Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

τροποι τιμωριας

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Fetish' που ξεκίνησε από το μέλος bitchs, στις 19 Ιανουαρίου 2007.

  1. Dux

    Dux Regular Member

    Γιατί μωρέ; Θα κατηγορηθείς για "μασημένη τροφή".  
     
  2. lexy

    lexy .ti.va.

    @pilote
    μπερδεύεις το punishment με το funishment. Είναι τελείως μα τελείως διαφορετικές καταστάσεις.
     
  3. Πολύ αξιόλογο και χρήσιμο νήμα! Ωστόσο, λίγα είναι τα ωφέλιμα σχόλια...

    Τα περισσότερα σχόλια σ' αυτό το νήμα είναι εκτός θέματος: περιγράφουν ιδέες για τιμωρίες που φαντασιώνονται οι σχολιαστές και τίς περιγράφουν αντιλαμβανόμενοί τις ώς Σαδιστικό παιχνίδι. Τά φαντασιώνονται και, πολύ εύκολα και χωρίς σκέψη ή κρίση, αφήνουν το σχόλιο με την φαντασίωσή τους χωρίς να τούς απασχολεί η πρακτική εφαρμογή ή οι ενδεχόμενες αρνητικές συνέπειες (ψυχολογικές και σωματικές) για το υ.

    Η τιμωρία ΔΕΝ είναι Σαδιστικό παιχνίδι, δεν προσφέρει καύλα στο Κ. Είναι μέρος της Εκπαίδευσης.

    Το Σαδομαζοχιστικό παιχνίδι γίνεται στο session, όχι στην τιμωρία.


    Όσον αφορά στη συζήτηση που έχει ξεκινήσει, όπως τό βλέπω εγώ, η τιμωρία έχει αποκλειστικό σκοπό να διορθώσει μία συμπεριφορά.

    Δεν έχει σκοπό να εκμηδενίσει ή να συνθλίψει το υ. Το υ δεν είναι εχθρός του Κ για να τό εκδικηθεί για μία συμπεριφορά.

    Όπως ΠΟΛΥ εύστοχα ανέφερε ο @Master NK , εδώ (η υπογράμμιση δική μου):


    Το Κ θέλει να Εκπαιδεύσει το υ, να διορθώσει αρνητικά στοιχεία στη συμπεριφορά του, να τό κάνει καλύτερο. Όχι να τό τιμωρήσει. Η τιμωρία είναι αναγκαία αλλά όχι ευχάριστη, ούτε βεβαίως για το υ, αλλά ούτε και για το Κ...
     
    Last edited: 20 Οκτωβρίου 2017
  4. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Αν και δεν χρησιμοποιώ τον όρο τιμωρία όπου ενέχει εκδικητικό χαρακτηρά αλλά τον όρο συνέπεια... ναι αυτό, it's corner time  
     
  5. centcool

    centcool Guest

    funishment που είπε και η @lexy :

    επαναλαμβανόμενο deepthroat. (μέχρι δακρύων)
     
  6. espimain

    espimain Contributor

    Σιγά την τιμωρία
    Άτιμο πράγμα το θηλικό.
    Μέχρι και οργασμό μπορούν να έχουν, με αυτό που προτείνεις για τιμωρία.
    Άτιμα σου λέω!
     
     
  7. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Δε σας χάλασε καθόλου!  

    Τσάμπα τα έλεγε ο Τειρεσίας;
     
  8. centcool

    centcool Guest

    @espimain ναι μπορεί να συμβεί... να έχουν οργασμό... αλλά δεν σταματάς.

    keep going...
     
  9. pilote

    pilote Lost in thoughts...

    Δεν το μπερδεύω  
    Εάν ξεκινάς με αφετηρία ότι την τιμωρία την επιβάλει ο Κ με σκοπό την διαπαιδαγώγηση του υ, πράγμα που ισχύει και θα συμφωνήσω με την άποψη του @Hyde και του @Master NK τότε ναι μπορείς να πεις ότι το μπερδεύω.
    Εάν ξεκινάς με αφετηρία ότι κάποιος Κ επιβάλει μία τιμωρία μόνο και μόνο για την ευχαρίστηση του και όχι για παιχνίδι τότε δεν το μπερδεύω.
    Εγώ απλά είπα ότι υπάρχει και η δεύτερη περίπτωση.
    Είναι η κυρίαρχη; Όχι
    Σε τι ποσοστό υπάρχει; Δεν έχω την εμπειρία για να το ξέρω  
     
  10. brenda

    brenda FU very much

    Δεν ξέρω αν μού φαίνεται εμένα, αλλά νομίζω πως η Μαργαρίτα αναφέρεται σε μία μικρή απομόνωση, που ενδεχομένως -δεν ξέρω- να ισοδυναμεί με διακοπή επικοινωνίας. Δεν το αντιλαμβάνομαι, τουλάχιστον αυτονόητα, ως corner time.
    Το δεύτερο το θεωρώ θεμιτό, το πρώτο αναποτελεσματικό και αποπροσανατολιστικό.
     
  11. conner

    conner Contributor

    Τιμωρία

    Κλύσμα και μετα απαγόρευση αφοδευσης στην τουαλέττα, όρθια στη γωνία με πάνα... ο μαστερ θα πει πότε θα παει τουαλέτα
     
  12. lexy

    lexy .ti.va.

    με πολύ αγάπη... αυτό είναι κοκορέτσι με marshmallows...δεν ξέρω από τέτοια. Είμαι των καθαρών γεύσεων.