Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

απαραίτητες προυποθέσεις

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος skia, στις 17 Ιουνίου 2007.

  1. tithon

    tithon Contributor

    όποιος άνθρωπος δεν είναι δυσφορικός καλλιεργείται (εκπαιδεύεται). μερικές άνθρωποι είναι ιδιαίτερα ενδιαφέρουσες και γλυκύτατες από μόνες τους.
     
  2. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Να μου το βγάζει! Αυτή είναι η βασική προϋπόθεση
     
  3. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Kηρύσσω το ISO 24701 ως απολύτως συμβατό των προδιαγραφών ποιότητος DIN υπό τον κωδικό #24-7- 001 (κατά OCD compliance verification) υπό την προϋπόθεσιν την κατ' ουδένα τρόπον πρόκλησιν θορύβου (λαϊκιστί γνωστού ως βαβούρας, μπαλαφάρας, κηρύγματος, παπαρολογίας, κατηχητικού).
    Εις ην περίπτωσιν ο θόρυβος καθίσταται αντιληπτός (κατώφλιον ακουστότητος τα 15 Ηz), οι παραγωγοί/δημιουργοί του θορύβου θέλουσι ανήκειν ανεπιστρεπτί και αναντιλέκτως εις την χορείαν των οντοτήτων γραφικού χαρακτήρος, ήτις αφ' ενός δεν επιφέρει ουδένα πειθαρχικόν έλεγχον, ως ώφειλε άλλωστε, αφ' ετέρου δε συνάδει νομοτελειακώς με την οφειλομένη λησμοσύνη των φορέων του εν λόγω θορύβου.
    Αρμόδια ρυθμιστική επιτροπή ZEDR (Zuper Ego Disturbance Research).
     
  4. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Ποτέ δε μου άρεσε η λέξη εκπαίδευση στα πλαίσια του D/s. Τη θεωρώ μειωτική και προσβλητική για μια ερωτική σχέση.

    But that's just me.
     
  5. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Υπαφχουνν ερωτικες σχεσεις που δεν υπαρχει αυτη η λεξη και φυσικα δεν εχουν καμια σχεση με το D/s, γιατι στο D/s ειναι μερος του. Οπως και τα ορια, οι εντολες, η τιμωρια, το aftercare και αλλα πολλα. Γιατι πρεπει σωνει και καλα να ειναι D/s.? Πρεπει ολοι να εχουν σχεση D/s? τοσο πιασιαρικο ειναι πια?
    Και μενα με προσβαλλει που σημερασ ειναι Τεταρτη, αλλα αν εγω ηθελα σημερα ναναι Παρασκευη, θαχω θεμα στη δουλεια μου τη δευτερα, θαναι η πορτα κλειστη και η θεση μου δωσμενη. Το τι θεωρω εγω οτι μεθαυριο ειναι σ/κ γιατι ετσι με βολευει, μπορει να ειναι το ακριβως αντιθετο απο αυτο που θεωρει ολος ο υπολοιπος καλος κοσμος.
     
  6. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Όπως είπα και παραπάνω, that's just me.
     
  7. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Να λες "προσβαλλει το d/s" που το d/s ειναι εξ ορισμου συνεναιτικη σχεση, που δεν σε αναγκαζει δηλ κανενας να μπεις σε μια τετοια σχεση αν δε σε εκφραζει, ειναι μια περιεργη σταση στον χωρο του bdsm.
    Εαν ενα ζευγαρι, στα πλαισια μιας συνεναιτικης σχεσης εχουν συμφωνησει και αποδεχτει να πασαλειβονται π.χ. με μουσακα πριν το κανουν, κι εσυ πεις μπλιαχχχ δε μ αρεσουν οι μελιτζανες, με προσβαλλει που το κανουν αυτο, τοτε απλα κανεις kink shaming και ειναι μια πολυ αρνητικη μοδα που χει εμφανιστει τωρα τελευταια.
     
    Last edited: 15 Αυγούστου 2018
  8. Jemme53

    Jemme53 Regular Member

    Πολύ ωραία και σωστή ταξινόμηση. Θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί και προς άντρες submissive.
    Παίρνω θάρρος να δηλώσω για τον εαυτό μου ότι.ταιριαζω σε όλα, εκτός από 2 στα δευτερεύοντα, γιατί είμαι παντρεμένος. Σε όλα 'αλλα είμαι μέσα.
     
  9. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Συμφωνω με αυτη την αναλυση και αξιολογηση, επετρεψε μου ομως μια προσθηκη.
    Δεν φτανει μονο η υποψηφια να μην ειναι χαζη
    Απαραιτητα και η φιλη της και η φιλη της φιλης της να μην ειναι χαζες.
    Λογω της μεταδοτικης φυσης του νοσηματος.
     
  10. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Μόνο που εγώ δεν έγραψα τίποτα από αυτά που αναφέρετε. Παρακαλώ ξαναδιαβάστε προσεκτικά.
     
  11. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

     
  12. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Από τα παραπάνω από που προκύπτει ότι η λέξη εκπαίδευση προσβάλει το D/s?

    *Εμένα* προσβάλει.

    Για εμένα το υ δεν είναι ούτε πετ ούτε υποψήφιος βαθμοφόρος στα ΛΥΒ.

    But that's just me, επαναλαμβάνω.