Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

,τι λέτε για τον όρο του switch

Συζήτηση στο φόρουμ 'Switches' που ξεκίνησε από το μέλος XRISTOSN, στις 21 Αυγούστου 2016.

  1. Justmeandme

    Justmeandme Status astatus

    Δεν γνωρίζω τι αντιληπτική ικανότητα έχει ο καθένας σε αυτό το ζήτημα, τι εμπειρίες έχει και πως το αντιλαμβάνεται.
    Στις δικές μου ερωτικές σχέσεις έτσι συνέβη. Ο έχων τον μπότομ ρόλο, παρέμενε εκεί. Γι' αυτό και είπα πως τείνουν προς τα εκεί, ένα ποσοστό τουλάχιστον.

    Ακόμα και σε βανίλλα σχέσεις, στο δικό μου σύνολο, υπήρχε η μπότομ τάση περισσότερο από την τοπ.
    Η άποψη που εκφράζω αφορά εμένα και δεν σημαίνει σε καμία περίπτωση πως όντως έτσι συμβαίνει γενικά.
     
  2. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Ναι, διότι όπως ανέφερες κι εσύ, είναι σύνηθες τα switch άτομα να εκφράζουν την μία πλευρά του εαυτού τους με ένα συγκεκριμένο άτομο και την άλλη πλευρά με ένα έτερο.
     
  3. Circe

    Circe Lemon zest

    Έχει λογική νομίζω
    Αν σκεφτούμε πώς εν δυνάμει είμαστε τα πάντα
     
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ώρα είναι να πάρουμε το single tail.    

     
     
  5. giorgosfp07

    giorgosfp07 Regular Member

    Πολύ όμορφο
     
  6. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Αν αναφέρεσαι σε μένα, θα το εκτιμούσα να με προσφωνείς με το ψευδώνυμό μου.
    Διευκρίνησε μου τι εννοείς με την φράση "παθητικό ρόλο". Αναφέρεσαι σε αποδέκτη εντολών ή αναφορικά με την διείσδυση;
     
  7. giorgosfp07

    giorgosfp07 Regular Member

    Μάλιστα σε εσάς αναφερόμουν. Όταν μιλάμε για εντολές είσαι με μία Αφέντρα, όπου εκει δεν είσαι αποδέκτης, εκεί είσαι ένα εργαλείο της Κυρίας σου. Όσον αφορά την διείσδυση ναι...το απολαμβάνω όσο απολαμβάνω να υπηρετώ μία Αφέντρα, ειναι κατι που το εχω μέσα μου, γεννήθηκα για αυτό πιστεύω.
     
  8. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Άλλο ρώτησα.
     
  9. giorgosfp07

    giorgosfp07 Regular Member

    Συγγνώμη...αναφέρομαι και στα δύο
     
  10. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Θα συμφωνούσα με την πρώτη οπτική περί αποδέκτη εντολών.
    Αναφορικά με την διείσδυση, έχω κάνει σεξ με άτομα σε "παθητικό ρόλο" που δεν ήταν υποτακτικής ιδιοσυγκρασίας γι'αυτό δεν τελεσφόρησε σε κάτι περισσότερο.
     
  11. giorgosfp07

    giorgosfp07 Regular Member

    Κατα την ταπεινη μου γνωμη εαν την θέλετε πρεπει να το έχεις και να το νιωθεις, μετά καταντάει αγκαρεία...πρεπει να νιωθεις μέσα σπυ την γυναίκα και να νιώθεος πλήρης, να νιώθεις ότι μονο ετσι αισθάνεσαι ολοκληρωμένος, μόνο όταν την υπηρετεις σε οποιαδήποτε επιθυμία είτε σεξουαλικη είτε όχι, δεν ειναι ολα θεμα σεξ πιστευω. Συγγνωμη αν εχω ορθογραφικα
     
  12. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Αυτό που θέλω να πω είναι ότι δεν είναι ζήτημα διείσδυσης η Κυριαρχία και η υποταγή.
    Καλή συνέχεια στις αναζητήσεις σου.

    (Θα προτιμούσα τον ενικό)