Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

'προσφώνηση σκλάβας ή σκλάβου'

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Dome of Affection, στις 22 Ιουνίου 2007.

  1. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Μια και λέγαμε για τις Αφέντρες , αλήθεια ποια θεωρείτε καταρχήν ότι είναι η δέουσα προσφώνηση μιας σκλάβας ή μιας υπο?? (που δεν σας ανήκει)

    Και σε 2η ερώτηση Εσας πως Σας αρέσει να προσφωνείτε τη δική Σας ή τον δικό Σας σκλάβο??

    Αν είστε σκλάβα/ος ή υπό εσάς πως σας προσφωνεί ο Ιδιοκτήτης σας και ποιο σας αρεσει περισσότερο??
     
  2. Elvira

    Elvira Regular Member

    Απάντηση: 'προσφώνηση σκλάβας ή σκλάβου'

    Αχ ο Ιδιοκτητης μου μου Επετρεψε να το πω.....

    οπως και να με Λεει ειναι υπεροχο....
    ομως η αγαπημενη μου προσφωνηση ειναι "απαλη Μου σκλαβα"
    ωωωω.....το λατρευω!!
     
  3. female

    female Contributor



    Από λάιφστάιλ δεν κατέω γρι.

    (Και το παρακάτω ερώτημα δεν με απασχολεί σχετικά και μόνο μέσα στο χώρο.)

    Θα υποθέσω όμως οτι εξαρτάται και από το τι άποψη έχει γενικά κάποιος για τους / τις υπό, ή, πιθανώς, και τις γυναίκες ή τους άντρες γενικότερα, κατ΄ουσίαν. Όταν αυτό το "υπό" το πιστεύει πλήρως, με την έννοια της συνολικής κατωτερότητας και απαξίωσης του ανθρώπου / ανθρώπων, είναι θέμα το τι λέξεις θα χρημοποιήσει; (Εμφανώς δηλαδή τον / την αποκαλεί, π.χ. με το όνομά του / της / τους και πίσω χρησιμοποιεί τους όρους "@%&@#", τους οποίους πιστεύει.) Ίσως μια κοσμιότητα να είναι πράγματι χρήσιμη, ίσως όμως η ουσία να μην αλλάζει. Ίσως και ναι. Δεν γνωρίζω, αναρωτιέμαι. Είναι τελικά κοσμιότητα ή/και υποκρισία;


     
  4. kiss_me

    kiss_me Regular Member

    πραγματικά ένιωθα υπέροχα όπως και να με αποκαλούσε.

    ο τόνος της φωνής του, το έκανε υπέροχο.

    Αλλά να, ήταν μερικές φορές, που με αποκαλούσε "ψυχή Μου"
    και τότε ένιωθα όλο μου το σώμα να αιωρείται, να διαλυεται, να γίνεται ένα Μαζί του...
     
  5. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

     
     
  6. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor


    φοβάμαι πως δεν καταλαβαίνω γρι!!!

    αν αυτο που θέλεις να πεις είναι οτι ο κατώτερος "υπο" είναι απαξιωμένος και δεν εχει ιδιαιτερη σημασία πως θα τον φωνάξουν, και αν τον προσφωνήσουν κάπως "κοσμια" (κατα τα γραφόμενά σου) είναι απλά υποκριτικη κοσμιοτητα... τι να πω?? Τουλάχιστον θα μπορουσες να το πεις ετσι απλά  

    αν θες να πεις κατι αλλο εξηγήγησέτο μας αν εχεις την καλοσύνη!!

    ΣΗΜ. η υποκριτική κοσμιότητα υφίσταται σε όλες τις σχέσεις...ακομα και στο γραφείο σου με τον προιστάμενό σου , φαντάζομαι θα εισαι πολλές φορες υποκριτικά κοσμια. Ομως μια και δεν κατέεις γρι... ασε να ακουσεις πρωτα απο κάποιους που ίσως κατέουν!! οκ? 

    (σιγουρα πάντως κάποιοι είναι όπως τους περιγράφεις όχι όλοι όμως!)
     
  7. Zondag

    Zondag Regular Member

    Οταν υπάρχει οπτική επαφή δεν χρειάζεται κάποια προσφώνηση. Όταν δεν υπάρχει οπτική επαφή η καλύτερη προσφώνηση μιας σκλάβας είναι η ίδια η ιδιότητα της ,"σκλάβα" και τίποτα άλλο. Αυτό λειτουργεί μαζί και σαν υπενθύμιση της θέσης της. Καλεί τη σκλάβα να προσαρμοστεί στην ανάλογη συμπεριφορά,Χρειάζεται ιδιαίτερα για τις νεες σκλάβες που ακροβατούν ακόμα,κάπου ανάμεσα στα σύνορα των φαντασιωσεων και της πραγματικότητας τους.

    Σε ιδιαίτερες καταστάσεις η χρήση υποτιμητικών χαρακτηρισμών ή το ακριβώς αντίθετο χαρακτηρισμών που εκφράζουν αγάπη και εκτίμηση,είναι πολύ αποτελεσματική. Γνώμη μου είναι όμως ότι θα πρέπει να δίνονται με το "σταγονόμετρο" Γιατί απλά όταν κάτι γίνει συνήθεια,χάνει τη "δυναμική" και την όποια αξία του.
     
  8. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    1. σκλάβα
    2. σκύλα
    3. girl
    4. κορίτσι μου
    5. άτιμη σκλάβα
    6. puppychulo
    7. πουτάνα/ πουτανάκι
    8. στόμα μου
    9. puppy
    10. βρωμόσκυλο (το αγαπημένο μου)  
    11....κλπ
     
  9. naida

    naida Regular Member

    Για την πρώτη ερώτηση σύμφωνα με την δική μου άποψη, η προσφώνηση που είναι
    προτιμότερο να χρησιμοποιείται είναι καλό να υπόκειται στους κανόνες ευγένειας ειδικά σε
    άτομα που δεν γνωρίζονται και επικοινωνούν μέσω ενός Forum.Φυσικά και
    δεν εννοώ να παρεξηγούμαστε με το παραμικρό για τις προσφωνήσεις, νομίζω πως
    οι περισσότεροι εδώ μέσα γράφουν καλοπροαίρετα.
    (Αναφέρθηκα μόνο στο Forum γιατί απο κοντά είναι ευκολότερα τα πράγματα).

    Όταν δεν ήμουν αδέσποτο  )) μου άρεσαν τα εξής:
    πουτάνα/άκι, τσουλί Μου, τρύπα Μου, πετσέτα, πόρνη Μου,σκυλίτσα,μικρή, μπουμπού
    και το όνομα μου για τις δύσκολες ώρες.
     
  10. Guest05

    Guest05 Guest

    Έχει κάνει πολύ κακό στο bdsm αυτός ο Κορκολής τελικά....
     
  11. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Προσωπικα εχω τη διαθεσι να κολαω παρατσουκλια τα οποια προερχουνται απο κοινο εκκεντρισμο σε μια δεδομενη προσωπικη και ιδιαιτερη στιγμη με την "υπο", που ειναι ευχαριστα και στους δυο μας, και συμβολιζουν εκεινη την ιδαιτερη στιγμη. Συνηθως ο συμβολισμος χαρακτηριζη καποια γκαφα της. Για παραδειγμα, παλιοτερα καποια "υπο" μου εμφανιστικε αποτομα και με πολυ χαρα με ολοκοκκινα παπουτσια και ολοκοκκινη φουστιτσα, αλλα ασυναρτητα με επιλογης και σκοπου. Δεν θυμαμε που ηταν να παμε, αλλα το ντυσιμο της ηταν εκτος της περιστασις. Οταν με ρωτησε αν μου αρεσε ο συνδιασμος, της απαντησα οτι μου θυμιζε ντοματα. Απο τοτε την φωναζα "ντοματουλα", και δεν ειχαμε κανενα προβλημα.

    Στην τελευταια σχεσι που εχω χρησιμποιω το "Αλ Καπονε" η "καθαρμα" η "μαφια" γιατι απλουστατα ειναι καθαρμα και μαφια στον αλλο κοσμο με τους τροπους που βρισκη για να αποκτα αυτο που θελη. Σε ορισμενες φορες χρησιμοποιω και μια παραλλαγη απο το ονομα της που ειναι και μοναδικο και που μονο εγω το ανεφερω και χρησιμοποιω για προσφωνησι μονο για αυτη και σε αυτη. Σε στιγμες που ειμαστε μονοι το "πουτανι" και το "γλυκα" παιρνη το πρωτο ρολο, και αναλογα το "ελα δουλα" η "σκλαβακι" η "μουνι" η "μουνιτσα" η "καριολα " η "χεκολο " η "χεκολιαρα " η " ξεσκιστρα " η " ξεσκισμενη" η κατα παραξενη αιτια "φρουτο" η "χαμινι" η "χαμενη" η "σαχλαμαρα" η "σαχλα" η "μηδενικο" και "πουστη μου". Μετα απο καιρο συμβιωσης και πλεον ταξινομησις λειτουργιων, δραστηριοτητων και καθηκοντων, και ανολογα της λειτουργιας και περιστασις απο μεσα μου βγαινη αφθορμητα η προσφωνησι "γυναικα" σκετο γιατι δεν βρισκω πως αλλιως να την προσφωνησω εκεινη τη συγκεκριμενη στιγμη, για την εξυπηρετησι μου και ολοκληρωσι της επθυμιας μου, αφου μονο αυτη ειναι η πιο καταλληλη για το συγκεκριμενο γεγονος, περιστασι, λειτουργια ωστε να πρατη ετσι που απο κοινου εχουμε μαθη.
     
    Last edited: 23 Ιουνίου 2007
  12. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Απάντηση: Re: 'προσφώνηση σκλάβας ή σκλάβου'

    female,

    επίτρεψέ μου να σου επισημάνω ένα -κατά τη γνώμη μου- λάθος στο συλλογισμό σου: Ένας γνήσιος Κυρίαρχος, ποτέ, μα ποτέ, δε θεωρεί κατώτερή Του μια σκλάβα και ειδικότερα τη σκλάβα Του... ούτε την απαξιώνει... θα ήταν σα να Αυτοαναιρείται. Οι προσφωνήσεις παίζουν ρόλο στο γενικότερο εγκεφαλικό θέμα του M/s. Λεπτομέρειες αν θες, κουβεντιάζουμε με pm  


    για να απαντήσω στο thread, η προσφώνηση που με κάνει και ανατριχιάζω είναι "μικρή Μου"