Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος thaleia, στις 7 Ιουνίου 2011.

  1. thaleia

    thaleia Contributor

    Θετω νημα προς προβληματισμο και συζητηση του φαινομενου
    να γραφει ο Αφεντης/α απο το προφιλ του σκλαβου/ας ,
    και δεν μιλαω μονο για το παρον forum
    αλλα γενικοτερα σε ολα τα sites και fora του χωρου .

    Βεβαιως και πρεπει ο Αφεντης να εχει τους κωδικους απο τα διαφορα accounts της σκλαβας,
    προς ελεγχο της,
    βεβαιως και οταν Εκεινος κρινει να δινει εντολη στην σκλαβα να γραψει η να απεχει,
    βεβαιως και να της δινει εντολη να γραψει με συγκεκριμενο θεμα .

    Ομως ποσο θεμιτο ειναι ο Αφεντης να πιανει το πληκτρολογιο και να γραφει αντ' αυτης απο το προφιλ της?

    Υ.Γ. το γεγονος οτι θετω το θεμα δεν σημαινει οτι εχει διαπιστωθει κατι τετοιο σ αυτο το forum ομως καλλιστα θα μπορουσε να εχει συμβει .
     
  2. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου

    Κουλος? Ανωριμος? Ανασφαλης? Ανεντιμος? Δεν ξερω αν υπαρχει χαρακτηρισμος για τετοιες πραξεις.
    Ο συντροφος μου οταν μπαινει με τον κωδικο μου δεν απαντα καν στη συνομιλια.
    Δεν μπορω να διαννοηθω οτι θα εγραφε ποτε αντι εμου.
    Δεν απαντα καν στα pm των υποψηφιων "γαμπρων".
     
    Last edited: 7 Ιουνίου 2011
  3. KloKlo

    KloKlo Regular Member

    Απάντηση: ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου

    Εδώ είμαστε.... σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου thaleia για το θέμα που άνοιξες...Πολύ το χέρομαι που θα απαντήσω σε κάτι πολύ προσωπικό και πρόσφατο.
    Τους κωδικούς μου όλους τους έχω δώσει στον Αφέντη μου για να τους κάνει ότι θέλει, όπως άλλωστε έχω δώσει τα πάντα πλέον δηλώνοντας ''σκλαβωμένη και ευτυχισμένη''.
    Μπαίνοντας στο φόρουμ Εκείνος λοιπόν βλέπει 1 σχόλιο σε μια φωτογραφία μου καθώς και 1 πμ που ομολογώ και εμένα δεν μου άρεσαν και τα θεωρούμε προσβλητικά, όχι για εμάς, αλλά για τους ιδιους που τα έγραψαν μιας και δηλώνουν και ...Αφέντες..χεχεχχε
    Πήρα λοιπόν την εντολή και άδεια μαζί να απαντήσω...και θα απαντήσω έτσι όπως εγώ θεωρώ σωστά και ευγενικά.
    Στο θέμα σου τώρα... πάνω στη συγκεκριμένη κουβέντα που είχα μαζί Του λοιπόν, Τον ρώτησα γιατί δεν έκανε τον κόπο να γράψει ότι ήθελε Εκείνος αντί για εμένα, αφού σκέφτηκα ότι ήταν το ίδιο...
    Δεν το βρίσκω κακό το να πιάσει το πληκτρολόγιο και να γράψει αντί για εμένα από τη μιά, από την άλλη όμως φαντάζεσαι να αρχίσεις να μου γράφεις στο μεσεντζερ και αντί να σου απαντώ εγώ σε ότι με ρωτάς να σου γράφει ο Αφέντης μου;
    Άδικο για εσένα και για όλους όσους με τιμούν με την φιλία τους.
    Τώρα Τον καταλαβαίνω λοιπόν που μου είπε:Γράψε εσύ.
    Τελειώνοντας λοιπόν και σαν απάντηση σου λέω ότι δεν είναι θεμιτό να γράφει Εκείνος αντί για εμένα και συνεχίζω λοιπόν να δηλώνω ακόμα πιο ευτυχισμένη κι τυχερή που είμαι δικιά Του.  
    Υ.Γ
    Και να σου πω και κάτι;( γιατί εσύ Τον ξέρεις καλά).


    Αφέντης είναι και κάνει ότι γουστάρει.

    Γαμεί; Γαμεί!!

    Και δέρνει; Και δέρνει!!

    Γαμεί και δέρνει; Γαμεί και δέρνει!!!

    Και ευτυχισμένες όσες Τον έχουνε (οι σκλάβες τον Αφέντη τους).

    Φιλάκια πολλά , μας έχεις λείψει.
     
    Last edited: 7 Ιουνίου 2011
  4. skia

    skia Contributor

    Απάντηση: ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου

    ο μοναδικός λόγος που πρέπει να έχει ένας Κυρίαρχος τους κωδικούς των accounts της σκλάβας Του είναι για να καταλάβει τη θέση της κι ότι δεν έχει πράγματα που κρατά για αυτήν.
    Ο σωστός, κατ΄εμέ πάντα, Κυρίαρχος δεν στηρίζεται στην απειλή του ελέγχου γιατί πολύ απλά, με μαθηματική ακρίβεια, την ωθεί στο να πει ψέματα αργά ή γρήγορα κι όλοι ξέρουμε ότι αυτό είναι κάτι που γίνεται εξαιρετικά εύκολα. Αντίθετα, οφείλει ο Ίδιος, ανάλογα πάντα με το χαρακτήρα της, να βρει τον τρόπο που θα την ωθήσει να αναφέρει τα πάντα μόνη της, χωρίς να χρειάζεται να τη ρωτήσει καν. Είναι πολύ πιο προσοδοφόρο να έχει κάποια στα πόδια Του με συνειδητή απόφασή της κι είναι ευτυχισμένη παρά κάποια η οποία αμφιβάλλει για την επιλογή της μπαίνοντας στην διαδικασία να αμφισβητεί τις αποφάσεις Του και τις κινήσεις Του και μένοντας εκεί για τα ''μάτια'' του κόσμου, υποκρινόμενη στους γύρω της ότι όλα είναι super τέλεια.
    Στο θέμα μας τώρα...
    Ο Κυρίαρχος που γράφει από το προφίλ της σκλάβας Του, το χρησιμοποιεί ως δόλωμα με ό,τι αυτό σημαίνει... τουλάχιστον στις περισσότερες περιπτώσεις ή έχει τόσο μεγάλη ανασφάλεια που φοβάται και τον ίσκιο του.
     
    Last edited: 7 Ιουνίου 2011
  5. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απάντηση: ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου

    Δεν είναι όλα μαυρόασπρα...

    Αν μια σκλάβα είναι ιδιοκτησία, ότι γράφει αντιπροσωπεύει και τον Κ της.
    Για κάποιες, πριν ποστάρουν οτιδήποτε, οφείλουν να το δείχνουν και να παίρνουν έγκριση.
    Ή συζητώντας το θέμα με τον Κ της μια σκλάβα μπορεί να ζητήσει την άποψη του και να την εκφράσει όπως της την εξήγησε/είπε.
    Ή μπορεί εκείνη τη στιγμή να της υπαγορεύσει τι ακριβώς να γράψει.

    Ή μπορεί αντί να της υπαγορεύσει να της πει πάρε μου μια πίπα και στην δακτυλογραφώ εγώ την απάντηση... 

    Προσωπικά δεν με νοιάζει ποιος έγραψε αυτό που διαβάζω, γιατί προσπαθώ να κρίνω αμερόληπτα τα γραφόμενα και όχι μέσα από τα γυαλιά των προσωπικών μου συμπαθειών ή αντιπαθειών.
     
  6. Re: Απάντηση: ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου

    Κρίμα. Θα είχε πολύ πλάκα
     
  7. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου

    Ουουουοου......μην το συζητας!!!
    Εμεις θα γελουσαμε σιγουρα, εκεινος ο ερμος ο γαμπρος δεν ξερω...
     
  8. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου

    Αν καταλαβα καλα τι γραφει η Thaleia, εννοει οταν ο Κυριαρχος συνομιλει, απαντα σε μηνυματα και γενικα "παριστανει" την σκλαβα του στο προφιλ της για να συνομιλει με διαφορους γνωστους και αγνωστους για δικους του λογους.
    Αυτο το επικροτεις? Ξερω πως σκεφτεσαι διαφορετικα οντας σκλαβα και το σεβομαι απολυτα.Αλλα εδω δεν μιλαμε μονο για κωδικα επικοινωνιας μεταξυ τους και παραδοση πρωτοβουλιων, αλλα και για τους ετερους που εξαπατουνται.
    Να μιλαω π.χ. στη συνομιλια μαζι σου για οτιδηποτε και να εξαπατουμαι γιατι δεν εισαι εσυ αλλα ο αφεντης σου? Γιατι εγω δεν θα το ξερω.
     
  9. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου

    Δεν το έχω κάνει -και δεν βρίσκω και κανένα ιδιαίτερο λόγο να το κάνω- αλλά ο καθένας με τα γούστα του. Συμφωνώ με την lara[E-p] ειδικά δε όταν ο τίτλος του τόπικ λέει "σκλάβα" και όχι "υποτακτική".
     
  10. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου

    Για σκλάβα δε μιλάμε; Εδώ δεν της ανήκει καν το σώμα της και το μυαλό της, το account της θα της ανήκει;
     
  11. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου

    Παραλειψη της νηματοθετριας....βεβαιως βεβαιως!
     
  12. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: ο Αφεντης/α γραφει απο το προφιλ της σκλαβας/ου

    ακριβως αυτο  

    Υ.Γ. θα σε μαλωσω.. " ουσα σκλαβα " κι οχι "οντας σκλαβα"