Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

τι Δεν είΝαι BDSM;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 23 Ιουνίου 2016.

  1. _Aether_Ror_

    _Aether_Ror_ Homo Dominus

    Κάνε τον κόπο να διαβάσεις τα μηνύματα....δεν θέλω να αναφερθώ σε γραφόμενα άλλων.
     
    Last edited: 17 Σεπτεμβρίου 2017
  2. espimain

    espimain Contributor

    Τα διαβάζω μια χαρά και βλέπω επανειλημμένα, πως σου έχουν γράψει ότι δεν έδωσες απάντηση.
    Συνεχίζεις να το κάνεις, χωρίς να απαντάς λες ότι απαντάς.
    Μου προκάλεσε την απορία, διάβασα ξαναδιάβασα και σε ρώτησα. Πού στο καλό, είναι αυτή η απάντηση που λες; Πού την έχεις γράψει; Να την διαβάσω κι εγώ.
    Τόσο απλό.
    Εγώ δεν μπορώ να την βρώ, εσύ που την έγραψες πες μου που είναι, να την διαβάσω. Τόσο δύσκολο είναι;
     
    Last edited: 18 Σεπτεμβρίου 2017
  3. Iagos

    Iagos Contributor

    Το πρώτο κάπως το καταλαβαίνω το δεύτερο που συνδέει με ένα "και" το πρώτο,με μπερδεύει.

    Έχετε την καλοσύνη να το αναπτύξετε;
     
  4. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Παραβολή...
    Η γέννηση των αστικών μύθων και άλλα παραμύθια ή φούμαρα ή αλλιώς ό,τι μας καπνίσει λέμε...
    (Μιλάνε δυο μοτοσυκλετιστές)...

    - Η Ντουντούκα (Ducati) η 900SS έστειλε πολλούς αδιάβαστους.
    - Δηλαδή, πώς..?
    - Με τελευταία ταχύτητα στο κιβώτιο γύρω από τις 4.500 στροφές για πολύ μυστήριο λόγο, δεν λιπαίνονταν σωστά τα έδρανα του στρόφαλου...
    - Οπότε..?
    - Όπως πήγαινε το μηχανάκι στο χαλαρό κοκκάλωνε το σύμπαν κι ο οδηγός συνέχιζε ευθεία οριζοντία μέχρι να γίνει ένα με την άσφαλτο...
    - Άντε ρε, κανείς δεν το παρατήρησε, κανείς δεν το είπε..?
    - Γιατί, ποιος έζησε να το πει..?
     
    Last edited: 19 Σεπτεμβρίου 2017
  5. Zaira

    Zaira New Member

    Το να κοιτάς καθημερινά το προφίλ αυτής που σε ενδιαφέρει ελπίζοντας πως θα σε επιλέξει όταν σου δείχνει ήδη με την αγνόησή της ότι δεν είχες κανένα προσόν για να το κάνει.
     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Δεν λέει κάτι αυτό, άσχετο. :- )
     
  7. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Επιγραμματικώς...

     
     
  8. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Δεν είναι Bdsm το να θέλεις κινκυ σεξ...
     
  9. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Οι συναισθηματικοί εκβιαστές με τρομοκρατούν.

    Δεν, απλά δεν..
     
  10.  
     
  11. ΕΤΣΙ! ΑΚΡΙΒΩΣ! 
     
  12. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Για να απαντησουμε σε αυτη την ερωτηση , θα πρεπει πρωτα να συμφωνισουμε τα ορια της ηθικης. Παραδειγμα : η ταινια "120 μερες στα Σοδομα" , ειναι μια bdsm ταινια ? ... Αποψη μου , φυσικα και ειναι μια ταινια για το bdsm . Υπηρχε συναινεση ή ασφαλεια ? ... Οχι βεβαια . Οποιαδηποτε αναγκη για Κυριαρχεια ή υποταγη , εκφραζεται μεσα απο πρακτικες , ειναι bdsm. Διαφοροποιειται μονο αν θα ειναι ηθικο ή ανηθικο .