Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ο φιλος μου ειναι bi και δεν μου το λεει?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος venus in scorpio, στις 27 Ιανουαρίου 2018.

  1. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    ε ποιος θα πήγαινε Madame Dark ο σουγκλάκος?
     
  2. brenda

    brenda FU very much

    Γιατί το λες αυτό;
    Οι δικές μου εμπειρίες μου λένε πως ΤΑ ΠΑΝΤΑ μπορεί ν´αλλάξουν. Και η προσωπικότητα, συχνά, και ο προσανατολισμός, λιγότερο συχνά.
     
  3. katerina

    katerina Regular Member

    Συμφωνω
    Συμφωνώ και μιλώ βιωματικά...
     
  4. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Αυτό που θα πρέπει να μας απασχολεί είναι ο λόγος της οποίας αλλαγής.
    Γιατί οι αιτίες μπορεί να είναι αλλού και να θέλουμε να πιστεύουμε αλλά
     
  5. Συμφωνώ. Ίσως θα έπρεπε να υπάρχει ένα "συνήθως όχι" στο τέλος της πρότασης.
    Ωστόσο, εξακολουθώ να πιστεύω ότι ο ερεθισμός του προστάτη δεν αποτελεί ικανή και αναγκαία συνθήκη για να αλλάξει κάποιος σεξουαλικό προσανατολισμό.
    Ο καθένας μπορεί και αύριο αν θέλει να αλλάξει τις προτιμήσεις του. Για χίλιους δύο λόγους.
     
  6. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Η όποια μεταβολή του σεξουαλικού προσανατολισμού είναι καθαρά θέμα εκδήλωσής του από τα μέσα μας.
    Η έκφραση της εκδήλωσης του προσανατολισμού είναι που γίνεται αντιληπτή από τους άλλους ως αλλαγή.
    Η αλλαγή για το ίδιο το άτομο συνίσταται στην βούλησή του να το εκδηλώσει (δυνητικά μπορεί να μην έχει αντιληφθεί πως έχει διάφορο προσανατολισμό μέχρι μια χ ηλικία για διάφορους λόγους).
    Άρα η φαινόμενη στους τρίτους αλλαγή είναι καθαρά θέμα έκφρασης βούλησης, δηλαδή συνειδητή επιλογή.
    Με το μυαλό μας έχει να κάνει.
     
  7. Tommy G

    Tommy G Κανείς δεν είναι κανενός - Albert Einstein

    Ε, τι, νομπελίστες;  
     
  8. brenda

    brenda FU very much

    Ο Καντ τα είπε ωραία.
    Κι εσύ ωραία τα είπες.
    Ουδεμία διαφωνία ως προς την αλλαγή.
    Αυτό το "ικανές και αναγκαίες συνθήκες" δεν μου αρέσει ως έκφραση.
    Προσωπική απαρέσκεια, άσχετη.
    Ή σχετική;
    Όλα είναι πιθανά για όλους.
    Συνήθως όσοι έχουν θέμα προσανατολισμού, ψάχνονται από μόνοι τους, δεν περιμένουν τις αλλαγές να τις φέρει κάποιος άλλος στην ζωή τους, αλλά ούτε κι αυτό αποκλείεται εντελώς.
    Έχω φίλο που άρχισε να ψάχνεται όταν συνειδητοποίησε πόσο ερεθιστικό του ήταν. Σε σχετικά νεαρή ηλικία φυσικά.
    Όντως είναι κάπως οξύμωρο αυτό από μόνο του να σε αλλάζει, αλλά κι αν αυτό συμβεί;
    Τι λόγο έχουμε εμείς στις καύλες και τις προτιμήσεις των άλλων;
    Τώρα αν αυτό που λες, το λες για να απεμπολήσεις την ενοχικότητα με την οποία περιβάλλονται ακόμη και τώρα κάποιες τέτοιες προτιμήσεις, μαζί σου, all the way!
    Δεν σε κάνει gay ούτε bi το παιχνίδι του πρωκτού, ερεθισμός του προστάτη και όχι μόνο, καυλιάρη σε κάνει, αυτό θαρρώ πως πρέπει να ανήκει πλέον στα αυταπόδεικτα.
     
  9. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    δηλαδή δεν είναι κολλητικό?  
     
  10. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Το νερό φταίει, κάτι τού βάνουνε, άλλους τους πιάνει, άλλους όχι...