Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ουρα

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος christos_99, στις 1 Νοεμβρίου 2009.

  1. christos_99

    christos_99 New Member

    υπαρχει περιπτωση να προκληθει εμμετος εαν καποιος καταπιει τα ουρα του/της παρτενερ???
     
  2. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: ουρα

    Αν και δεν είναι το ποτό μου για την ακρίβεια δεν το έχω δοκιμάσει νομίζω ότι υπαρχή και αυτή η περίπτωση , ίσως με μια φετουλα λεμονάκι και λίγα παγάκια να διορθώνετε η κατάσταση 
     
  3. vitos lokos

    vitos lokos New Member

    Απάντηση: ουρα

    το ιδιο ερωτημα θα θελα να θεσω κ εγω!
     
  4. JohnT4

    JohnT4 Regular Member

    Απάντηση: ουρα

    NAI!!!
    Την πρώτη φορά που αναγκάστηκα να πιω ούρα κάποιας (και μάλιστα πολύ μικρή ποσότητα), κατευθείαν έκανα εμετο. Και είχα αναγούλες ολόκληρο βράδυ, μέχρι που ξύπνησα το πρωί με τρομερά άσχημη γεύση (αν και είχα πλύνει 4 φορές τα δόντια μου), οπότε και ξαναέκανα εμετό.
     
    Last edited: 2 Νοεμβρίου 2009
  5. Mirage2009

    Mirage2009 Non Serviam

    Απάντηση: ουρα

    Κουλάρισε μεγάλε, όχι μόνο μπορεί να κάνεις εμετό αλλά και είναι άκρος επικίνδυνο για 2 λόγους.
    1) Τα ούρα ουσιαστικά αποτελούν ένωση της ουσίας ουρία με το νερό και παράγετε στα νεφρά. Η ουρία αποτελείτε σε μεγάλο μέρος από αμμωνία (αυτός είναι και ο λόγος που στον Αμερικάνικο εμφύλιο αρκετοί γιατροί αποστείρωναν τα εργαλεία με φρέσκα ούρα και που δεν δημιουργούν λοιμώξεις και σε μας τους ίδιους τα ίδια μας τα ούρα) αλλά και παθογόνες ουσίες.
    Η αμμωνία εξατμίζετε όμως πολύ γρήγορα και αυτό που τελικά μένει είναι το νερό και οι παθογόνοι οργανισμοί που αποβάλει ο οργανισμός μας οι οποίοι σε χρόνο 0, όταν τα ούρα έρχονται σε επαφή με το περιβάλλον, ουσιαστικά τα μετατρέπουν σε βαρύ μολυσματικό παράγοντα.
    2) Αυτά που βλέπεις στις ταινίες με ουροποσία προϋποθέτουν ότι τα ούρα καταναλώνονται αμέσως και ότι αυτοί που ουρούνε έχουν κατεβάσει πρώτα καμία δεκαριά λίτρα νερό και έχουν ουρήσει 2-3 φορές πιο πριν ώστε η αναλογία νερό-ουρία να είναι ανισοβαρής το μέγιστο δυνατό υπέρ του νερού και φυσικά είναι υγιείς.
     
  6. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: ουρα


    Mirage, ομολογώ πως δεν κατάλαβα τί λες πως είναι αυτό που βλάπτει... Η ουρία όταν είναι σε μεγάλη αναλογία στα ούρα, ή η έλλειψή της, που επιτρέπει την ανάπτυξη παθογόνων οργανισμών;


    Ούτως ή άλλως βέβαια, αυτή είναι μιά άποψη, γιά το θέμα. Τα tags "κατούρημα , κάτουρα , golden shower , ουρολαγνεία , ούρα , piss , pissing , toilet fetish , water sports , χρυσή βροχή , χρυσή μπόρα", μπορούν εύκολα να οδηγήσουν σε πολλά παλιότερα νήματα όπου υπάρχουν κι άλλες απόψεις αλλά και πληροφορίες, σχετικά...




     
  7. christos_99

    christos_99 New Member

    Απάντηση: ουρα

    σας ευχαριστω πολυ
     
  8. Mirage2009

    Mirage2009 Non Serviam

    Απάντηση: ουρα

    Λογικό. Τα είπα και εγώ λίγο μπερδεμένα.
    Η αμμωνία δεν βλάπτει.
    Το νερό δεν βλάπτει.
    Η ουρία βλάπτει γιατί σε αυτή αναπτύσσονται μετά την επαφή των ούρων με το περιβάλλον και την απώλεια της αμμωνίας παθογόνοι οργανισμοί. ( Το γιατί αναπτύσσονται δεν μπορώ να το αναλύσω στα πλαίσια ενός forum ).
    Όσο λιγότερη ουρία στα ούρα τόσο καλύτερα.
    Αυτά σε γενικές γραμμές.
    Ελπίζω να βοήθησα.
     
  9. axlgr81

    axlgr81 New Member

    Απάντηση: ουρα

    Mporeite na pinete ta oura (dika sou h allounon) xoreis problema. Mono, ean katouras, pineis ta oura sou, ta ksanakatouras kai ta ksanapineis, meta apo thn trith fora ginetai toksiko gia ton organismo sas.

    ---------- Post added at 01:09 ---------- Previous post was at 00:41 ----------

    Μπορείτε να πιείτε τα κάτουρα (δική σας ή κάποιου άλλου) δεν αποτελεί πρόβλημα. Μόνο αν ανακύκλωση (κατουράτε, πίνετε , κατουράτε πάλι, ξαναπίνετε , κλπ) τα ούρα σας γίνοντε τοξικά μετά την τρίτη ανακύκλωση. Αλλά κατά τα άλλα, είναι ασφαλείς, διασκεδαστικό και πολύ καυτό
     
  10. KostantinosK

    KostantinosK New Member

    Απάντηση: ουρα

    Το έχω κάνει πολλά χρόνια από διαφορετικές κοπέλες και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Επίσης μου το έχει πει και γιατρός ότι είναι... πόσιμα. Ο μύθος λέει ότι ο Γκάντι έπινε ένα ποτηράκι κάθε πρωί. Καλό είναι να μην έχεις τελείως άδειο στομάχι άμα είσαι άπειρος. Ο εμετός προκαλείται μάλλον απ' την ιδέα όταν δεν σ' αρέσει, παρά απ' την τοξικότητα, η οποία όντως ποικίλει ανάλογα με το πόσο νερό έχει καταναλωθεί πριν.
     
  11. GRD

    GRD Great Red Dragon

    Απάντηση: ουρα

    Να το πούμε απλά... θέλει λίγο "διάβασμα"... αλλά σε επίπεδο "1 φορά"... αν θες απλά να δοκιμάσεις... πιές ή βάλε να πιούν 2-3 λίτρα νερού απανωτά, μη πιείς/πιεί την πρώτη ανακούφηση και πιείτε όσο θέλετε μετά από αυτή...

    Καλή διασκέδαση.  

    Ανδρ(ε)ας
     
  12. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Μου εχει τυχει, ναι με υποτακτικο.
    Θα αναφερθω στο περιεργο κατ' εμε συμβαν.
    Φωτα παρακαλω θα μιλησω!
    Η ολη φαση εξελισσοταν πανω σε κρεββατι.
    Εξευτελισμος, χαστουκια (απο τα δικα μου εκεινα τα φονικα) και πολλα αλλα.
    Υπηρχε παροξυσμος και........σηκωθηκα ορθια πανω στο κρεββατι, με τα δαχτυλα των ποδιων μου του εσπρωξα το σαγονι δινοντας του να καταλαβει πως πρεπει να ανοιξει το στομα και το χρυσο υλικο αρχισε να ρεει.
    Τον ειδα να το καταπινει και μαλιστα λαιμαργα και σας πληροφορω πως το κρεββατι ουδολως πιτσιλιστηκε.
    Σταγονα δεν πηγε χαμενη.
    Δεν διεκρινα εκφραση αηδιας στο προσωπο του, μαλλον υπερτατης ηδονης.
    Παντως για να ειμαι ειλικρινης, σε ατομα που το θελουν αλλα δεν το εχουν δοκιμασει απαγορευω να το βαλουν στο στομα με την πρωτη φορα.
    Και αυτο για μα μην σοκαριστουν.
    Σταδιακα, σιγα-σιγα, φορα τη φορα.
    Παντως να τονισω πως το ατομο που προσφερει ουρολαγνεια σε καποιον αλλον ειναι απαραιτητο να ειναι απολυτα υγιες.
    Πολλοι ρωτουν για την γευση τους.
    Κατ' εμε η γευση τους θυμιζει ζεστη αλμυρη μπυρα και καποιες φορες σε καποια ατομα γλυκιζει, ενδειξη της υπαρξης υπερβολικου σακχαρου στο αιμα, βλεπε διαβητης.
     
    Last edited: 9 Αυγούστου 2010