Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ηλικια...ενα νουμερο ή κατι περισσοτερο;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος teleia+kaula69, στις 6 Μαϊου 2016.

  1. teleia+kaula69

    teleia+kaula69 New Member

    Αποφασισα και εγω μετα απο καιρο να γραψω για εναν προβληματισμο που συνανταω αρκετες φορες εδω μεσα στις σπανιες εως λιγοστες επισκεψεις που εχω λογω εργασιακου φορτου.Το προβλημα αυτο ειναι η ηλικια.Τι ειναι τελικα αυτο;Ενας αριθμος;Μια αποψη;Μια εμπερια περισσοτερη;Στην πραγματικοτητα η ηλικια ειναι ενας στατιστικος αριθμος που προσδιοριζει τον χρονο ζωης στον πλανητη που λεμε γη.Δεν ειναι τιποτα περισσοτερο τιποτα λιγοτερο.Ενας αριθμος και μονο αυτο.Αυτοματως ομως δεν προσδιδει καμια επιπλεον ιδιοτητα.Η λογικη ¨ειμαι μεγαλος,ξερω περισσοτερα¨ανηκει στην ληθη του παρελθοντος.Αυτο πριν ερθει η τεχνολογια του internet,της γρηγορης επικοινωνιας οπου πλεον μικροι και μεγαλοι αποκτουν εμπειριες,γνωσεις χωρις να απαιτειται ΧΡΟΝΟΣ.Η λογικη οτι ενας αρης(30αρης,40αρης,50αρης κ.ο.κ) εχουν μεγαλυτερη εμπειρια απο εναν νεοτερο σε ηλικια δεν εχουν βαση και λογικη.Η εμπειρια ειναι η αποκτηση γνωσεων μεσα απο μια σειρα γεγονοτων.Το τι ζεις δηλαδη και τι εχεις ζησει αλλα και το τι θα ζησεις ειναι μερος της εμπειριας σου,ΤΗΣ ΓΝΩΣΗΣ Σου δηλαδη.Επομενως αποτελει ατοπιμα και ισως και ανοησια(να μου συγχωρεθει η λεξη κιολας) να λογιζεσαι οτι εαν και εφοσον εισαι νεαροτερος εισαι και λιγοτερο εμπειρος η γνωστης καποιων θεματων.Το να εχεις ως προεπιλογη η ακομα και επιλογη το να θελεις στην ζωη σου να συναναστρεφεσαι η και να προτιμας στην προσωπικη και ερωτικη σου ζωη εναν μεγαλυτερο αντρα γιατι απλα εχει περισσοτερες εμπειριες ειναι απλα προσωπικη επιλογη.Αυτο δεν σημαινει πως παντα ομως εχει και μια βαση.Εγραψα ολο αυτο διοτι τον τελευταιο καιρο ακουω αρκετα συχνα οτι ¨οκ απλα η ηλικια σου αποτελει ενα προβληματακι¨.Κρινουμε τον αλλον απο το ποσο ειναι και οχι απο το τι εχει να μας πει,απο το πως σκεφτεται και απο τον τροπο που δρα και ενεργει σε καταστασεις.Ξερω οτι αρκετες γυναικες θα εχουν ως βασικο επιχειρημα οτι ναι αλλα ο ωριμος ειναι πιο εμπειρος.Λαθος!Ο ωριμος απλα θεωρειται αυτος που σε κανει να τον σεβαστεις με αυτα που λεει και οχι απλα επιδικνυοντας την αστυνομικη του ταυτοτητα...Οποτε δωστε την ευκαιρια στον καθενα να σας μιλησει και μην κοιτατε τι ηλικια εχει αλλα το τι εχει να σας πει.
     
  2. Dapom

    Dapom Contributor

    Εσυ θεωρείς οτι έχεις περισσότερη εμπειρία στο σεξ απο εναν 17χρονο; Και αν ναι γιατι;
     
  3. teleia+kaula69

    teleia+kaula69 New Member

    Dapon το επιχειρημα σου ειναι θεωρητικα ασκοπο...αναλογισου εναν 17χρονο που ειναι 2 μετρα αθλητης με εναν 25αρη κοντο χοντρο..ποσες περισσοτερες κοπελες θα εχει ο αθλητης και ο κοντουλης.Το ιδιο ακριβως επιχειρημα σου θετω..καθαρα θεωρητικο.Υπαρχουν 30 40 50 αριδες με μυαλο 12 χρονου και 20αριδες με μυαλο 50αρι.Το τι εχεις ζησει στην ζωη σου ως εμπειρια μπορει να σε κρινει!αρα επομενως ειναι η λογικη του ερωτηματος σου ενας 16 χρονος ειναι καλυτερος απο εναν 65χρονο πολυτεκνο πατερα?εχει περισσοτερες εμπειριες?Η ποσοτητα μετραει δηλαδη?
     
  4. Dapom

    Dapom Contributor

    Καταρχήν είναι Dapom με m στο τέλος.

    Κατα δεύτερον...δεν παρέθεσα κανένα επιχείρημα και μην προτρέχεις. Ενα ερώτημα έκανα και περίμενα μια απάντηση.

    Οταν και αν θελήσω να εκφέρω την άποψή μου θα το καταλάβεις.
     
  5. teleia+kaula69

    teleia+kaula69 New Member

    Συγγνωμη για το ορθογραφικο Dapom..Η παραθεση επιχειρηματος μου ειναι η απαντηση μου.Η λογικη του επιχειρηματος ειναι μην κρινουμε απο την ηλικια καποιον και μονο αλλα απο τα βιωματα και τις εμπειριες..Μια ηλικια δεν λεει κατι...
     
  6. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    Στο προφιλ σου δηλωνεις 30 χρονων. Υποστηριζεις πραγματικα ότι τωρα στα 30 εχεις τον ιδιο τροπο σκεψης και τις ιδιες εμπειριες που ειχες στα 20?
     
  7. teleia+kaula69

    teleia+kaula69 New Member

    Ακριβως τον ιδιο.Οσοι με γνωριζουν jasmin αυτο εχουν να λενε..Το θεμα ομως δεν εχει να κανει με εμενα προσωπικα..εχει να κανει με μια γενικοτερη αντιληψη πραγματων και καταστασεων
     
  8. Dapom

    Dapom Contributor

    Κι όμως απάντηση στο ερώτημα που έκανα ακόμα δεν πήρα...τι να υποθέσω;
     
  9. teleia+kaula69

    teleia+kaula69 New Member

    Η απαντηση μου Dapom μεσα απο το κειμενο που παρεθεσα ειναι μπορει ναι μπορει και οχι!Σου εβαλα ενα αντεπιχειρημα στο οποιο εχεις δυο διαφορετικα μετρα και σταθμα!Οποτε μπορει να εχω περισσοτερες εμπειριες μπορει και να μην εχω...εχει να κανει καθαρα με το προσωπο και το ατομο ξεχωριστα
     
  10. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Συμφωνώ με όλες τις τελείες σου , τις καύλες σου και το 69 σου  
    Θέμα προτιμήσεων καθαρά, καμία λογική δεν εχει αυτό με την ηλικία.
     
  11. teleia+kaula69

    teleia+kaula69 New Member

    Αυτο προσπαθω να εξηγησω bumblebee..οτι ολα εχουν να κανουν με την προτιμηση του αλλου..οχι αν ειναι 10 χρονια μεγαλυτερος η μικροτερος
     
  12. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Άλλα λόγια να ...γαμιόμαστε...