Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

πως λέγεται άραγε σε bdsm ορολογία

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος bimalestraponfun, στις 3 Αυγούστου 2005.

  1. bimalestraponfun

    bimalestraponfun New Member

    πως λέγεται άραγε σε bdsm ορολογία αυτού που θα περιγράψω και αποτελεί μια από τις αγαπημένες μου φαντασιώσεις;

    μετά από ανάλογο ντύσιμο που έχει επιλέξει η αφέντρα που μπορεί να είναι ένα forced feminization, μια στολή σκλάβου , υπηρέτρια κτλ ή σκύλου, η αφέντρα να καλέσει φίλους και φίλες της που ο σκλάβος της δεν γνωρίζει, να τον παρουσιάσει και να του απαιτήσει διάφορα πράγματα μπροστά τους;

    υπάρχει κάποια ορολογία ; εγώ δεν μπορώ να το αποκαλέσω καλύτερα από "δημόσιο εξευτελισμό" αλλά δεν γνωρίζω αν υπάρχει κάποιος άλλος Ελληνικός ή ξένος όρος..

    επίσης θα ήθελα να μάθω αν υπάρχουν κάποιες συγκεκριμένες τεχνικές ή μέθοδοι που ακολουθούνται...

    θα ήθελα πολύ την γνώμη σας, τώρα που βρήκα επιτέλους ένα χώρο που μπορώ να εκφραστώ ελεύθερα ... ευχαριστώ πολύ και εσάς και τους δημιουργούς του site...
     
  2. antonislave

    antonislave New Member

    Δεν γνωρίζω τον αγγλικο ορο αλλά νομίζω ότι δημόσιος εξευτελισμός ειναι κάτι που γίνετε σε κοίνο χώρο (καφετέρια -μαγαζί η κάτι τέτοιο)

    Ευχαριστώ
     
  3. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Ο δημόσιος εξευτελισμός μπορεί να γίνει ανάμεσα σε ανθρώπους του χώρου του BDSM ή και σε δημόσιο χώρο ανάμεσα σε άσχετους με το lifestyle ανθρώπους.
     
  4. eros_hermes

    eros_hermes Regular Member

    Πολυ σωστά το αποκάλεσες δημόσιο εξευτελισμό(public humiliation).
    Οι τεχνικές εναπόκεινται στη φαντασία του/της Κυρίαρχου.