Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

λερωμένο μητρώο..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Guest76532, στις 25 Ιανουαρίου 2017.

  1. Ερώτηση απλή λιτή και ξεκάθαρη στην οποία θα ήθελα την άποψη σας.

    Άνθρωπος ανεξαρτητου στάτους (ντομ τοπ μαστερ μποτομ σαμπ κτλ κτλ) ο οποίος έχει λερωμένο το ποινικό του μητρώο (και δεν εννοώ πχ για χρέη προς το δημόσιο!!! Αλλά για αδικήματα όπως κακοποίηση, βιασμός βιαιοπραγία οτιδήποτε τέτοιο..) οφείλει να ενημερώσει τον όποιο άνθρωπο ξεκινάει να σχετιστει?

    Το στάτους παίζει κανένα ρόλο? Πχ οι ντομ τοπ μάστερ δεν οφείλουν αλλά οι σαμπ μποτομ slave οφείλουν?

    Ευχαριστω εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.
     
  2. Kostas.V.

    Kostas.V. ....Η αλήθεια βρίσκεται στους Sex Pistols....

    Ολοι οφείλουν ανεξαρτήτου στάτους .....
    Υ. Γ. Εχώ καθαρό ποινικό μητρώο....
     
  3. Είμαι της ίδιας άποψης γιε μου απλα Θελω να δω τι γνώμη εχει ή πλειοψηφία.

    Θεωρείς ότι πρέπει να ειπωθεί στην αρχή αρχή η κάποια στιγμή αργότερα όταν θα έχει εδραιωθεί ως άτομο μέσα στην σχέση?
     
  4. Kostas.V.

    Kostas.V. ....Η αλήθεια βρίσκεται στους Sex Pistols....

    Απο την αρχή γιατί αργότερα πιστεύω ότι και αν πάει να χτιστεί θα καταρρεύσει......
     
  5. Iagos

    Iagos Contributor

    Τι θα πει λερωμένο μητρώο;

    Ένας άνθρωπος που έχει διαπράξει ένα αδίκημα, έχει δικαστεί, έχει εκτίσει την ποινή του, έχει λερωμένο μητρώο;

    Δηλαδή φέρει κάποιο κοινωνικό στίγμα;

    Φυσικά και όχι.

    Είναι ελεύθερος και καθαρός...

    Τώρα αν θα πρέπει να ενημερώσει πως έκανε φυλακή ή όχι νομίζω πως ναι θα πρέπει να το κάνει για να δει από την αρχή ποιοι είναι οι φοβικοί και ποιοι είναι εκείνοι που δεν θα τον φοβηθούν και θα τον αγκαλιάσουν....

    Οι άνθρωποι που έχουν περάσει από τα σίδερα την αποδοχή ζητούν όχι τον φόβο και τον κοινωνικό αποκλεισμό....

    Θεωρώ πως με το να τους λέμε "οι λερωμένοι" δεν τιμά εμάς τους ίδιους πρώτα απ όλα
     
  6. Δεν είναι απαραίτητο να εχει εκτίσει ποινή φυλάκισης.
    Ίσως δεν το έγραψα σωστά γιατί απο νομικά δεν γνωρίζω καί πολλά,.μπορεί απλα νά εκκρεμούν μηνύσεις ή καταγγελίες.
    Ακόμα και μία ,αποδεδειγμένη παντα,καταγγελία για κακοποίηση ζώου την θεωρώ ικανό δείγμα για το ποιον ενός ανθρώπου .
     
  7. Iagos

    Iagos Contributor

    Ευχαριστώ για την διευκρίνηση..

    Καλή συνέχεια στο νήμα...
     
  8. Κι εγώ σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου.
     
  9. katerina

    katerina Regular Member

    οχι, εαν το εκανα θα το εκανα μονο για το καλο της σχεσης (και οχι απ την αρχη της) . Στην αρχη της σχεσης μπορει να εχω ενα ουφο με σκουφο απεναντι μου... θα κατσω να πω κατι τοσο σοβαρο?οχι
     
  10. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Το μόνο που έχω να πω, είναι ότι η ειλικρίνεια είναι το Α και το Ω .. από αμφότερες τις πλευρές.
    Τώρα εάν δεν ειπωθούν όλα με το Καλημέρα αλλά με το Καλησπέρα, δεν νομίζω ότι παίζει και τόση σημασία ..
    Σημασία όμως έχει να ειπωθούν για λόγους εμπιστοσύνης.
     
  11. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Και ISO μη σού πω, πρέπει νάχει...
    Και πιστοποιητικό αν έχει HIV/AIDS/βιοχλαπάτσα...
    Και υπεύθυνη δήλωση αν έχει κερατώσει καμιά ψυχή...
    Και έγκριση συμβατότητας από την Ελένη Λουκά...
    Και αν από το σόι του ήταν Χίτες, Μακρονησιώτες κατά το δοκούν...
    Και 2 χρόνια ανάλυση λογαριασμών από πάροχο κινητής...
    Και pdf του ιστορικού από τους browser που χρησιμοποιεί τα τελευταία 2 χρόνια...
    Ααααα... Και την δυσανεξία στη γλουτένη, ξέχασα...
    Kαι τη σχέση με τη μαμά του από έγκριτο ψυχολόγο...
     
  12. gaby

    gaby Guest

    Καλό και σωστό και ευγενικό είναι να λέγονται αυτά, μαζί με ορισμένα άλλα στοιχειώδη όπως σημαντικά θέματα υγείας που μπορεί να βγουν στην επιφάνει στο παιχνίδι, κύρια στοιχεία τρόπου ζωής και επιθυμιών από τη σχέση, αυτά…

    Εγώ τα κεσάτια μου τα είχα πει όταν είχα ξεκινήσει τη σχέση, είχα ζητήσει να υπερασπιστώ τον εαυτό μου εκεί που χρειάστηκε για πράγματα "γνωστά για μένα" που δεν ήταν ακριβώς έτσι και μπορούσα να το αποδείξω και είχα ενημερωθεί χωρίς καν να το ζητήσω για κάποια που έπρεπε να γνωρίζω από πλευράς Κ.

    Πιο κάτω είναι μια αντίληψη δεκαετίας, σχετική με αυτό που συζητάμε εδώ.