Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ειναι το bdsm σεξουαλικη πραξη?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος thaleia, στις 31 Μαϊου 2009.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Η σεξουαλική πράξη δεν χρειάζεται καν να είναι σεξουαλική πράξη για να την πεις σεξουαλική πράξη.

    Παράδειγμα: Προχθές μετά από μια παρουσίαση ο Δ/ντης μου λέει στην ομήγυρη "Νομίζω πως θα ήταν προτιμότερο να πάμε σε RFP"

    Παύση

    Γυρνάει και με κοιτάει

    "Ε, Γ;"

    Ελάτε μετά να μου πείτε ότι δε με γάμησε.
     
  2. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Το Πάσχα στο χωριο περιλαμβάνει:πλύσιμο εντέρων, τεμαχισμο συκωταριας, πέρασμα στη σουβλα και ψησιμο.
    Η διατροφολογος εχθές μου είπε ομως:
    "Δεν έχει κοκορέτσι για σένα φέτος."

    Με γαμησε ή όχι;
     
  3. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απονεύρωση δοντιού μέσω κολονοσκόπησης σου έκανε. Έρχεσαι στα λόγια μου.
     
  4. Nikos_34_Thess

    Nikos_34_Thess Regular Member

    Εδώ ειναι σεξουαλικη πράξη μια επίσκεψη στην εφορία της περιοχής σου δεν θα ειναι το bdsm ?
     
  5. lotus

    lotus Silence

    Και με σαδιστικά στοιχεία μάλιστα!!!
     
  6. lotus

    lotus Silence

    Και το κακό είναι ότι δεν σου άρεσε κιόλας
     
  7. lotus

    lotus Silence

    Η κοινή αποδοχή της σεξουαλικής πράξης περιλαμβάνει διείσδυση, τα υπόλοιπα οι λοιποί τα λένε ανωμαλίες κι όσοι δεν έχουν ταμπού πράξεις σεξουαλικού περιεχομένου είναι τόσο απλό
    (Κι ας έρθει να μας πει κάποιος ότι η ονείρωξη δεν είναι σεξουαλική πράξη, εγώ πάντως θα πω έλα κι εσύ να μου αποδείξεις ότι δεν υπάρχουν φαντάσματα)
    Άλλωστε από το τι σκέφτομαι, μέχρι το τι μπορεί να πράττω και το πως αυτό φαίνεται η απόσταση το φαράγγι της Σαμαριάς....
    Μπορεί στο μυαλό να υπάρχουν όργια, στην πράξη ένα σας κρυφοακούμπησα και στο φαίνεσθαι ατενίζω τη θέα από το παράθυρο
     
  8. brenda

    brenda FU very much

    Έχω κορυφώσει μαστιγώνοντας, μαστιγωνόμενη, στραπονάροντας, γλείφοντας και γλειφόμενη, ακούγοντας και μη αγγίζοντας ως και μη αγγιζόμενη, σε καμία εκ των παραπάνω περιπτώσεων δεν υπήρχε διείσδυση σε μένα, οπότε ήταν σεξουαλικές πράξεις για μένα όλα τα παραπάνω?
    Εγώ λέω πως ήταν, έτσι τα βίωσα.
    Από την άλλη, έχω βιώσει διείσδυση χωρίς κορύφωση, χωρίς καν απόλαυση.
    Ήταν σεξουαλική πράξη?
    Και πάλι, -δυστυχώς-, λέω ότι ήταν.
    Οπότε, θεωρώ πως δεν είναι θέμα εγκυκλοπαιδικού ορισμού, είναι θέμα εγγύτητας και απόλαυσης, όπως την βιώνει ο καθένας με τον/τους/τις παρτενέρ του... 
     
    Last edited: 3 Απριλίου 2018
  9. Iwn1989

    Iwn1989 Regular Member

    Το θεωρώ σεξουαλική πράξη καθώς το σεξ δεν είναι μόνο διείσδυση και λοιπά, αλλά είναι κάτι εγκεφαλικό πάνω απ' όλα.
    Θα το πάω πιο μακριά λέγοντας ότι το bdsm είναι για πιο εγκεφαλικούς τύπους   (ψώνιο!)     
     
  10. Illustration

    Illustration .... Sandman is looking for your soul.

    Το bdsm, για αρχή δεν είναι πράξη. Είναι ένα σύνολο 4 διαφορετικών καταστάσεων που ικανοποιούν ανάλογα αυτόν που χρησιμοποιεί μέρος τους η ολες μαζί.
    Μέσα σε αυτό μπορεί να υπάρχει και σεξ.
     
  11. Iwn1989

    Iwn1989 Regular Member

    Έχει επικρατήσει στο μυαλό μας ότι η σεξουαλική πράξη είναι τέτοια, ολοκληρωμένη, όταν αποφέρει ή αποσκοπεί στην τεκνοποίηση....
     
  12. brenda

    brenda FU very much

    Άστο αυτό είναι θρησκευτικό ιδεολογικό παραλήρημα, ας μην μπούμε σε αυτό το κομμάτι...