Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

στα ποσα λαθη "καιγεται" η υποτακτικη?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος ellianna, στις 23 Ιουνίου 2015.

  1. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Εντάξει, γλίτωσες το "κάψιμο" στο κόρνερ μαθήτρια χαχαχα...Θεά, διαγαλαξιακή, τρισμέγιστη, αγαπητή μου φίλη @sokolata....
    Και γι' αυτό το off topic, το φταίξιμο όλο δικό σου χαχαχα...

    Υ.Γ. Όλα καλά Μπρέ,...  
     
  2. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Nαι έχει να κάνει με την εγωιστική φύση. Αλλά έχει να κάνει και με κάτι άλλο: με το ένστικτο επιβίωσης! Δεν είμαστε πάντα όλοι στην ψυχολογική εκείνη κατάσταση και τη διαύγεια να επιβιώσουμε ψυχολογικά της αυτοκριτικής μας. Χωρίς αυτό να σημαίνει βέβαια ότι κάνουμε καλά.
    Μπορεί όμως και να σε ενδιαφέρει πάρα πολύ ο 'Α/άλλος αλλά αυτό που ο Ά/άλλος είναι πραγματικά και έτσι κάποιες φορές να μην κοιτάς τη συμπεριφορά αλλά τον άνθρωπο    
     
  3. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Υπάρχουν διάφορες συνιστώσες ... τελειότητας και βαθμοί ανοχής λαθών  
    Είναι bisexual ; Ανέχεται τουλάχιστον τα ομαδικά σπορ ; Πόσο νοικοκυρούλα είναι ; Είναι ο χαρακτήρας της γενικά εύκολος ;
    Πόσα λεφτά έχει στην Ελβετία ; Κανα χωραφάκι παίζει για κατάσταση έκτακτης ανάγκης ;  

    Και επειδή είναι δύσκολη η απάντηση, έχω εκχωρήσει προσωρινά δικαιώματα κυριάρχου στην γιαγιά μου... στην οποία έχω δώσει ελευθέρας στην οικία ταύτη.
    Και κλειδιά   Αυτήν ξέρω, αυτήν εμπιστεύομαι.

    Έχω πίστη στις ικανότητες και την γκρίνια της   Αυτή ξέρει  
     
  4. sw

    sw

    απεριοριστα.
    Δεν υπαρχει υπαρξη που να μην κανει λαθη.
    ...να μην κανει τα ιδια.
    ...τουλαχιστον οχι συχνα.
     
  5. sw

    sw

    Απο την αλλη ενα απο τα αγαπημενα μου λαθη της : να διαλεξει το λαθος ισοδυναμο αναμεσα στις επιλογες μου σχετικα με chores ή discipline techniques.
     
  6. Επαναφέρω το νήμα ένα χρόνο μετά!
    Νομίζω έχω καταλήξει σε δύο συμπεράσματα.. πρώτον όσο πιο σημαντικό σε θεωρεί ο κ τοσες περισσότερες ευκαιρίες σου δίνει και δεύτερον αν θεωρεί οτι έχεις έναν α χαρακτήρα που δεν αλλάζει περιορίζονται και οι ευκαιρίες ..ώστε να μην ταλαιπωρουνται τζάμπα και οι δύο εφόσον το κ άτομο βλέπει ότι δεν προχωράει η κατάσταση..
    Επειδή στο αρχικό νήμα διέκρινα ένα παράπονο.. μια πικρία ας το πω.. ας κλείσω αυτή την απάντηση μου λέγοντας "κάθε εμπόδιο σε καλό.. " μπορεί το κ να ήταν ένας υπέροχος άνθρωπος και η υποτακτικη μια σπάνια κοπέλα με πολλά χαρίσματα.. αλλά δεν έκανε ο ένας για τον άλλο εντέλει..(επηρεασμένη σαφώς από την μικρή αννουλα!!! Α ρε κορίτσι είσαι σχολή από μόνη σου! )
     
    Last edited: 1 Αυγούστου 2016
  7. Afsana

    Afsana Batida de coco

    Στερνη μου γνωση να σε ειχα πρωτα λενε...
    Δεν γινεται να μαθεις χωρις λαθη, κανεις δεν γεννηθηκε ετοιμος για κανεναν.
    Καποιες φορες ευχομαι να μην ειχα καει απτα λαθη μου γιατι εχασα εναν υπεροχο ανθρωπο που μου εδινε την ψυχη του και νομιζα η υπομονη και η αδυναμια που μου ειχε δεν θα τελειωνε ποτε...ομως καηκα ασχημα. Ας προσεχα....
    Τωρα στα ποσα λαθη μπορει να καιγεται μια υ ποιος μπορει να απαντησει ;  
     
  8. Noardos

    Noardos Regular Member

    Λάθος με λάθος έχει διαφορά.
    Από ηλικία σε ηλικία χρεώνονται διαφορετικά τα λάθη, καθώς και οι μεταβολές είναι ευκολότερες/δυσκολότερες.
    Όσες περισσότερες ευκαιρίες υπάρχουν, άλλες τόσες είναι και οι πιθανότητες αποτυχίας.
    Το τι σε θεωρεί και στις δίνει... είναι ένα θέμα από μόνο του.
     
  9. Afsana

    Afsana Batida de coco


    Θα συμφωνησω στο οτι οι πολλες ευκαιριες δεν βοηθουν , ειδικα σε χαρακτηρες κακομαθημενων. Στην ουσια γινεται το δικο τους, ξερουν πως θα συγχωρηθουν και τα λαθη επαναλαμβανονται.
     
  10. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    εγω! δεν καιγεται ποτε! απλα αλλαζει Κ...
     
  11. Ωωω τι της ειπεεεε για τον κ....
     
  12. Afsana

    Afsana Batida de coco

    Γιατι να αλλαξει αφου δεν καιγεται ποτε ;;;