Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

τι Δεν είΝαι BDSM;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 23 Ιουνίου 2016.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Καθόλου, επιλέγω πολύ προσεχτικά με ποιες σχετίζομαι. Δεν είμαι ψυχολόγος και δεν θέλω να κάνω τον ψυχολόγο.
     
  2. Iagos

    Iagos Contributor

    Γλιστράτε πολύ καλά......
     
  3. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    κάπου μέσα εδώ υπάρχει ένα πόστ της nychta που λέει οτι αν δεν παίξει ο Κ με τις ενοχές της είναι για δρόμο... η κάπως έτσι. κάποιοι δηλαδή το θέλουν.
     
  4. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Όχι, αποφεύγω τις κακοτοπιές και δεν βλέπω που είναι το περίεργο. Ο καθένας ψάχνει διαφορετικά πράγματα στις σχέσεις του.
     
  5. Iagos

    Iagos Contributor

    Αυτο εννοώ με το γλιστράτε πολύ καλά..
    Ευχαριστώ για την επιβεβαίωση. ...
     
  6. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Γι αυτό τόνισα το *δικό μου* στην πρόταση "Αυτό δεν χωράει στο *δικό μου* BDSM".
     
  7. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Το γλιστράω έχει αρνητική έννοια, δηλαδή να ξεφεύγεις από μια κατάσταση στην οποία μπήκες.
     
  8. rea..

    rea.. Contributor

    ...άτσα- όπα- να -τα- μααας!...
     
  9. _Aether_Ror_

    _Aether_Ror_ Homo Dominus

    Δεν προσπαθώ να το επιβάλω @Arioch
    Προβληματισμό εξέφρασα....Θ
    εωρώ βέβαια, πως μπορεί να είναι το ζητούμενο.
     
    Last edited: 17 Σεπτεμβρίου 2017
  10. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Τσου!
    Ο ορίζοντας αντίληψης των μελών μιας σχέσης μπορεί να διαμορφώνει το περιεχόμενό της που με τη σειρά του ως περιεχόμενο υποδείχνει/επιλέγει/προκρίνει εργαλεία, όμως ως ενέργεια/σύνολο ενεργειών δεν μπορεί να είναι αντιστρέψιμο εξ αντικειμένου.
    Σε μια χ ομάδα ανθρώπων που έστω έχουν κοινό ορίζοντα αντίληψης δεν είναι υποχρεωτικό πως θα υιοθετηθούν κοινή μεθοδολογία/διαδικασία/πρακτική στην προσέγγιση ενός θέματος.
    Ακόμα κι αν ευλόγως μπορεί να προκύψει/υιοθετηθεί κάποιο κοινό μοτίβο στην αντίληψη κάποιου εξωτερικού παρατηρητή για τις ενέργειες αυτών των χ ανθρώπων, ακόμα και τότε υπάρχουν συνθήκες, που καθιστούν πρακτικώς αδύνατο το αντιστρέψιμο.
    (Δεν είναι μηχανιστικό το θέμα, δηλαδή)...
     
  11. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Γλυκό κι εύκολο το ad hominem και εξυπηρετικό τα μάλα...
    Καλύτερο κι από αντιβιοτικό σε πονόδοντο...
     
  12. espimain

    espimain Contributor

    Ποια απάντηση;