Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

η σκοτεινή πλευρά του bdsm

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος papadokori, στις 10 Ιουλίου 2014.

  1. papadokori

    papadokori Regular Member

  2. Τι σχέση έχει αυτό με bdsm ωρέ παπαδοκόρη?
     
  3. marianna...sub

    marianna...sub New Member

    θα διαφωνησω με τον seirios _79...εχει οτα ξεφευγουν απο τα ορια καποιοι,για παραδειγμα με τον εικονικο πνιγμο δεν γινεται???αρα σκοτεινες πλευρες υπαρχουν κ πολλες...
     
  4. papadokori

    papadokori Regular Member

    το call girl εχει fetish φώτο
    εικάζεται ότι υπήρχε bdsm session μεταξύ τους
    η κοπέλα-πιθανός δολοφόνος έχει αναρτήσει στο διαδίκτυο δηλώσεις σχετικά με τη "σκοτεινη" πλευρα του ευατού της
    απλά δεν αναγρ΄΄αφονται στο συγκεκριμένο site
     
  5. lexy

    lexy .ti.va.

    ...και στην Κρήτη κάνει διακοπές ο κροκόδειλος αυτό το καλοκαίρι. Να μην πάμε λες ε;
     
  6. gaby

    gaby Guest

    Αναφωνώ κι εγώ το ίδιο με τον @Seirios_79 τι σχέση έχουν τα κότερα, οι ηρωίνες και οι πληρωμένες πλαστικές κούκλες με το βουδουσουμου εν Ελλάδι της κρίσης @papadokori ; Η εξήγηση δεν με έπεισε, λυπάμαι.

    @lexy μη μου ξύνεις πληγές με τους κροκοδείλους, είναι φετίχ μου από παιδί και με δυσκολία είχα πάρει απόφαση ότι δεν θα έχουμε κροκόδειλα στον σπίτι, υποφέρω και βασανίζομαι αυτές τις μέρες  

    Γενικώς, ο σαδομαζοχισμός έχει και μια σκοτεινούλα πλευρά, το βιδιεσέμιον όχι απαραίτητα. Προτιμώ την ούγια σκοτεινιάς παρά το υφάδι ηλιθιότητας. Το πρόβλημα είναι ότι παλιά τους ηλίθιους οι κοινωνίες τους διαχειρίζονταν μαζικά δια της θρησκείας. Δηλαδή, φοβόντουσαν οι άνθρωποι και κάποια πράγματα δεν τα έκαναν. Τώρα όμως...
     
  7. Ο άνθρωπος έχει μιά σκοτεινή πλευρά που μπορεί να τη βγάλει σε οποιαδήποε δραστηριότητα και σχέση.
    Δε σκοτώνει το όπλο, αλλά αυτός που πυροβολεί.
     
  8. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Όπως είχε πει ο Χατζιδάκης, όλοι κουβαλάμε το κτήνος μέσα μας και μοναδική αντιβίωση ενάντια του, η Παιδεία με την ευρεία έννοια. Κάτι που στους καιρούς μας σπανίζει.
     
  9. papadokori

    papadokori Regular Member

    αναπαράγω απο δημοσίευμα της dailymail
    http://www.dailymail.co.uk/news/art...r-turned-call-girl-killer-Alix-Tichelman.html
    It all seemed an ideal fit for the image Tichelman has projected of herself on social media and in person. She has claimed that she and Riopelle would go to clubs with her wearing a collar and leash – playing out the bondage, dominance, sadism and masochism, or BDSM, fetishes that she professed to love
     
  10. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Το ότι κάτι είναι σκοτεινό, δεν συνεπάγεται ότι είναι και επικίνδυνο...
    Τουλάχιστον δεν είναι πάντα και όχι πριν λάβει σάρκα και οστά δια μέσου τέλεσης (α)κατάλληλης η καλύτερα, επιβλαβούς για κάποιον άλλο πράξεως...
    Αλλά χρησιμοποιούμε τον χαρακτηρισμό σκοτεινό, για να δώσουμε αρκετές φορές μια αρνητική χροιά σε κάτι που δεν γνωρίζουμε η δεν μας ενδιαφέρει να μάθουμε...
    Το ΒΔΣΜ σαν πρακτική που δεν διατυμπανίζεται ( και δεν βλέπω γιατί θα έπρεπε σε κάθε περίπτωση), που δεν απευθύνεται στις μάζες, θεωρείται σκοτεινό...
    Αυτό δεν σημαίνει ότι είναι και κατά κανόνα επικίνδυνο...

    Το ότι η συγκεκριμένη κορασίς γούσταρε και τα βουδουσουμικά "μονοπάτια" ήταν μια έκφανση του ποια ήταν...
    Δεν σημαίνει ότι ο κάθε βουδουσουμιάρης/φετιχιστής/παραφυλικός κουτουλου κουτουλου είναι εν δυνάμει "λανθάνων φορέας ιού παραβατικής συμπεριφοράς" σε μεγαλύτερο βαθμό από οποιονδήποτε άλλο μη βουδουσουμιάρη/φετιχιστή/παραφιλικό/διεστραμμένο... 

    Υ.Γ. Αν αντιλαμβανόμαστε τον άλλο, τον οποιονδήποτε άλλο ως μονοδιάστατο και αποδίδουμε αρνητικά γενικευμένα χαρακτηριστικά σε ένα από τα "ρούχα" που φοράει ( ενώ η "ντουλάπα/εγώ" του θα είχε και αρκετά άλλα )...Την κάτσαμε την τράτα... 

    Υ.Γ. 2 Για εκείνους που μου την "λένε" ότι γράφω σεντόνια...Προσπαθώ να περιορίσω αυτό μου το βίτσιο, γράφοντας πλέον τραπεζομάντηλα χαχαχα  
     
    Last edited: 16 Αυγούστου 2014
  11. Elysium

    Elysium Contributor


    Πως είπατε;  

    Νόμιζα πως η χρήση βίας (η οποία είναι και η βάση των σαδομαζοχιστικών πρακτικών) είναι παράνομη. Δε νομίζω τα vanilla ζευγάρια να τη χρησιμοποιούν στη σχέση τους με τη συχνότητα που το κάνουν στο bdsm.
     
  12. Black Butterfly

    Black Butterfly Αηδιασμένη

    Εκτός και αν πρόκειται για κανέναν βανιλλονταή και μάγκα της κακιάς ώρας και την σαπίζει κάθε τόσο στο ξύλο, απλά επειδή στραβοξύπνησε/ζηλεύει και φαντάζεται διάφορα/πρέπει κάπου να ξεσπάσει και αυτός ο δόλιος.