Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

κλαμα

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος Dolce_vita, στις 24 Ιουλίου 2014.

  1. Dolce_vita

    Dolce_vita Regular Member

    μερες τωρα τον παρακαλουσα να με δειρει με την ζωνη του
    μολις το εκανε εβαλα τα κλαμματα οχι απο πονο αλλα ετσι αυθορμητα
    χωρις λογο
     
  2. thanasis

    thanasis Contributor

    (φορώντας την πάλλευκη θανασσογενειάδα με σκέρτσο)

    Δεν γίνονται ετουτανά χωρίς λόγο. Δεν είναι κάτι σπάνιο στο βδσμικό γίγνεσθαι, με 3 τα πιθανότερα σενάρια, χωρίς να αποκλείονται άλλα που δεν έρχονται στο καυκάλι μου τώρα.

    -Να λειτουργήσει το ερέθισμα ως trigger που να ανασύρει κάποια μνήμη/τραύμα/κλπ ή να υπάρχει συναισθηματική επένδυση ως προς το ερέθισμα (ή παραπλήσια αυτού).
    -Να υπάρχει υπερευαισθησία εξαιτίας ορμονικών παραγόντων (περίοδος, κλιμακτήριος, λόγω κάποιας αγωγήsch, κλπ).
    -Να υπάρχει συσσώρευση συναισθηματικού δυναμικού (και από άλλες παραμέτρους της ζωής και άσχετες με τη σχέση) και να αρκεί ένα ερεθισματάκι για να ξεσπάσει αυτό.
     
  3. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Ακόμα κι ένας σκληροπυρηνικός μαζοχιστής με υψηλές αντοχές που ευχαριστιέται τον σωματικό πόνο, μετά από ένα έντονο whipping session ζητά αγκαλιά δακρύζοντας (μου έχει συμβεί πολλές φορές αν όχι σε όλες). Τον πιάνει ένα παράπονο "χωρίς λόγο" (φευ! πάντα υπάρχει λόγος όπως είπε και ο Θανούσακας) και αναζητά την θαλπωρή, το aftercare.
    Ένας μαζοχιστής κάποτε μου είχε πει "Μέσα απ'τον πόνο υπάρχω, μέσα απ'τα δάκρυα λυτρώνομαι και μέσα απ'την αγκαλιά επιβραβεύομαι. Έχω ανάγκη και τα τρία."
     
  4. Dolce_vita

    Dolce_vita Regular Member

    δεν πονεσα αγαπητη απλα ενιωσα κατι να "σπαει" μεσα μου
     
  5. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Διάβασε καλύτερα τι γράφω και θα καταλάβεις πιστεύω. Σ'αυτό το "σπάσιμο" αναφέρομαι...
     
  6. thanasis

    thanasis Contributor

    ...και μια άλλη, hyperlaxtaristique συζήτηξη που απορρέει από εκιονέ είναι το πώς το βιώνει ο σαδιστής και πώς το χειρίζεται. Τον εξιτάρει το κλάμα; Τον τσιγκλάει ενοχικά; Του φουντώνει τον σαδισμό ή τον αμβλύνει; Τι γίνεται αν "πατήσει" το κουμπί κάποιου τραύματος; Πώς ξεχωρίζουμε το λυτρωτικό κλάμα της κάθαρσης από το ooopsie-I-just-stepped-on-a-landmine;
     
  7. Dolce_vita

    Dolce_vita Regular Member

    προσωπικα εγω ηθελα να εξαφανηστει απο μπροστα μου
    να μην με αγγιζει να μην με βλεπει να φυγει κ να μην γυρησει...........
     
  8. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Πράγματι, ενδιαφέρων προβληματισμός...
     
    Last edited: 24 Ιουλίου 2014
  9. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Δε μου κάνει εντύπωση, θεωρώ αυτή την αντίδραση αναμενόμενη αν ήταν η πρώτη φορά. Το "σπάσιμο" που λέγαμε...
     
  10. Elysium

    Elysium Contributor

    Καθαρά γυναικείο θέμα.
     
  11. seduced mind

    seduced mind Guest

    Kαλά μην βάζεις και το χέρι σου στη φωτιά για αυτό επειδή θα τσουρουφλιστείς και τελικώς θα καείς.... Δεν τον πιάνει παράπονο χωρίς λόγο, δεν αναζητεί αγκαλιά και δεν κλαίει.... υπάρχουν υποτακτικοί που το αντιμετωπίζουν και ως πρόκληση θα με σπάσει ή όχι; Μπορεί φυσικά κάποια στιγμή να λιποθυμήσει και να κρεμαστεί ολόκληρος, αλλά ούτε θα κλάψει, ούτε safe word θα πει, ούτε στα γόνατα θα πέσει, ούτε αγκαλιά θα ζητήσει....
     
  12. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Ωχ! Καλά που με προειδοποίησες. Δεν είναι εποχή γι'άλλα τσουρουφλίσματα, μου φτάνει ο αδυσώπητος παραλιάζων ηλιάτωρ