Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

κοσμηματα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος streidi, στις 19 Μαϊου 2006.

  1. streidi

    streidi New Member

    Εχει δει κανεις στην αγορα να πουλανε κοσμηματα με το σημα του bdsm?
    Θα φορουσατε ενα τετοιο μενταγιον η δαχτυλιδι στην καθημερινη σας ζωη?
     
  2. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Όχι γιατί έχει γίνει μόδα... μέχρι και δαχτυλίδι της Ο έχουν στους πάγκους στο Μοναστηράκι.
     
  3. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    κακό αυτό. ότι γίνεται μόδα συνήθως ευτελίζεται στην συνέχεια
     
  4. fata_morgana

    fata_morgana Regular Member

    ειχα φτιαξει ενα με το εμβλημα απο ασημι μιας και δεν βρηκα στο μοναστηρακι.το εβαλα ακομα και στη δουλεια μου και κανενας δεν καταλαβε τιποτα.   τεσπα δε θεωρω οτι εγινε μοδα μιας και δεν ειδα και καμια εκατοσταρια ατομα να το φορανε ο ενας πισω απο τον αλλο.
     
  5. Photographer

    Photographer Regular Member

    Απάντηση: κοσμήματα ή σύμβολα;

    Κάποια μέταλλα τα οποία φοράω στο λαιμό μου, ή κάποια σήματα ή καρφίτσες στα ρούχα αποτελούν συνήθως σύμβολα για μένα.
    Δεν επιλέχθηκαν μόνο για αισθητικούς λόγους ή για δια-κόσμηση.

    Πολλά πιτσιρίκια ή και μεγαλύτεροι άνθρωποι επιλέγουν τατουάζ, ή τέτοια κοσμήματα χωρίς κάν να γνωρίζουν τι είναι ο δίσκος της Φαιστού, ή το γιν γιάνκ, η ή όρθια ή ανάποδη πεντάλφα ή το δικό μας έμβλημα.
    Το συγκεκριμένο έμβλημα δεν το έχω πετύχει ποτέ, αλλά τουλάχιστον πάνω σε μας έχει κάποιο λόγο ύπαρξης.
    Το ότι δεν είναι αναγνωρίσημο το νόημα του είναι μάλλον κάτι θετικό, αφού κανείς μας εδώ στην Ελλάδα δεν θα ήθελε να κυκλοφορεί με την ταμπέλα του "παράξενου" :alien:.
     
  6. savra

    savra Guest


    και στο φαληράκι :alien:
     
  7. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Φυσικά και θα το φορούσα στρείδι  
    άλλωστε οι δικοί μου άνθρωποι ξέρουν σε ποιόν χώρο ανήκω.
    Κανονίζω να κάνω και το tattoo