Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ερωτηση προς υποτακτικους

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος thaleia, στις 15 Φεβρουαρίου 2011.

  1. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: ερωτηση προς υποτακτικους

    το θεμα της ερωτησεως αν ΝΙΩΘΕΙ ο υποτακτικος οτι κυριαρχει , τωρα αν το ιδιο νιωθει και η παρτεναιρ του δεν αφορα το νημα
    και βεβαιως δεν ειναι θεμα του νηματος το ΠΟΙΟΣ κυριαρχει
     
  2. Απάντηση: ερωτηση προς υποτακτικους

    Ουφ, πολλή μεταφυσική για ένα κουτό αγόρι σαν εμένα.

    Καλύτερα να μιλήσουν πλέον αρμόδιοι.
     
  3. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: ερωτηση προς υποτακτικους

    αει ντε!!! ας μιλησει κανενας υποτακτικος ....
     
  4. anemelos

    anemelos Guest

    Απάντηση: ερωτηση προς υποτακτικους

    Πολύ καλή ερώτηση! εγώ από την προσωπική μου ζωή θα ήθελα να πώ το εξής: Σε μία σχέση που έχω το ρόλο του υποτακτικού, έχω τέτοια νοοτροπία και πραγματικά πιστεύω ότι και σε αυτό η Αφέντρα με κυριαρχεί... Είναι σα να μου επιβάλλει να της δώσω αυτό που θέλει τη στιγμή που το θέλει. (Άσχετα αν το θέλω και εγώ). Άρα υποτάσσομαι! Καμία έννοια κυριαρχίας! Τα πάντα είναι στο μυαλό! Το ότι σε εμάς η φύση έδω το πεός δε σημαίνει ότι εμείς κυριαρχούμε! Αυτό συμβαίνει μόνο στον αληθινό βιασμό...
     
  5. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: ερωτηση προς υποτακτικους

    βρε τα ρεμαλια...μονο να ρωτάνε ξέρουν αν πρεπει να γονατίσουν στο τσατ...λολ
     
  6. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: ερωτηση προς υποτακτικους

    χαχα λες γι αυτο να μην απαντανε ?
     
  7. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: ερωτηση προς υποτακτικους

    δεν ξέρω. Το συζητούσαμε τις προάλλες..η απουσία τους γίνεται αισθητή.
     
  8. blindfold

    blindfold Contributor

    Απάντηση: ερωτηση προς υποτακτικους

    oh well ..

    καλημέρα ,δεν θα πω ότι δεν έχω νιώσει ότι κυριαρχώ όταν με δέχεται μέσα της ... αλλά εξαρτάται ποία με δέχετε και με ποιό τρόπο ...

    συγκεκριμένα όταν με δεχέτε ένα κυριαρχικό άτομο δεν έχω νιώσει ότι κυριαρχώ αλλά ότι την ικανοποιώ .
    μοναδική παράμετρο όταν με εξωθεί στο να βγω εκτός ελέγχου (δλδ το σκυλάκι να γίνει αγριόσκυλο ...) αλλά και τότε από επιλογή της θα είναι και απλά το ένστικτο θα μου βγαίνει ,όπως απεύδετος που είμαι όμως ,σπάνια τα καταφέρνω το κτήνος μέσα μου να κάνει κάτι σωστά ...

    δεν είναι ότι δεν θέλουμε να κάνουμε ολοκληρωμένο έρωτα ,απλά δεν ξέρουμε πως να το κάνουμε σωστά ...

    anyway personally ποτέ δεν νιώθω ότι κυριαρχώ αλλά ότι ικανοποιώ ,στην πιό ακραία περίπτωση απλά είμαι εκτός ελέγχου .

    όσο αφορά έξω από μία D/s σχέση ,αναγκαστικά επιβάλομαι γιατί το νιώθω ότι αυτό έχει ανάγκη και είναι κρίμα απλά να κάνουμε έρωτα για να κάνουμε ,ας το κάνουμε σωστά : )

    οπότε και τότε μέσα μου δεν κυριαρχώ απλά κάνω botting from the top .! lol

    δεν γίνεται η απουσία μας αισθητή ,η αδιαφορία σας προς εμάς γίνεται αισθητή ,οπότε βαριόμαστε να γράφουμε ,εκτός από κάτι κομπλεξικούς (βλ. υποφαινόμενο) που δεν αντέχουν και θέλουν να τα πουν κάπου αυτά που σκέφτονται και αδιαφορούν για το αν θα ασχοληθήτε με τα γραπτά τους .
     
  9. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: ερωτηση προς υποτακτικους

    δεν νομίζω. σε φορουμ είμαστε.
     
  10. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: ερωτηση προς υποτακτικους

    Αυτό το botting δεν ήταν ένα τυχαίο ορθογραφικό λάθος καλό μου, έτσι δεν είναι;  

    Από τους υποτακτικούς που έχω ρωτήσει εγώ, κανείς δε νιώθει κάτι τέτοιο πάντως γιατί ουσιαστικά κανείς τους δεν θέλει να απαυτώνει. Μάλλον σε καταναγκαστικά έργα τους κάνει το παραδοσιακό, λολ.
     
  11. Queen_of_Wands

    Queen_of_Wands Regular Member

    Απάντηση: ερωτηση προς υποτακτικους

    Μικρός αλλά με το σωστό τρόπο σκέψης θα σημειώσω...!
     
  12. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Απάντηση: ερωτηση προς υποτακτικους

    post by thaleia
    να επανελθω στο ερωτημα : ειπα αν νιωθουν οτι κυριαρχουν εκεινη τη στιγμη κι οχι αν θεωρουν οτι η διεισδυση ειναι κυριαρχια , αν βγαινουν και στους υποτακτικους τετοια συναισθηματα που θεωρω οτι στους κυριαρχικους μαλλον βγαινουν .
    ας το κανω πιο βατο , βρε καλοι μου υποτακτικοι σας εχει ερθει ποτε η επιθυμια την ωρα που γαματε το οποιο θηλυκο να κυριαρχησετε επανω του? να το κανετε εσεις οτι θελετε? να του μιλησετε αυταρχικα πχ , να το πιασετε απο το μαλλι πχ λεω τωρα...


    Σε καμία περίπτωση δν κυριαρχώ.Δεν το θέλω.Δεν με εμπνέει.Δεν μου βγαίνει.Δεν είμαι εγώ.Απλά είμαι ένα αντικείμενο που κάνω και δέχομαι ότι Εκείνη επιθυμεί.Πολύ πολύ απλό.