Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

βδσμ και στιφάδο

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Humour' που ξεκίνησε από το μέλος tithon, στις 26 Φεβρουαρίου 2018.

  1. tithon

    tithon Contributor

    υπνοτίζεται

    εδώ βρίσκεται η ουσία: τυφλώνει και κουφαίνει

    οεδ
     
  2. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Αφήστε το βδσμ, κάθε δικαιολογία είναι καλή να ενισχύσετε πλαγίως την γυναικεία καταπίεση!
    Ας το βροντοφωνάξουμε όλες: φτάνει με το στιφάδο, φτάνει με τα στερεότυπα!

    Τα κρεμμύδια είναι βδελυρά κατάλοιπα της πατριαρχικής κοινωνίας, μόνο ο γυναικείος εξαναγκασμός στον καθαρισμό κρεμμυδιού (και δεν είναι τυχαίο ότι δάκρυα, όχι ξέγνοιαστα γυναικεία γέλια, προέρχονται από αυτό) επέτρεψε το στιφάδο ανά τους αιώνες! Πότε ακούστηκε άντρας να κάτσει να καθαρίσει κρεμμύδια; Και τι να πούμε για τον λαγό, μισογυνικό αποτέλεσμα αποκλειστικά αντρικού κυνηγιού; Μας επέτρεπαν να πάμε κι εμείς στο κυνήγι με ρόπαλα και ακόντια τη λίθινη εποχή; Όοοοχι βέβαια, έπρεπε να μείνουμε στον καταυλισμό να προσέχουμε τα μυξιάρικα μην μας τα φάει καμμία μαχαιρόδοντας τίγρης ("βρε Ούγκαχ, δεν τα ξαναμετράς; λίγα μου φαίνονται") ΚΑΙ να πατήσουμε τα αγριοστάφυλα για την μαρινάδα, ΚΑΙ να μαζέψουμε με κόπο γκότζι μπέρις και μίρτυλλα για το επιδόρπιο! Αλλά και σήμερα, αναλογιστείτε, πόσες χασάπισσες και κρεοπώλισσες υπάρχουν; Συνεχίζουν να μας κρατάνε μακριά από τα κέντρα λήψης αποφάσεων, ή τουλάχιστον από τα μεγάλα ακονισμένα μαχαίρια... τυχαίο και αυτό;

    Γι' αυτό σας λέω, συντρόφισσες σκλάβες, υποτακτικές, μπότομ, αι βανίλλες ας πρόσεχαν, αντισταθείτε! Πείτε όχι στα κρεμμύδια, στο στιφάδο, αφήστε τη δάφνη στα δέντρα, φυτέψτε το μπαχάρι, πιείτε το κρασί - σας συστήνω ένα ώριμο δυνατό κόκκινο, κατά προτίμηση Barolo - αλλά την κανέλα που προφανώς όχι τυχαία είναι θηλυκού γένους δώστε την σε αυτούς, να την βάλουν στον κω- στο μπρίκι να ΜΑΣ φτιάξουν κανελάδα! Και γρήγορα!

    (μια στιγμή να σκουπίσω τα μάτια μου, όπου να 'ναι έρχεται ο Αφέντης με τον λαγό και ακόμη δεν τελείωσα με το ξεφλούδισμα των κρεμμυδιών... τι έλεγα; Α ναι: )

    #noonionsnohare #saynotostifado
     
    Last edited: 27 Φεβρουαρίου 2018
  3. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    @estelwen Μπα πανάθεμά σε, μου βγήκε ο καφές από τη μύτη.

     
  4. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Αχ ναι στον κυνηγό...αχ... πιάνει το λαγό, τον γδερνει. Μες στα αίματα στον φέρνει και σου λέει "μαγείρεψε μωρη να φάω!"...Ω τι μου θυμισατε.... 
     
  5. espimain

    espimain Contributor

    Παρόλα αυτά, μπορεί κάποιος στον ύπνο του να έχει σιελόρροια κάτι σαν την ονείρωξη.
    Τρομερό πράγμα το στιφάδο αλλά και ο ανθρώπινος εγκέφαλος.
    Άραγε οι μέδουσες έχουν ονειρώξεις;
     
  6. lexy

    lexy .ti.va.

    Ντρέπομαι (λίγο) μα μου αρέσει το στιφάδο. Και τα κρεμμύδια. Και το "κυνήγι του λαγού". Εντάξει, και τα κουνελάκια ♡
     
  7. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Ομολογώ ότι δεν έχω δοκιμάσει ποτέ στιφάδο.
    Ουπς,λάθος νήμα... 
     
  8. D Q Juls

    D Q Juls Αρχή...Διαδρομή...Ηδονή...

    οεδ;;;
     
  9. Οργανισμός Εκδόσεως Διδακτικών -
     
     
  10. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Όλοι Εδώ Δέρνονται  
     
  11. D Q Juls

    D Q Juls Αρχή...Διαδρομή...Ηδονή...


    Σκεφτηκα το Όλα Είναι Δρόμος...
    Αλλά μάλλον ξέρεις καλύτερα...  
     
  12. D Q Juls

    D Q Juls Αρχή...Διαδρομή...Ηδονή...

    Και κάτι σε ο(α)εδ σκέφτηκα να σου πω...
    Απλά δεν ήξερα αν υπάρχουν επιδόματα!