Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

στα ποσα λαθη "καιγεται" η υποτακτικη?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος ellianna, στις 23 Ιουνίου 2015.

  1. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    θα το πω απλα ... εχω ειμαι υ της οποιας η δυνατοτητες ειναι για 7 και ειναι στο 2 και μετα απο ενα μηνα ειναι στο 5
    και εχω μια υ της οποιας οι δυνατοτητες ειανι για 9 και ειναι στο 3 και μετα απο ενα μηνα στο 5

    αν κανανε το ιδιο λαθος θα προτιμουσα την πρωτη του 7
     
  2. Μου ήρθε και άλλη ερώτηση.. αναλαμπή! Όταν "καει" εντέλει το κακομοιρο ,ο κ είναι σωστότερο Να μείνει κάπου εκεί "γύρω'' κρατώντας μια επαφή τυπική προφανώς? Άν δεν κρατήσει καμία επαφή πάει να πει το υ τα σκατωσε για τα καλά μάλλον?! Ή ίσως δεν μπορεί και ο ίδιος αυτή την κατάσταση μιας και υπάρχουν συναισθήματα και του είναι δύσκολο?
    Κι εδώ βεβαίως βεβαίως πάμε σε άλλο νήμα.. έχουν οι κ αισθήματα?! (Χιουμοριστικο!)
     
  3. ellianna

    ellianna Regular Member

    Καλημέρα κ Καλό μήνα @sokolata! Βλέποντας το κ εγώ με την απόσταση που μ δίνει ο ένας χρόνος θα συμφωνησω απόλυτα μαζί σου..μονο επιτρεψε μου να προσθέσω κ κάτι ακόμα!Ίσως τελικά τα λάθη υποσυνείδητα να ήταν τροπον τινα "εσκεμμενα",μια αντίδραση του οργανισμού,ένας τρόπος να σ πει το σώμα αυτό που το μυαλό αρνειται
     
  4. Νομίζω ότι αυτό είναι το πιο σωστό από όσα γράφτηκαν σε αυτό Το νήμα.. είναι κάτι που πέρασε και από το δικό μου μυαλό..
     
  5. ellianna

    ellianna Regular Member

    Ναι γτ καμία φορά μπορεί να νομίζουμε ότι θέλουμε κάτι τοσο πολυ που αρνούμαστε να δούμε ότι ενδεχομένως μας κάνει περισσότερο κακό παρά καλό..τουλάχιστον σ εκείνη την περίπτωση αυτο συνέβαινε.απλά πολλές φορές χρειάζεται να το δεις από μια απόσταση για να το δεις καθαρα 
     
  6. Μπράβο σου πολύ ώριμη σκέψη.να είσαι καλά εύχομαι ένα χρόνο μετά από αυτό ευτυχισμένη ,κι εκείνος φυσικά να είναι καλά ο άνθρωπος.η αρχική του επιλογή και δική σου επιθυμία πιθανώς φάνταζε ιδανικη τότε αλλά ενδεχόμενος ήταν μια στιγμή βασισμένη στον ενθουσιασμό.. μετά καταλάγιασε όλο αυτό και είδε κι εκείνος την λάθος επιλογή του οπότε με ένα μικρό λάθος σου το τελείωσε.
     
  7. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Ή δέχεται αλλά δεν είναι ακόμα έτοιμο και θέλει τον χρόνο του.
     
  8. ellianna

    ellianna Regular Member

    Ακριβως οπως τα λες ειναι...σ ευχαριστω για τις σκεψεις σου! 
     
  9. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    ναι μπορει να κανει ενα mentoring αν δει οτι το υ παει να πεσει στα ταρταρα και τον ενδιαφερει. μην ξεχνας οτι η προσπαθεια καταλογιζεται παντα θετικα, ασχετα αν το υ τελικα τα καταφερε η οχι.

    η αλλη ερωτηση καταλαβαινεις οτι δεν μπορει να απαντηθει...
     
  10. Η άλλη ερώτηση δεν μπορεί Να απαντηθεί γιατί δεν είναι επιστημονικά τεκμηριωμένη ε?! Χοχοχοχο!
     
  11. brenda

    brenda FU very much

    Δεν ξέρω αν πρόκειται για mentoring ή όχι, αλλά είναι το δέον οι σχέσεις να τελειώνουν χωρίς πικρίες και απωθημένα, ειδικά εφόσον έχουν συζητηθεί επαρκώς τα θέματα που απασχολούσαν τους συμμετέχοντες σχετικά με την όποια σχέση.
    Πολλές φορές τα "άρρητα", τα "μη λεχθέντα" είναι αυτά που τους έχουν απομακρύνει.

    Οι Κ δεν έχουν εξ´ορισμού το χάρισμα της επικοινωνίας, ούτε και μαγικά ραβδάκια επίλυσης προβλημάτων.

    Όλα τα υ δεν είναι συλλήβδην ανερμάτιστα άτομα και σε χρεία βοήθειας ή καθοδήγησης.

    Επίσης είναι σαφέστατο ότι και οι Κ έχουν ψυχή, για μένα δεν τίθεται κανένα θέμα επ´αυτού.

    Οι άνθρωποι που ενδιαφέρονται ο ένας για τον άλλον δεν χάνονται ποτέ, άσχετα από το αν μπορεί να λειτουργήσει μία σχέση D/s, ή γενικότερα bdsm (οποιουδήποτε είδους) μεταξύ τους ή όχι.

    Είναι υποχρέωση του Κ να διατηρήσει μία οποιαδήποτε ανθρώπινη σχέση;
    Όσο και του υ φαντάζομαι, δεν διαφοροποιούνται ανάλογα με το στάτους.

    Απλά, αν υποθέσουμε ότι οι Κ είναι οι πλέον αυτοκυριαρχημένοι της σχέσης, καλό είναι να επιδεικνύουν την αρετή αυτή και στην μετα-σχέση.
    Τα αισθήματα που απομένουν πρέπει να είναι ξεκάθαρα, εκτός κι αν έχει επίσης συμφωνηθεί μετασχηματισμός της σχέσης σε γαμική, ή φιλική ή ο, τιδήποτε. Δεν πρέπει η ανθρώπινη επαφή να λειτουργεί σαν δεύτερη, τρίτη ή νιοστή ευκαιρία να αποκατασταθεί η σχέση. Αν υπάρχει έλλειψη κοινής αντίληψης επ´αυτού, καλύτερα να μην υπάρχει καμμία απολύτως επαφή, αλλιώς κάνουμε άσκοπα την ζωή μας δύσκολη.
     
  12. Άν και έχουμε βγει από το θέμα εξ αιτίας των ερωτήσεων μου νομίζω τα είπες όλα στην τελευταία παράγραφο..