Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

,τι λέτε για τον όρο του switch

Συζήτηση στο φόρουμ 'Switches' που ξεκίνησε από το μέλος XRISTOSN, στις 21 Αυγούστου 2016.

  1. George_Switch

    George_Switch Regular Member

    Ζήτω τα διακοπτακια !!!  
     
  2. giorgosfp07

    giorgosfp07 Regular Member

    πολύ σωστά φίλε συμφωνώ απόλυτα
     
  3. Justmeandme

    Justmeandme Status astatus

    Λειτουργείς σαν διακοπτάκι ερωτικό. Ανάλογα με τον παρτενέρ που έχεις απέναντί σου.

    Προσωπικό μου και βιωματικό πιστεύω, είναι πως με τον ίδιο άνθρωπο δεν μπορείς να αλλάξεις.
    Δηλαδή ο διακόπτης κάποια στιγμή θα μείνει ή στο on ή στο off, κυρίως στην μία κατάσταση.
    Τείνω να πιστεύω (θα πετροβοληθώ) πως οι switch άντρες έχουν έντονες μπότομ διαθέσεις.
    Αυτά από μένα.
    Καλή διαμονή κι εύχομαι να βρεις αυτό που σε γεμίζει.  
     
  4. giorgosfp07

    giorgosfp07 Regular Member

    να μιλήσω για μένα, ναι έχω όπως καταλαβαίνεται από την φωτογραφία μπότομ διαθέσεις
     
  5. Circe

    Circe Lemon zest

    Λίγο ακατανόητο αυτό;
     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Εξήγησε λίγο καλύτερα, τι εννοείς με την λέξη ''ολοκληρωτισμός'' ;
     
  7. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Ο λόγος που το πιστεύεις;
     
  8. Justmeandme

    Justmeandme Status astatus

    Καθαρά βιωματικός.
    Τόσο από προσωπικές, ερωτικές μου εμπειρίες αλλά και μέσω απλής επικοινωνίας, οι άντρες switch τείνουν προς αυτήν την κατεύθυνση.
     
  9. Prince

    Prince Purple Haze..

    βλέπεις και τις δυο κύριες μεριές του bdsm,και κινείσαι με ελευθερία κατά το δοκούν
     
  10. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Δεν το πιστεύω.
    Απλά, στερεοτυπικά, δύσκολα γίνεται αντιληπτό ότι ένας άνδρας που λειτουργεί ως υπό μπορεί να λειτουργήσει και σαν Κ. Σαν να "πέφτει" κατά κάποιον τρόπο από τα στερεοτυπικά πάντα μάτια. Είναι σαν αυτό με τον άνδρα αμφισεξουαλικό που συνηθίζεται να θεωρείται ότι είναι ομοφυλόφιλος αλλά σε άρνηση επειδή είναι ζόρικο για το στομαχάκι ορισμένων ένας άνδρας να φιλήσει γυναίκα αφού έχει προηγηθεί γλωσσόφιλο με άνδρα (σχηματικά το λέγω).
     
  11. giorgosfp07

    giorgosfp07 Regular Member

    ξέρει τι λέει η Κυρία.
     
  12. giorgosfp07

    giorgosfp07 Regular Member

    απλά σε πολλές περιπτώσεις όπως εγώ εχεις μία προδιάθεση για παθητικό ρόλο