Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

πως πειθεις μια γυναικα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ποδολαγνεία' που ξεκίνησε από το μέλος seth_1970, στις 30 Ιουνίου 2011.

  1. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Απάντηση: πως πειθεις μια γυναικα

    1 Να "πεισεις" μια κοπελα αποκλειεται. Να μυησεις ναι.
    2 Τι σημασια εχει αν φας πορτα?
    2α Δεν ειναι η Κυρια σου η καποιο πολυ δικο σου ατομο ωστε να ενδιαφερεσαι αν διακοψει σχεσεις.
    2β Αν δεν την ρωτησεις ποτε σου, θα ζεις ισως μια ουτοπια.
    2γ Την πορτα θα την πιεις μελι αναλογα με το "status" που δηλωνεις. Οποτε συνεχισε να τρως πορτες απο την συγκεκριμενη κοπελα.
    3 Παρτην για ψωνια ολη την Ερμου, μετα ολη την Πνεπηστημιου, υστερα ολη την Ακαδημιας, μετεπειτα ριχτε και ματια Τσακαλωφ, κατεβητε Συνταγμα παλι, και οταν της πριστουν τα ποδια, τριφτα της να ανακουφιστουν. Σε εκεινο το σημειο παρατηρησε τις αντιδρασεις της. Αν ειναι θετικες συνεχιστε σε κλειστο χωρο με αιθερια ελαια κλπ.
     
  2. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: πως πειθεις μια γυναικα

    Ένας άλλος τρόπος προσέγγισης θα ήταν άν αρχικά ζητούσες δήθεν την συμβουλή της για "φίλο σου" που ζητάει βοήθεια στο θέμα αυτό και θέλει την συμβουλή μιας γυναίκας (εν προκειμένω της φίλης σου).
    Από τις αντιδράσεις της θα καταλάβεις αρχικά πόσο φιλικά ή όχι βλέπει το θέμα.
    Με δεδομένο ότι μιλάτε για άλλα πρόσωπα, θα έχεις την δυνατότητα να της το αναπτύξεις υποστηρίζοντας ότι οι απόψεις σου είναι απόψεις του "φίλου σου" χωρίς να θέτεις σε άμεσο κίνδυνο τη σχέση σας, κάνοντας τους απαραίτητους "ελιγμούς" κατά την διάρκεια της συζήτησης, και παίρνοντάς την φίλη σου, εκ προοιμίου σύμμαχό σου για το "πως θα βοηθήσουμε τον φίλο μας".
    Άν δείς ότι είναι δεκτική στο να εκφέρει θετική άποψη για το θέμα, υιοθετείς την άποψή της, την...........μεταβιβάζεις στον "φίλο σου".....και σε λίγες ημέρες......της ανακοινώνεις ....τα υπέροχα......αποτελέσματα που .....επέφερε η συμβουλή της....δίνοντάς της και συγχαρητήρια και από εσένα και τον "φίλο σου".
    Τις επόμενες ημέρες της μεταφέρεις τις υπέροχες στιγμές που ζεί πλέον το "φιλικό" ζευγάρι, περιγράφοντας όμορφα τις λεπτομέρειες....και ανάλογα με την αντίδρασή της....βγάζεις το συμπέρασμα.....ή προχωράς.....ή.....εφαρμόζεις την πρώτη φιλική μου συμβουλή.....
    [/SIZE]
     
    Last edited: 1 Ιουλίου 2011
  3. striggla

    striggla Regular Member

    Απάντηση: πως πειθεις μια γυναικα

    καλόοοοοοοοοοο!!!!!!  

    ---------- Post added at 14:14 ---------- Previous post was at 14:11 ----------


    κι εσύ νομίζεις ότι η κοπέλα θα το φάει το παραμύθι?
    τη ρωτάς ευθέως αν θα ήθελε να σε αφήσει να ασχοληθείς με τα πόδια της
    αν σου πει οχι, το κόβεις εκεί
    αν πει ίσως, δεν το έχω σκεφτεί, της προτείνεις να δοκιμάσετε
    αν πει ναι, απλώς το απολαμβάνετε

    τα πλάγια και τα περίπου είναι που χαλάνε τις ανθρώπινες σχέσεις
     
  4. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: πως πειθεις μια γυναικα



    Δεν είδες όμως τι γράφει ο νηματοθέτης στην αρχή ?
    Αν της το πεί ευθέως, μπορεί και να χαλάσει η σχέση τους που είναι σχέση πολλών ετών.
    Και αυτό προφανώς θα συμβεί γιατί ο νηματοθέτης ξέρει ότι η φίλη του δεν γνωρίζει ή δεν εκτιμάει το φετιχ της ποδολαγνείας το οποίο είναι από τα σπάνια σε δημοφιλία και από τα πιό αηδιαστικά.
    Για να μην το ρισκάρει λοιπόν προτείνω τον παραπάνω τρόπο.
    Με τον παραπάνω τρόπο δεν σκοπείται να φάει η κοπέλλα κάποιο παραμύθι.
    Ο σκοπός είναι να προστατευθεί πρώτα η σχέση των δυό τους και στην συνέχεια άν η κοπέλλα "πάρει τελικά μπροστά" το συνεχίζουνε.
    Αυτό λοιπόν που κατάλαβα είναι ότι ο νηματοθέτης διστάζει ακόμα και να της το πεί αρχικά.....
    για αυτό πρότεινα τον τρόπο αυτό για να προστατευθεί η σχέση, αλλά και να "μυηθεί" η κοπέλλα
    παράλληλα.
    Εδώ λοιπόν δεν πρόκειται για "πλάγια και περίπου" αλλά για τακτική ασφαλούς προσέγγισης του θέματος, χωρίς παρενέργειες στη σχέση τους.
     
  5. striggla

    striggla Regular Member

    Απάντηση: πως πειθεις μια γυναικα

    ο νηματοθέτης λέει:

    εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι ο νηματοθέτης δεν ξέρει πώς θα αντιδράσει η φίλη του και γενικά είναι απαισιόδοξο άτομο και φοβάται μην τον απορρίψει η κοπέλα όχι μόνο ως ποδολάγνο, αλλά κι ως φίλο

    κι αναλύω

    όταν εχεις πολύχρονη φιλια με ένα άτομο, μπορείς να πεις διάφορα
    λες λοιπόν αυτό που θέλεις ευθέως κι αν ο άλλος θέλει το δέχεται, διαφορετικά το απορρίπτει
    τα περί φίλου κλπ κάνουν μπαμ ότι είναι πλάγια και ενεχουν τον κίνδυνο παρεξηγήσεων

    η συγκεκριμένη κοπέλα ξέρει ότι έχει ωραία πόδια
    δεν περιμένει να της το πει ο νηματοθέτης
    θα της την έχουν πέσει διάφοροι πριν από αυτόν και ξέρει πολύ καλά τι της γίνεται

    γι' αυτό επιμένω ότι η ευθεία προσέγγιση είναι η καλύτερη



    πάμε τώρα σε σένα

    αηδιαστικό μπορεί να είναι για σένα.....
    για τους ποδολάγνους όχι
    κι αν νομίζεις ότι είναι σπάνιο φετίχ... κοιμάσαι τον ύπνο του δικαίου....
    άσε που είναι απίστευτα καυλωτικό για τη γυναίκα....


    ποιά σχέση είναι ασφαλής για να είναι αυτή?
     
  6. Brainstorm

    Brainstorm Regular Member

    Απάντηση: πως πειθεις μια γυναικα

    Ελαχιστες γυναικες εκτιμουν την ευθυτητα και την ειλικρινεια.

    Εχουν συνηθισει στο να τις γυροφερνουν και να τους λενε ενα σωρο μαλακιες, και πλεον δεν εκτιμουν κατι το απλο και το ειλικρινες, μαλιστα απορουν με αυτη την σκεψη και το θεωρουν "πεσιμο" και λοιπες βλακειες.

    Θα πρεπει να το ΔΕΙΞΕΙ και οχι να το πει, και να δει αυτα που γραφτηκαν εδω και απο αλλα μελη, και ο,τι πιστευει πως ειναι "σωστο", ταιριαζει με τον χαρακτηρα του και υπαρχουν λιγες πιθανοτητες για μια ασχημη αντιδραση απο την κοπελα, να το βαλει σε εφαρμογη.

    Αν πας και της πεις της αλλης "Καλημερα, θελω να σου γλειψω τα ποδια, τα γουσταρω τοσο καιρο αλλα δεν στο ελεγα" κατα 99% θα ΦΑΕΙ ποδι, αλλα οχι απο το στομα. Απο τον κωλο, μεσω μιας ωραιοτατης κλωτσιας   

    Οι περισσοτερες γουσταρετε παραμυθα και μπλα μπλα.

    ---------- Post added at 15:05 ---------- Previous post was at 15:03 ----------

    Μαλλον ζουμε σε παραλληλο συμπαν...

    Απο τα πιο σπανια? Ναι πως. Τζατζικι με πατατες λεω εγω!

    Οσο για το πιο αηδιαστικο, αν δεις τι μικροβιο παιζει στο μουνι, στον κωλο και στο στομα, θα παρακαλουσες τοσα χρονια να εγλειφες ΜΟΝΟ ποδια  
     
  7. striggla

    striggla Regular Member

    Απάντηση: πως πειθεις μια γυναικα



    εγώ μίλησα ως γυναίκα
    και μάλιστα ως γυναίκα με ωραία πόδια, που της την έχουν πέσει διάφοροι
    αν θέλει λαμβάνει υπόψη την άποψή μου
    διαφορετικά την προσπερνάει....
     
  8. Brainstorm

    Brainstorm Regular Member

    Απάντηση: πως πειθεις μια γυναικα

    Δεν σε αμφισβητω. Αλλα ειναι γεγονος οτι οι πιθανοτητες να εχει επιτυχια ο φιλος μας ειναι να μην διαλεξει την οδο του αμεσου πεσιματος.

    Ειναι και φιλη, και μπορει πχ να πιστεψει ( αυτη ) οτι τοσο καιρο την γουσταρε και να φτιαξει σεναρια και 1002.

    Βεβαια, μπορει να εκτιμησει την ειλικρινεια του επειδη ειναι φιλοι τοσο καιρο και να του το αρνηθει η να δεχτει για να δοκιμασει ( αν και αμφιβαλλω πως δεν θα της το εχει κανει κανεις μεχρι τωρα εφοσον εχει ωραια ποδια ) αλλα αυτο μαλλον ειναι το πιο απιθανο σεναριο.

    Ειναι η φιλια στην μεση και ειναι λεπτο το ζητημα.

    Εγω δε θα ρισκαρα την φιλια για ενα ζευγαρι ποδια, ουτε για την καλυτερη κωλοτρυπιδα του αιωνα -μιας και πρωκτολαγνος-. Και δεν ειμαι και ατομο που διατηρω πολλες φιλιες με γυναικες σκεψου. Αλλα ο καθενας δρα διαφορετικα.

    Εσενα στην εχουν πεσει φιλοι σου η ασχετοι? Γιατι αλλο να στην εχει πεσει φιλος σου και αλλο καποιος ασχετος που σε ειδε και σε γουσταρε εκεινη τη στιγμη. Ειναι πολυ διαφορετικο.
     
  9. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: πως πειθεις μια γυναικα

    Άμα την θέλουν και οι δύο την σχέση να είναι ασφαλής κάτι θα καταφέρουν. Αν πάνε με το σκεπτικό σου "ποιά σχέση είναι ασφαλής", θα ψάχνουν σύντροφο για πολλά χρόνια
     
  10. striggla

    striggla Regular Member

    Απάντηση: πως πειθεις μια γυναικα

    @brainstorm

    φίλοι μου μου την έχουν πέσει, αρνήθηκα και το θέμα έληξε εκεί


    @alexkat

    η φίλη του νηματοθέτη δεν περιμένει εμένα να της πω πόσο καυλωτικό είναι το γλύψιιμο στα δάχτυλα των ποδιών... το πιθανότερο είναι να το έχει δοκιμάσει!
     
  11. Brainstorm

    Brainstorm Regular Member

    Απάντηση: πως πειθεις μια γυναικα

    Μην κρινεις εξ'ιδιων striggla.

    Δεν ξερεις πως θα αντιδρασει η αλλη κοπελα. Δεν μπορεις να κρινεις απτην δικη σου εμπειρια. Εσυ εισαι οκ με αυτο, δεχτηκες πως ηθελαν να σε γλειψουν, δεχτηκαν την αρνηση και ολα ωραια και καλα. Εδω ειναι διαφορετικα ομως  
     
  12. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: πως πειθεις μια γυναικα

    Οχι ρε φίλε ...στο ίδιο σύμπαν ζούμε
    Το σπάνια το λέω από την δική μου εκτίμηση στην διαδυκτιακή επικοινωνία με σχετικά φετιχ.Εσύ έχεις άλλη εκτίμηση. Υπάρχει πουθενά επίσημη καταγραφή να την μάθω και εγώ?


    Όσο για το πιό αηδιαστικό που λές, αυτά είναι προσωπικά γούστα. Προτιμώ να γλύφω γυναικείο μουνάκι και κωλαράκι και ας έχουν όσα μικρόβια θέλουνε. Γυναικείο πόδι όμως δεν γουστάρω με τίποτα να γλύψω και ας είναι και από Θεά.