Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ερωτικές συνταγές

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Soraya, στις 6 Ιανουαρίου 2016.

  1. Soraya

    Soraya Guest

    προσωπικά έχω μια ιδιαίτερη αγάπη στη σοκολάτα γιαυτό και θα αφήσω 2 από τις πιο αγαπημένες μου συνταγές:

    Ρόφημα σοκολάτας με τζίντζερ και κανέλα

    Υλικά
    Για 4-6 άτομα

    3 κούπες φρέσκο γάλα
    1/4 κούπα μελάσα
    1 1/4 κουταλάκια του γλυκού τζίντζερ τριμμένο
    1 κουταλάκι του γλυκού κανέλα
    1/4 κουταλάκι του γλυκού μοσχοκάρυδο τριμμένο
    1/4 κουταλάκι του γλυκού αλάτι
    1 κούπα σοκολάτα γάλακτος ή κουβερτούρα ψιλοκομμένη 170 γραμμάρια
    1 κουταλάκι του γλυκού εκχύλισμα βανίλιας

    Εκτέλεση
    Σε ένα κατσαρολάκι σε χαμηλή φωτιά, ρίχνετε όλα τα υλικά μαζί εκτός από τη βανίλια και ανακατεύετε απαλά με μια σπάτουλα.

    Συνεχίστε το ανακάτεμα ελαφρά μέχρις ότου η σοκολάτα λιώσει ομαλά και το μείγμα είναι λείο και ζεστό. Τότε προσθέτεστε τη βανίλια στη σοκολάτα αφού βγάλετε τη κατσαρόλα από τη φωτιά και σερβίρετε. Η συνταγή βγάζει 4 -6 κούπες σοκολάτα.



    Σοκολατάκια με πιπέρι

    Υλικά
    Για 4-6 άτομα

    300 γραμμάρια κουβερτούρα ή σοκολάτα γάλακτος
    150 γραμμάρια κρέμα γάλακτος
    2 γραμμάρια πιπέρι άσπρο
    2 γραμμάρια πιπερι κόκκινο
    2 γραμμάρια μπαχάρι
    2 γραμμάρια κάρδαμο
    λίγο βούτυρο
    20 γραμμάρια γλυκόζη

    Εκτέλεση
    Βράζουμε σε μια κατσαρτόλα την κρέμα γάλακτος με τη γλυκόζη και στη συνέχεια προσθέτουμε τα πιπέρια, το μπαχάρι και το κάρδαμο. Σουρώνουμε τα μπαχαρικά και προσθέτουμε την σοκολάτα. Τέλος προσθέτουμε το βούτυρο.
    Αφήνουμε στο ψυγείο να παγώσει και πλάθουμε τα σοκολατάκια μας όποιο σχήμα θέλουμε.


    τις συνταγές θα τις βρείτε: http://www.sidagi.gr/
     
  2. Soraya

    Soraya Guest

    δεν διαφωνώ καθόλου   θα ήταν υπέροχο να μας δώσεις και την συνταγή... εχω ένα πάθος με την κουζίνα     
     
  3. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Παιρνεις γαλα κατσικισιο και προβειο κανεις το τυρακι ( το τυρι ειναι σπιτικο )
    παιρνεις κρεατακι για τηγανια
    Αλατι - πιπερι - οτι μπαχαρι σου αρεσει - πιπεριες κρεμυδακι τα βαζεις στο τηγανι με ελαιολαδο νερο και ενα ποτηρι καλο κρασι ( εμενα μου αρεσει το ξινομαυρο )
     
  4. Soraya

    Soraya Guest

    τελικά από τα πιο απλά βγαίνουν τα ομορφότερα πράγματα  
     
  5. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Παντα σοφο αυτο που ειπες .....
    Αλλα απο οτι βλεπω τα πιο απλα ολοι θελουμε να τα κανουμε δυσκολα  
     
  6. Soraya

    Soraya Guest

    μην το βλέπεις έτσι.. απλός κάποια πράγματα καλό είναι να απενοχοποιούνται
     
  7. open_mind

    open_mind Regular Member

    Η σοκολάτα με το τζίντζερ και την κανέλα πέρα από την ιδιαίτερη πικάντικη γεύση της έχει και πολλές ωφέλιμες ιδιότητες. Από το να σε ζεστάνει απλά μέχρι και ν' ανεβάσει την λίμπιντο. Δε ξέρω αν το έχεις κάνει... Δοκίμασε να προσθέσεις και σε φυσικούς χυμούς μικρή ποσότητα τζίντζερ...  
     
  8. Soraya

    Soraya Guest

    ευχαριστώ για το μικρό tip   μου αρέσει γενικότερα να..."γαργαλάω" τις γεύσεις μου αλλά και των δικών μου ανθρώπων  
     
  9. Apolytos

    Apolytos I am back bitches

    Δεν βλέπω την @sokolata σε αυτό το νήμα και αρχίζω να ανησυχώ...
     
  10. open_mind

    open_mind Regular Member

    Είναι πολύ όμορφο αυτό που κάνεις...! Έχω καλές φίλες που "γαργαλάνε" τις δικές μου γεύσεις με κάτι τέτοια...   Το καλοκαίρι με την πληθώρα των φρούτων που υπάρχει ένας φυσικός χυμός το πρωί με τζίντζερ σου δίνει απίστευτη ενέργεια..
     
  11. Soraya

    Soraya Guest

    να είσαι καλά   έχω τρέλα με τα smoothies αν έχεις κάτι πολύ καλό με χαρά θα το δοκιμάσω
     
  12. open_mind

    open_mind Regular Member

    Είμαστε του αυτοσχεδιασμού περισσότερο... Οπότε, δεν υπήρχε ποτέ συνταγή...