Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

αρχάριος σκλάβος

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος undertraining, στις 9 Νοεμβρίου 2009.

  1. undertraining

    undertraining Regular Member

    Θα ήθελα να ακούσω απόψεις από mistreses και masters σχετικά με το παρακάτω:

    Τι πρέπει να κάνει ένας αρχάριος σκλάβος για να ξεκινήσει την αυτοεκπέδευση του και ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος για να επειλέξει και να εντοπίσει την mistress ή τον master που του ταιριάζει?

    Στο δέυτερο σκέλος της αναζήτησης θα ήθελα και πρακτικές συμβουλές από έμπειρους στο χώρο!

    Αναπτύξτε το θέμα ελέυθερα και κατά βούληση!!!! 

    Μην θεωρήσετε το θέμα απλοϊκο και χωρίς ενδιαφέρον. Παιστεύω ότι αφορά όλους τους αρχαρίους του φορουμ και θα εκτιμήσουμε τις θέσεις των εμπειρων μελών 

    Ευχαριστώ!! 
     
  2. ypakouos

    ypakouos New Member

    Απάντηση: αρχάριος σκλάβος

    θα συμφωνησω απολυτα με τον undertraining.και επειδι ειμαι καινουργιος και εγω,στον χωρο του bdsm,θα ηθελα παρα πολυ να δω αποψεις απο εμπειρα ατομα.
    ευχαριστω εκ των προτερων.
     
  3. Ntinak

    Ntinak New Member

    Απάντηση: αρχάριος σκλάβος

    και να προσθέσω και εγώ εάν το επιτρέπει ο undertraining και συγνώμη κιόλας, τα ίδια ισχύουν για μια γυναίκα σκλάβα με έναν άνδρα σκλάβο ?
     
  4. Captain_Morgan

    Captain_Morgan https://www.youtube.com/watch?v=9wj6BqmyjM4

    Απάντηση: αρχάριος σκλάβος



    Καθόλου απλοικό θέμα ...ενδιαφέρον και ουσιαστικό ...
    Επειδή προσωπικά θεωρώ τους υποτακτικούς, την πλειοψηφία τους τουλάχιστον, έξυπνα όντα και με υψηλή συναισθηματική εφυία και ένστικτο, ο μόνος τρόπος για να "επιλέξουν", Master ή mistress είναι να ακολουθήσουν το ένστικτό τους.
    Το κάθε υποτακτικό ον έχει διαφορετικό τρόπο που πρέπει να δουλέψεις πάνω τους ως Κυριάρχος για να το κάνεις να σου παραδώσει τον εαυτό του σε απόλυτο βαθμό. Έτσι λοιπόν όπως δεν υπάρχουν "κανόνες" στην εκπαίδευση ένος υποτακτικού δεν υπάρχουν "κανόνες" και συμβουλές για την αυτοεκπαίδευσή του και κυρίως όταν δεν γνωρίζεις τις δυνατότητες, τα όρια και τις αντοχές ενός νέου στον χώρο ανθρώπου.
     
  5. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντηση: αρχάριος σκλάβος

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  6. undertraining

    undertraining Regular Member

    Απάντηση: αρχάριος σκλάβος

    Μόνο το ενστικτο υπάρχει τελικά???
     
  7. vagg

    vagg New Member

    Απάντηση: αρχάριος σκλάβος

    Γεια σας. Νέος κι εγώ εδώ αλλά από τη μικρή μου πείρα ως τώρα, έχω να πω πως δεν μπορεί να υπάρξει αυτοεκπαίδευση. Όλα ξεκινάνε από τις φαντασιώσεις που έχει ένας σκλάβος και από το χτίσιμο εμπιστοσύνης με τον Αφέντη του. Κανείς δεν μπορεί να τα δοκιμάσει όλα από την πρώτη φορά. Στο χέρι του σκλάβου είναι να τολμήσει να πραγματοποιήσει τις φαντασιώσεις του για υποταγή και στο χέρι του Αφέντη είναι να διαμορφώσει και να επιβάλλει το πλαίσιο της κυριαρχίας του, με τέτοιο τρόπο ώστε να κάνει το σκλάβο να αφεθεί και να είναι δεκτικός. Όλα πάντως πρέπει να βασίζονται στην εμπιστοσύνη του σκλάβου προς τον Αφέντη. Αν κάποιος έχει φαντασιωθεί την υποταγή του έχει κάνει ήδη το πρώτο βήμα προς την πραγματοποίησή της
     
  8. jim28

    jim28 Regular Member

    Απάντηση: αρχάριος σκλάβος

    το θέμα είναι να βρείς το έτερο ήμισι, τα υπόλοιπα τα μαθαίνεις στην πορεία
     
  9. i_like_to_Obey

    i_like_to_Obey New Member

    Θα συμφωνησω απολυτα με τον vagg η τουλαχιστον ετσι ξεκινησα και εκανα και εγω
     
  10. sklabosgiorgos

    sklabosgiorgos Regular Member

    Απάντηση: αρχάριος σκλάβος

    νεοι σκλαβοι.πρεπει να αποφασισεται οτι ο κυριος σας εχει τη δυναμη.ειναι αυτος που παιρνει τις αποφασεις.ειναι αυτος που θα να σας παιρνει σεξουαλικα αν βεβαια το θελεται και εσεις. αν θελει να πηδηξει και σας αρεσει θα καθεσται αν θελει να τον χαλαρωσετε με το στομα σας θα το κανετε μονο αν σας αρεσει .τιποτα δεν θα κανεται αν δεν σας αρεσει.ειναι συμβουλη αυτο και για μενα απαραιτητη προιποθεση οτι γινεται να ειναι συνενετικο και μεσα στα ανθρωπινα ορια. αν ο κυριος θελει να του καθαρισεται με τη γλωσσα τα ποδια θα το κανετε.αν θελει να φορεσεται γοβες για να χωρεψετε οριενταλ μπροστα του θα το κανετε.αν θελει στριπτιζ να του κανετε θα το κανετε.αν θελει να του παρετε πιπα ενω καπνιζει και πινει μπηρα θα το κανετε.τα σωβρακα του θα λαμπουν σαν καινουρια.το ποταο του και οι παντοφλες του θα ειναι στην ωρα τους.καλοσιδερομενα πουκαμ ισα ζεστο φαι τα παντα ολα.οταν μιλαει ο αντρας αφεντης δεν θα φερνεις αντιρησεις για να μην εκνευριζεται.στο κατω κατω υποτακτικος εισαι.δεν θα σας πω ωραια λογια.αν θες να υπηρετησεις θα εισαι ετοιμος να κανεις τα γουστα του αντρα που σε κυβερνα.σε ρωταω σκλαβε εισαι ετοιμος.η απαντηση που θα δωσεις ειναι η απαντηση στο ερωτημα σου.και μην ξεχασω θα φορας κολαρο.ολα αυτα αρκει βεβαια να σας αρεσουν και εσας.δεν πιστευω στις μαλακιες ο αφεντης αποφασιζει και ο σκλαβος ακολουθει.τιποτα δεν γινεται αν δεν το θελει ο σκλαβος.ο σκλαβος κυβερνα στην ουσια.ολα οσα γινονται πρεπει να ικανοποιουν και τους δυο.δεν πρεπει να γινεται το παραμικρο αν καποιος εχει την παραμικρη αντιρρηση η αν δεν ειναι συγουρος οτι του αρεσει.τελος σε ολα πρεπει να υπαρχει σωματικη ασφαλεια και ψυχικη εφορια και σε καμια περιπτωση ψυχικη καταπιεση.ολα ειναι ωραια αρκει να τα ευχαριστιουνται και οι δυο απολυτα.
     
    Last edited: 20 Νοεμβρίου 2009
  11. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Re: Απάντηση: αρχάριος σκλάβος

    Διακρίνω μια σταθερότητα στις απόψεις σου, Γιώργη. Πέντε λεπτά πριν, κι ενώ ετοιμαζόμουν να σχολιάσω, το κείμενό σου έδινε ακριβώς το αντίθετο νόημα. Πώς και μέσα σε τόσο λίγο χρόνο έγινες υποστηρικτής της συναίνεσης ένας θεός (Αλλάχ, Βούδας, Μεγάλο Ίσως, κάποια δύναμη τέλος πάντων) ξέρει... Ας είναι όμως, επιστρέφω στην αυτοεξορία μου.

    Μετά τιμής (κι ευχαριστών για το βήμα),
    D.
     
  12. Relegand

    Relegand New Member

    Κι εγω ειμαι νεος (και στην ηλικια και στο bdsm) και δεν ξερω απο που και με ποιον να αρχισω, ισως με καποιο event συναντησης της σελιδας αλλα δεν γινεται καποιο αυτον τον καιρο στην αθηνα