Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

εγώ, η femsub Του, πήγα με vanilla εραστή

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος gaby, στις 16 Ιουνίου 2006.

?

θα πηγαίνατε με βανίλλα εραστή;

  1. όχι, σε καμμία περίπτωση

    11 vote(s)
    34,4%
  2. ναι, λόγω συνθηκών δεν γίνεται αλλιώς

    6 vote(s)
    18,8%
  3. ναι, για επιβεβαίωση και στα κρυφά

    1 vote(s)
    3,1%
  4. ναι, για εκτόνωση και στα κρυφά

    0 vote(s)
    0,0%
  5. ναι, για εκτόνωση κατόπιν αδείας Του

    1 vote(s)
    3,1%
  6. ναι, κατόπιν συζήτησης μου Επέτρεψε/Προέτρεψε/Επέβαλε, για πολλούς λόγους

    13 vote(s)
    40,6%
  1. gaby

    gaby Guest

    Πολλές οι αιτίες για ένα τέτοιο τόλμημα.

    Το έχετε βιώσει; Ποιές ήταν οι αιτίες, οι συνθήκες, το βίωμα, τα αποτελέσματα, οι παράπλευρες επιπτώσεις, το καταστάλαγμα;

    Θα θέλατε, σκεφτόσασταν να κάνετε κάτι τέτοιο;

    Το poll αυτό απευθύνεται σε υποτακτικές και σκλάβες γυναίκες που έχουν μία προσωπική σχέση που περιλαμβάνει power exchange, αλλά είναι ανοιχτό στις απόψεις Ό/όλων.
     
  2. anasia

    anasia Contributor

    Θέλεις σε παρακαλώ tender lilly να μας διευκρινίσεις τι εννοείς λέγοντας

    .... ‘’ ναι, λόγω συνθηκών δεν γίνεται αλλιώς ‘’ ?
    για ποιες συνθήκες μιλάς και τι πράγμα δεν γίνεται αλλιώς ? ,

    επίσης στο ,
    .....‘’ ναι, για εκτόνωση και στα κρυφά ‘’ ,
    τι εννοείς και εδώ ?
    εκτόνωση για πιο λόγο και από τι ?
     
  3. gaby

    gaby Guest

    πολύ ευχαρίστως anasia <χαμόγελο>

    Για το πρώτο...

    Υπάρχουν περιπτώσεις παντρεμένων σε βανίλλα γάμο που έχουν παράλληλα και μία σχέση power exchange. Αυτή είναι μία από τις συνθήκες που οδηγούν σε βανίλλα ερωτικές επαφές, υπάρχουν και άλλες αλλά αυτή είναι μία πολύ φανερή.

    Όσο για το δεύτερο...

    Από μία στιγμή και έπειτα η σεξουαλικότητα της femsub βιώνεται και εκφράζεται πιό έντονα, πιό φανερά, με λιγώτερες αναστολές. Κάποια ταμπού δικαιολογημένα, κάποιες φοβίες αδικαιολόγητες καταρίπτονται και οι ανάγκες σεξουαλικής εκτόνωσης αυξάνουν. Μπορεί μία femsub να νιώσει την ανάγκη να διαφύγει προσωρινά του ελέγχου που έχει επιβάλει ο Κύριός της στην ερωτική της απόλαυση και να θελήσει απλούς, βανίλλα οργασμούς.
     
  4. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Μπορεί να αισθανθεί την ανάγκη για βανίλλα σέξ αν αυτό σημαίνει σέξ χωρίς επιβολή και καθοδήγηση, με ελευθερία να πράξει κατά την διάρκεια χωρίς περιορισμούς και να πάρει πρωτοβουλίες. Μπορεί να λείπει ο πόνος, το δέσιμο, ο εξευτελισμός κλπ κλπ.
    Αν όμως τα συναισθήματα ή τουλάχιστον η έλξη δεν είναι έντονα για τον συγκεκριμένο εραστή, υπάρχει κίνδυνος να μας πιάσουν τα χασμουρητά.  
     
  5. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    χμμμ ... Ειλικρινά αυτό το νήμα με εξέπληξε lilly!!!

    Δεν περίμενα τέτοιες ερωτήσεις και αναζητήσεις . Όχι από σένα προσωπικά (διοτι αντιλαμβανομαι ότι μπορεί απλά να θέτεις τις ερωτήσεις για έρευνα)

    Μα σε τούτο δω το φόρουμ που η πλειοψηφία των fem sub kai femslave είναι τόσο lifestylers (εξαιρουμένης της αφεντομουτσουνάρας μου) δεν μπορούσα να φανταστω ότι θα είχαν θέση τέτοια ερωτήματα.

    Εχω δηλώσει επανηλλημένα ότι δεν είμαι και δεν θα γινω slave ποτε,
    επίσης εχω δηλώσει ότι δεν είμαι καν lifestyler υπο τους ορισμους που δόθηκαν στο παρελθόν.

    Ομως τούτες δω οι ερωτήσεις ΕΙΝΑΙ ΣΤ'ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΞΩ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!! Περίμενα να βρω...25 όχι γιατί...
    όχι γιατί...
    και αντ' αυτου το οχι ήταν ενα και μοναδικό
    και τα "ΝΑΙ" πολλά και για πολλούς λόγους...!!!

    Μα στ'αλήθεια αν υπάρχουν ολοι αυτοί οι λόγοι ή έστω ένας απο αυτούς δεν καταλαβαίνω για τι η υπαρξη της D/s σχέσης... για την "δήθεν" υποταγή? για την "εξυπηρέτηση" κάποιων αναγκών της sub και κάποιων αλλων απο αλλού...??

    Το χω ξαναπεί: ο Μαστερ ο Dom για να είμαι και πιο ακριβής στους όρους δεν είναι μέσο!!
    Τι power exchange... και τι 'σχέση' δηλαδή είναι αυτή... που δεν καλύπτει σεξουαλικές ανάγκες??? δεν καλύπτει τι...

    Συγχωρέστε με αν ακουγομαι έντονη. Καμμια διάθεση προστριβής ή εμπαθειας... tender
    μου ξέρεις οτι σε συμπαθώ και σε εκτιμώ ιδιαιτέρως. Απλά είναι τελείως εξω απο μένα...! !
     
    Last edited: 18 Ιουνίου 2006
  6. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    όσα είπα παραπάνω , αφορούν σαφώς στην περίπτωση που υφίσταται μια D/s σχέση (αν σωστά κατάλαβα τα ερωτήματα εκεί απευθύνονται) διοτι αν δεν υφισταται αλλάζουν τα πράγματα.

    Αλεως πως... ο Μαστερ μου να ναι καλά !!! δόξα το θεο...!!!!!
     
  7. gaby

    gaby Guest

    MP slave απολαμβάνω τη συζήτηση και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα <χαμόγελο> ...

    Θα ήθελα να μας πεις τα 25 "όχι" μίας μη καθαρόαιμης λαιφσταιλερ, όπως εσύ ορίζεις τον εαυτό σου, αν το επιθυμείς.

    Και κάποια στιγμή, θα μιλήσω για τη λογική των "ναι" αλλά όχι ακόμα, για να μπορέσουν όσες επιθυμούν να τοποθετηθούν ελεύθερα.

    Νομίζω ότι σε πολλές αρέσει να διευρευνούν όλες τις προοπτικές που τους ανοίγονται και να βιώνουν πολύπλευρα τον ερωτισμό τους. Αλλιώς τί femsub θα ήταν;

    Με τον όρο power exchange που χρησιμοποίησα για τις ανάγκες αυτού του poll ήθελα να πω ότι υπάρχει σχέση τύπου D/s ή M/s στην οποία είναι χαρακτηριστικό ότι η femsub ελέγχεται ως και απόλυτα από τον Κύριό της. Τίποτα άλλο δεν είναι δεδομένο σε αυτή τη σχέση παρά μόνο η συγκεκριμένη μορφή ανισότητας.

    Όπως είναι γνωστό, το βανίλλα σεξ δεν είναι καθόλου απαραίτητα στο ρεπερτόριο των BDSM πρακτικών που εφαρμόζει ένα ζευγάρι, άλλοτε περιλαμβάνεται και άλλοτε όχι.
     
  8. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: εγώ, η femsub Του, πήγα με vanilla εραστή

    Απαντώ πως ....

    όχι σε καμία περίπτωση ,
    η τουλάχιστον όχι σε καμία περίπτωση μέχρι τώρα στην ζωή μου .

    στις σχέσεις μου ήμουν πάντα πολύ full ,
    δεν τέθηκε ποτέ στην σκέψη μου κάτι τέτοιο .
    Οι Κύριοι μου , από την άλλη ,
    δεν επέτρεπαν να μην είμαι .... ‘’ γεμάτη ’’ από Εκείνους !



    Υ.Γ σε ευχαριστώ tender lilly, για την διευκρίνιση
     
     
  9. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    ααα να συμπληρώσω.... προσωπικά βανίλλα σέξ θα ήθελα να κάνω μόνο με γυναίκα!

    η απάντηση αφιερωμένη σε κάποια που το έχει βάλει σκοπό να με "χαλάσει".  
     
  10. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Διευκρινίζω όχι ΟΧΙ μόνο στο βανίλα… ΟΧΙ δεν θα πήγαινα με άλλον


    1. Όχι γιατί δεν είμαι μόνο sub αλλά και ταυτόχρονα μια ερωτευμένη γυναίκα
    2. Όχι γιατί αν ήθελα βανίλα σεξ δεν υπήρχε λόγος να είμαι σε D/s
    3. Όχι γιατί αν δεν αισθανόμουν καλά σεξουαλικά και πλήρης με τον Κυριο μου
    απλά δεν θα ήμουν εκεί
    4. Όχι γιατί το «σου ανήκω» και «το σ’αγαπώ» όταν το λέω το εννοώ, αλλά και
    Εκείνος
    5. Όχι γιατί δεν μου λείπει το σεξ
    6. Όχι γιατί ακόμα και αν μου έλειπε δεν θα πλήγωνα τον Κυρίαρχο εγωισμό Του
    για τίποτα στον κόσμο. ( πονάνε και οι Αφέντες νομίζω).
    7. Όχι γιατί αν μου έλειπε θα Του ζήταγα να βρει τον τρόπο να με καλύψει (αν δεν
    τον είχε βρεί από Μόνος Του)
    8. Όχι γιατί τι νόημα θα είχε? Σωματική ικανοποίηση just???
    9. Όχι γιατί όταν λείπει Εκείνος δεν μου λείπει το σέξ ή το session μου λείπει
    Εκείνος.
    10. όχι γιατί αυτοπροσδιορίζομαι ως sub και όχι ως slut (slut θα μπορούσα να είμαι
    για χάρη Του )
    11. Όχι γιατί η ανάγκη μου είναι να Τον υπηρετώ και να Του ανήκω και όχι να
    υπηρετώ τη δική μου καύλα όποια μου έρθει ενίοτε!!
    12. Όχι γιατί Εκείνος ξέρει καλά τις ανάγκες μου και τις καλύπτει
    13. Όχι γιατί Εκείνου δεν θα Του άρεσε να με μοιράζεται και το ξέρω.
    14. Όχι γιατί δεν είναι θέμα ηθικής !! Είναι θέμα πως βιώνει καθένας τη σχέση του
    και τι θέλει από αυτή
    κλπ.....



    Παρά ταύτα δεν θα το έκανα !! Αν το έκανα θα σήμαινε ότι η D/s σχέση μου θα είχε μπεί σε περίοδο κρίσης και μάλλον θα ήταν λίγα τα ‘ψωμιά’ της. Δεν θεωρώ ανήθικη την άλλη άποψη απλά δεν την ασπαζομαι και βασικά δεν την αντιλαμβάνομαι. Θεωρώ ότι μια D/s σχέση εχει να προσφέρει πολλά περισσότερα απο μια βανίλα...αν δεν τα χει...να παει στο καλό!


    ΥΓ Κατανοώ ότι υπάρχουν διαφωνίες και αντιρήσεις στα γραφομενά μου. Ομως σοφό θα ήταν εκμέρους ολων μας , να λείψουν τα ειρωνικά σχόλια και οι οξυνσεις. Γνωρίζετε καλά ότι μπορώ να ανταπεξέλθω μα δεν ειναι στις προθέσεις μου.
    Το νήμα της tenter παρουσιάζει ιδιαιτερο ενδιαφέρον και είναι κρίμα να αρχισουν τα flames.
     
  11. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    Θα απαντήσω μόνο στα αρχικά ερωτήματα τις tender lilly, γιατί οι δυνατότητες μου τη δεδομένη στιγμή δεν μου επιτρέπουν μακροσκελή ποστ.

    Από τη στιγμή που το βανίλα σεξ υπάρχει, είναι πιθανό Ο Αφέντης μου να Θελήσει να το κάνω. Οι λόγοι αφορούν Εκείνον, εγώ απλά διατελώ τις επιθυμίες Του. Άρα ναι, αν το Επιθυμούσε θα το έκανα και θα ήμουν μια περήφανη τσούλα.
     
  12. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Με αφορμή την απάντηση της little slut[Pier],

    θα ήθελα να παρατηρήσω tender οτι η λέξη "εραστής" δεν ξέρω αν είναι η αρμόζουσα σε περίπτωση που , "θα επιβληθεί" απο τον Μάστερ , είτε σε μορφή trainning είτε τιμωρίας , ή κατι ανάλογο.

    Η παράμετρος που Εκείνος το επιθυμεί ή το επιβάλλει (για δικούς Του λόγους) είναι ενελώς διαφορετική νομίζω!