο το μαρτύριο....
    και τέλος για τα κομμάτια μας, εμένα ποτέ δε μου γύρισε κανένα πίσω, ούτε ξανα φτιάχτηκε από την αρχή,.... εμαθα να ζω με λιγοτερα κομματια μου...
     
    Last edited: 17 Ιανουαρίου 2015
  5. brenda

    brenda FU very much

    αυτό λοιπόν είναι το νόημα αυτού του νήματος...να πει ο καθένας την προσωπική εμπειρία και να εκθέσει την προσωπική του οπτική στο θέμα....μπορεί ένας σαδιστής να πει την δική του άποψη, την δική του θέση, και μία βανίλα εξίσου...
     
  6. brenda

    brenda FU very much

    Σειρηνούλα μου, θα συμφωνήσω μαζί σου εν μέρει, ο δεύτερος πόνος είναι αβάσταχτος, αλλά είναι ένα ρίσκο που πρέπει να πάρει κανείς όταν ακροβατεί με την αγάπη...
     
  7. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Αυτή τη φορά , αν ξεπεράσει το μέγεθος του προηγούμενου θα είναι και η τελευταία. Θα με διαλύσει.
    Το ξέρω, το νιώθω.
     
  8. brenda

    brenda FU very much


    τέτλαθι δη, κραδίη και κύντερον άλο ποτ΄έτλης
    'Ομηρος-Οδύσσεια υ΄18
    κράτα καρδιά μου, πού σκληρότερο έχεις βαστάξει πόνο....
     
  9. brenda

    brenda FU very much

    Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
    απόδοση: δεν υπάρχει κανείς που αγαπά τον πόνο αυτό καθεαυτό, που τον επιδιώκει και που θέλει να τον αποκτήσει, μόνο και μόνο επειδή είναι πόνος.

    Το "ακατάληπτο" κείμενο που χρησιμοποιείται για τη δοκιμή γραμματοσειρών



    μην μπερδεύουμε λοιπόν τα πράγματα...όποιον τον ακουμπάει ο ακατάληπτος ορισμός και δεν αγαπά πραγματικά τον πόνο θα είχε ενδιαφέρον να το αναλύσει....
     
  10. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Αναλογως. Αν αγαπας απο αναγκη καθε φορα θα αδειαζεις. Αν αγαπας κ αγαπηθεις χωρις να εχεις τον αλλο αναγκη το ιδιο κ για εκεινος. Συμβαινουν αλλα τοτε. Τοτε για εμενα η αγαπη ειναι ελευθερια.


    22
     
  11. brenda

    brenda FU very much

    Επειδή ο πόνος είναι μέρος του εκπαιδευτικού προγράμματος για να γίνουμε σοφοί όπως είπε ο Ram Dass-Αμερικανός γκουρού σε άλλο context για την γιόγκα και κάποιος Κ (αρκετά ευφυής ώστε να το χρησιμοποιήσει, αλλά όχι τόσο έξυπνος ώστε να παραδεχτεί ότι δεν ήταν δικό του) μου είπε κάποια στιγμή και με προβλημάτισε, η δική μου άποψη ακροβατεί ανάμεσα στην αγάπη για κάτι ή για κάποιον μέσω του πόνου και με όποιο κόστος και η αποφυγή του, μαζί με την αποφυγή της αγάπης συλλήβδην, γιατί ως γνωστόν όταν αγαπάς δεν είσαι άτρωτος στον πόνο....σωματικό και ψυχικό....
     
  12. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

     
    No pain, no gain. Mια υποτακτική αγαπάει/θαυμάζει πραγματικά κάτι ''ανώτερο'' τον Κυρίαρχο στον οποίο ανήκει. Ο Σαδιστής από την άλλη αγαπάει με σατανικό σαδισμό.
    Από προσωπική εμπειρία μιλάω, δεν χρειάζεται να πω τίποτα άλλο.

    p.s: @brenda είμαι άτρωτη, πλέον.