Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

θα μπορούσατε να απολαύσετε τον έρωτα χωρίς ....

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος latexduck, στις 7 Ιουνίου 2005.

Tags:
  1. latexduck

    latexduck Contributor

    Γειά σας ... Είμαι καινούργιο μέλος σε αυτό το σίτε και αυτό ειναι το πρώτο μου θέμα για αυτό αν δεν είναι καλό,,,

    Έχετε αναρωτηθεί πώς θα ήταν το σέξ χωρίς αυτήν την "ιδιαιτερότητα" που έχουμε όλοι εμείς?
    Να κυριαρχούμε ή να μας κυριαρχούν...
    Αισθάνεστε διαφορετικοί?


    Δημήτρης
     
  2. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Μαλλον οπως ηταν και πριν την ανακαλυψη αυτων των games απο εμας..
     
  3. latexduck

    latexduck Contributor

    ναί αλλα θα μπορούσαμε να το απολαύσουμε αλλιώς Κωνσταντινε?
     
  4. |-|ra

    |-|ra Regular Member

    νομιζω πως δεν πρεπει να αισθανομαστε διαφορετικοι αφου ο καθε ανθρωπος πανω στην γη ειναι ενα διαφορετικο πλασμα!οσο για το αν το sex ηταν διαφορετικο η οχι δεν νομιζω οτι μπορουμε να το κρινουμε γιατι ο καθενας στο κρεβατι του βαζει τουσ ορους του!τπτ δεν ειναι παραξενο τπτ δεν ειναι κανονικο ολα ειναι μεσα στο μυαλο και του κυριαρχου και του κυριαρχουμενου...
     
  5. latexduck

    latexduck Contributor

    έχει δίκιο Ήρα ...
    απλά ο πόνος δεν είναι και ότι πιο φυσιολογικό...
     
  6. Mr_X

    Mr_X New Member

    μου αρεσει να βαζω εγω τους ορους στο κρεβατι .....η οπου αλλου......
     
  7. inlx

    inlx Regular Member

    Αν και το προφίλ μου λέει Male submissive θεωρώ τον εαυτό μου ευτυχή που δεν ανήκει σε όσους... αυτομαστιγώνονται για την προτίμηση τους στο BDSM  

    Δεν αναρωτιέμαι πώς θα ήταν ο έρωτας χωρίς αυτές τις προτιμήσεις γιατί πολύ απλά αυτό θα σήμαινει ότι θα ήμουν κάποιος άλλος... Αυτός είμαι κι αυτές οι προτιμήσεις μου είναι κομμάτι του εαυτού μου.

    Ευτυχώς ή δυστυχώς δεν είμαι από εκείνους που δεν μπορούν να απολαύσουν το "φυσιολογικό" σεξ αν πρώτο ο-η σύντροφος τους δεν τους έχει μαστιγώσει ανελέητα ή δεν ξέρω τι... Απλά τα όποια παιχνίδια κυριαρχίας - υποταγής, έστω κι αν είναι μόνο στο μυαλό μου, το κάνουν πολύ καλύτερο.

    Η ερώτηση του φίλου μας εμένα μου θυμίζει λίγο το "πώς θα ήταν το φαγητό μας αν δεν είχε ανακαλυφθεί το αλάτι"; Το ίδιο θα ήτανε, αλλά λίγο πιο άνοστο. Έτσι κι εδώ...

    Και χωρίς φυσικά να θέλω να κάνω οποιαδήποτε επίθεση στο φίλο μας, δεν μ'αρέσει η έννοια του "φυσιολογικού". Τι και ποιος θα μας πει τι είναι και τι δεν είναι φυσιολογικό; Κανένας! Για μένα το ερώτημα είναι "σ' αρέσει κάτι;" Αν ναι, αρέσει και στο σύντροφο σου; αν ναι προκαλείτε κάποιο μόνιμο κακό ο ένας στον άλλο ή σε κάποιον αθώο τρίτο; Αν όχι, απολαύστε το και ποιος νοιάζεται αν είναι ή δεν είναι "φυσιολογικό".
     
  8. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Συγνώμη, τι σημαίνει φυσιολογικό sex?
     
  9. paroinia

    paroinia Regular Member

    Νομίζω εννοεί βανίλλα. Αν και η ερώτηση δεν νομίζω ότι είναι «κατά πόσο θα μπορούσατε να απολαύσετε το φαί σας χωρίς αλάτι» αλλά «κατά πόσο θα μπορούσατε να απολαύσετε το φαί σας χωρίς αλάτι, ενώ τόσα χρόνια προσθέτατε αλάτι». Κάπως έτσι το εκλαμβάνω εγώ
     
  10. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Πολύ σωστά paroinia, δεν μορείς να εκτιμήσεις κάτι που δεν έχεις δοκιμάσει, ούτε σου λείπει κάτι που δεν έχεις γνωρίσει ποτέ
     
  11. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    Πιστεύω ότι όλοι μπορούμε να ζήσουμε χωρίς αυτή την ιδιαιτερότητα που έχουμε, αλλά με ένα τεράστιο κενό. Το ίδιο κενό που αισθανόμασταν πριν ανακαλύψουμε αυτό που πραγματικά είμαστε. Το σεξ χωρίς αυτή την ιδιαιτερότητα θα ήταν, όπως πάρα πολύ σωστά αναφέρθηκε, σαν φαϊ χωρίς αλάτι. Εγώ προσωπικά δεν θα είχα λόγο να το κάνω καν. Γιατί να κάνω κάτι όταν δεν με ικανοποιεί και δεν με ολοκληρώνει σαν άνθρωπο;
     
  12. paroinia

    paroinia Regular Member

    Ακόμα και εγώ σαν βανίλλα όμως, λαμβάνοντας θέση, αν και όχι ειδική, θεωρώ πως ναί, κάτι θα έλειπε. Γιατί και εγώ όταν ήμουν πιο μικρή έκανα εντελώς γλυκανάλατο σεξ, σχεδόν δεν άλλαζα στάση. Αλλά από τον καιρό που δοκίμασα την αγριάδα του, το βαριέμαι αφάνταστα. Δεν είναι ότι πότε πότε δεν το κάνω, απλά προτιμώ πιο έντονα πράγματα.