Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

εκπαιδευτηριο?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος τασος0, στις 20 Ιουνίου 2005.

  1. τασος0

    τασος0 Regular Member

    διαβασα για ενα εκπαιδευτηριο..θα μπορουσε αραγε να γινει κατι κι εδω? πχ υπαρχουν μελη που εχουν χρονο κ διαθεση να εκπαιδευσουν αλλα μελη? κ μελη που να επιθυμουν να εκπευδευθουν?μιλαω για μια βασικη εκπαιδευση γιατι την ειδικη θα την κανει ο /η εκαστοτε ιδιοκτητης /α
     
  2. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Καλή ιδέα αλλά μην ξεχνάς πως είμαστε στην Ελλαδίτσα. Πιστεύω οτί τελευταία γίνετε καλή προσπάθεια και διαβάζοντας τα posts από τα μέλη βλέπω αρκετό ενδιαφέρον και πως στο άμεσο μέλλον θα υπάρξει πολύ μεγαλύτερο ενδιαφέρον. Όσο για την γενική εκπαίδευση που είπες, θα σε ενδιέφερε να εκπαιδευτείς και από male γιατί έτσι όπως το έθεσες αυτό καταλάβαίνω.
     
  3. sakiss3000

    sakiss3000 Regular Member

    Εγώ πάντως δέχομαι την πρόταση για εκπαίδευση (στο s/m μόνο όμως) δέχομαι να χρησιμοποιηθώ για εκπαίδευση εκπαιδευόμενης. (από εκπαιδεύτρια μόνο). Αν γίνει τέτοιο πράγμα δηλώνω υποψηφιότητα από τώρα.
     
  4. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    RE: RE: εκπαιδευτηριο?

    Εννοείς να την εκπαιδεύσεις εσύ ?
     
  5. BDSM_lover

    BDSM_lover Regular Member

    Ο Κων/νος εχει απολυτο δικιο, ζουμε δυστυχως σε μια χωρα που ειναι 100 χρονια πισω στον χωρο μας και αν γινει κατι τετοιο, βλεπω να γινομαστε βουκινο για μηνες στις εφημεριδες και πρωτο θεμα στα πρωιναδικα του κατινο-κουτιου (τηλεορασης καλε) ΚΑΙ φυσικα στην Ζουγκλα του φιλτατου Τριανταφυλλοπουλου, ο οποιος θα μακαριζει την τυχη του που του επεσε απο τον ουρανο τοσο ζουμερο θεμα με Σατανιστες και πλασματα της κολασης (εμεις ειμαστε αυτοι) χαχαχαχα. Εχουμε δυστυχως πολυ δρομο ακομα για να γινει εφικτο κατι τετοιο, ως τοτε υπομονη συντροφοι και συντροφισες  
     
  6. sakiss3000

    sakiss3000 Regular Member

    Οχι. εννοώ κάποια που θα εκπαιδεύει τη μαθήτρια της, να την εκπαιδεύει πάνω σε μένα.


    Πως τοποθετείται ένα μέρος του κειμένου σε πλαίσιο; το δοκίμασα μια δυο φορές αλλά δεν το πέτυχα



    Και πως θα μας πάρουν χαμπάρι και θα γίνουμε βούκινο; δεν θα είναι κάποιος χώρος που θα δίνει στόχο, μια που τέθηκε αυτό το θέμα πάντως διατίθεμαι να δοκιμάσουμε. αν ενδιαφέρονται μια δασκάλα με μια έως τέσσερις πέντε μαθήτριες της, προσφέρομαι για κρυφό σχολειό. είμαι μακριά όμως γαμώτο, ας γίνουν προτάσεις για τοποθεσία. Θα ήθελα πάντως αν γίνει κάτι τέτοιο να γίνει με υποστήριξη της κοινότητας. Πχ να γνωρίζει που πότε τι. κι ότι άλλο χρειαστεί για κάλυψη μου.
     
  7. τασος0

    τασος0 Regular Member

    θα προτιμουσα να με εκπαιδευσει γυναικα αλλα δεν θα ελεγα οχι και σε male αν δεν υπαρχει f. τουλαχιστον στο θεωρητικο τμημα!μονο για εκπαιδευση ομως γιατι μου ειναι δυσκολο να ανηκω σε m.
     
  8. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    Και εγώ συμφωνώ με την ιδέα του εκπαιδευτηρίου, αν και λόγω του ότι είμαι ιδιοκτησία, μόνο σαν Αφέντρα θα μπορούσα να δηλώσω υποψηφιότητα ή ίσως σαν αντικείμενο εκπαίδευσης για γυναίκα, αλλά πρέπει να πάρω άδεια για να πω κάτι με σιγουριά.
     
  9. sakiss3000

    sakiss3000 Regular Member

    Mistress_4F_subs θα μπορούσες να εκπαιδεύσεις σε σαδισμό χωρίς δουλεία; αν ναι, κι αν το θέλετε εσύ και η μαθήτρια σου, είμαι διατεθειμένος να γίνω το ΄΄θύμα΄΄ σας για να της δείξεις πώς να βασανίζει.
    Κι αν έχεις και περισσότερες από μια μαθήτριες ταυτόχρονα θα μου άρεσε. Θα μου άρεσε να βλέπω και να ακούω την εκπαιδεύτρια να διδάσκει πώς να μου κάνουν βασανιστήρια, πώς να προσέχουν τι θα μου κάνουν, να τις δείχνει και να τις βάζει να μου το κάνουν αυτές, να τις διορθώνει να τις καθοδηγεί να τις παροτρύνει κλπ.
    Είναι μέσα στις επιθυμίες μου να γίνω αντικείμενο πρακτικής εξάσκησης, αλλά μόνο για παιχνίδια πόνου.
    Δέστε με και θα σας απολαύσω δασκάλα και μαθήτριες.
     
  10. BDSM_lover

    BDSM_lover Regular Member

    Αγαπητε sakiss3000, κακα τα ψεματα, οσες προφυλαξεις και να παρουμε, θα μας ξεφυγει καμια σημαντικη λεπτομερεια και θα γινει γνωστος ο ιδιαιτερος BDSM χωρος μας και το εκπαιδευτηριο μας, οποτε μετα ΔΕΝ μας ξεπλενει ουτε ο Νιαγαρας, μιας και εχουμε την "τυχη" να ζουμε στην Ελλαδα! Μακαρι να μπορουσαμε να κανουμε κατι τετοιο, εγω προσωπικα ειμαι υπερ, αλλα θελει τελειο σχεδιασμο και τρομερη προσοχη σε καθε επιπεδο  
     
  11. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Παιδιά μην αγχώνεστε... αν κρατήσουμε τα πράγματα μεταξύ μας και δε πούμε καμια κουβέντα έξω (παρά μόνο σε καθαρά prive επίπεδο μεταξύ μας) δύσκολα θα πάρουν πρέφα οι φίλτατοι vanillas. Φυσικά και τα νέα μέλη θα πρέπει να μάθουν σιγά σιγά, αλλά αν όλα γίνονται σταδιακά και με προσοχή, τότε δε θα μπορέσουν να καταλάβουν τι γίνεται στη διπλανή πόρτα. Σε ότι αφορά το training, count me in (ελληνιστί μετράτε και μένα) και πιθανότατα να μπορέσουμε να βρούμε κάποιο χώρο στη Χαλκιδική (χωρίς θέρμανση μεν (πράγμα που φτιάχνεται εύκολα με ένα αερόθερμο/ηλεκτρικό σώμα), αλλά με πολύ ησυχία το χειμώνα δε) για να κάνουμε τα παιχνίδια μας... όπως πάντα λέω σε τέτοιες προτάσεις, ο χρόνος θα δείξει για το τι θα γίνει...
     
  12. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    Πολύ καλή η ιδέα της Χαλ/κης μια και έχω ζήσει 2 χειμώνες εκεί και η ελευθερία που σου δίνει στο να λειτουργήσεις χωρίς να σε ακούει κανείς είναι απίστευτη.