Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ασφάλεια - φροντίδα

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος MGeorgios, στις 7 Δεκεμβρίου 2005.

Tags:
  1. teras

    teras New Member

    Κρέμα Penaten, αγνή, φτηνή και θαυματουργή. Μην τη χρησιμοποιήσετε αν η σκλάβα σας θέλει τα σημάδια της δραστηριότητάς σας  .
    Απλό Baby-Oil πριν από το λειωμένο κερί. Γυαλίζει ωραία η επιδερμίδα και μετά, φεύγει εύκολα το κερί (αν σκοπεύετε να το βγάλετε).  
    Και κάτι ακόμα: βρείτε έναν τρόπο να λύνεται το ταίρι σας μόνο του. Αχρείαστο να 'ναι, αλλά, φαντάζεστε να πάθετε έμφραγμα και να την/τον έχετε δεμένη/ο;  
     
  2. tassos34

    tassos34 New Member

    ΄Προσθέτω ότι σθμφωνώ απόλυτα με τον teras
     
  3. Phaedra

    Phaedra Regular Member

    RE: RE: ασφάλεια - φροντίδα

    Προτιμωτερο το να υπαρχουν safety shears κοντα ωστε να μπορει με ασφαλεια να κοψει τα σχοινια αν χρειαστει. Αν μπορει να λυθει μονος του μεγαλος μερος του ελεγχου χανεται.
     
  4. zinnia

    zinnia Contributor

    RE: RE: ασφάλεια - φροντίδα

    Να προσθεσω κι εγω κατι ακομα ? Να μη διανοηθουν να αφησουν καποιον ανθρωπο δεμενο (αρα ανημπορο) και να φυγουν εστω και για λιγο.. ποτέ δεν ξερεις τι γινεται.. θα ναι κριμα ενα αισθησιακο παιχνιδι να μετατραπει σε τραγωδια..
     
  5. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    RE: RE: RE: ασφάλεια - φροντίδα

    Θα συμφωνήσω με τη ζίνια, μια και πολλά μπορούν να συμβούν. Ακόμη και σε self bondage καλό θα ήταν να υπάρχει κάποιο άτομο "ασφαλείας" που θα περιμένει τηλέφωνο από μας σε κάποια συγκεκριμένη στιγμή κι αν δεν το πάρει να έχει κλειδιά απ το σπίτι μας.
     
  6. sexyboy

    sexyboy New Member

    I Bepanthol βοηθα πολλυ και εχει τοσο χρησιμοτητα λιπαντικής για strap-on οσο και αναζωογονητικης για το δερμα..... εγω παντα παρακαλω την αφεντρα μου να προσεχει αλλα πολλεσ φορες πανω στην καυλα δεν κρατιεται.....
     
  7. alexander

    alexander Guest

    Καλη ιδεα οι κρεμες αλλα πρεπει παντα να προσεχουμε μηπως εχουν το συστατικο παραμπεν που ειναι καρκινογονο! 
     
  8. crystal angel

    crystal angel Contributor

    τα σημαδια μου αρεσουν πολυ πανω στο δερμα για μενα ειναι σαν αποτυποματα Του Κυριαρχου .απλα πιστευω οτι καλο ειναι να αποφευγετε το προσωπο
     
  9. she_Dragon

    she_Dragon Regular Member

    Τελικά μπορεί κάποιος να ενημερώσει με σιγουριά αν κάποιο από τα παραπάνω σκευάσματα ή κάποιο άλλο, μπορεί να χρησιμοποιηθεί κ σε “ευαίσθητες” περιοχές με γδαρσίματα, πληγές, πρήξιμο, μώλωπες, με καλά αποτελέσματα?
     
  10. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Χωρίς να είμαι φαρμακοποιός ή δερματολόγος, καθαρα από εμπειρία η Bepanthol ναι she_Dragon, όπως και καποιες με βάση την αλόη, θα δω για σαφέστερες πληροφορίες
     
  11. she_Dragon

    she_Dragon Regular Member

    Ευχαριστώ για την απάντηση Master Jp

    Η φροντίδα γενικά για τα υποτακτικά άτομα είναι απαραίτητη….. προσέχουμε για να έχουμε  
     
  12. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: ασφάλεια - φροντίδα

    φιλια,χαδια και αλοη