Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

τροποι τιμωριας

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Fetish' που ξεκίνησε από το μέλος bitchs, στις 19 Ιανουαρίου 2007.

  1. Dux

    Dux Regular Member

    Πέστα ρε Λιάκο. Αν δε βγάλουν ρόζους τα χέρια από τα μαστίγια, τι κάνουν οι σκατόφλωροι; Πάει η μαλακία...σύνεφφο!
     
  2. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Τεμπελχαναδων και άσχετων που προκειμένου να γαμησουν κάνα καυλωμενο μικρό μεταμφιεζονται σε μαστερ.

    Δυστυχώς πολλές κοπέλες εδώ μέσα τσιμπάνε ακόμη σε αυτές τις νοοτροπιες.
     
  3. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    να πειτε και για τις Ντομες που ολο βαζουν τους υπο να πλενουν τα πιατα αμαν με αυτο .. ας παρουν μια φιλιππινεζα ... δεν ειναι οι υπο για να πλενουν πιατα Κυριες μου  
     
  4. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Πλύσιμο πιάτων και μόνο με μια σταγόνα ava , σε παρακαλώ, γιατί αυτό λέει η διαφημιση.
     
  5. Για ένα "community" τοσο "ανοιχτόμυαλων, προοδευτικών και εναλλακτικών ατόμων χωρίς ταμπού" σας πείραξαν πολύ 500 φρασούλες ε;
    Y'all niggas in your feelings or sum?
     
    Last edited: 8 Ιουλίου 2018
  6. skia

    skia Contributor

    Με αυτα και με τα αλλα, το ξεπερασαμε το νημα με τον Αφεντη που ζητουσε να τον μπιπ. Δεν ειν πραματα τουτα.
     
  7. espimain

    espimain Contributor

    Εγώ σε ρώτησα κάποια πράγματα.
    Να θεωρήσω ότι αυτό που γράφεις είναι η απάντηση στους κυριαρχικούς που ευελπιστείς να σε αναλάβουν και στους οποίους υπόσχεσαι εξ αρχής ότι θα «προσφέρεις» και ότι θέλεις να σε βοηθήσουν να ξεπεράσεις τα ταμπού σου;
    Αν χαρακτηρίζεις έτσι γενικά τεμπελχανάδες και ούφο και δεν ξέρω με πόσα άλλα απαξιωτικά διαφόρους αγνώστους σε εσένα ανθρώπους, κάλλιστα θα μπορούσε κάποιος να σε χαρακτηρίσει ανάλογα.

    Ένας bottom 47 ετών κακολογεί τους κυριαρχικούς άνδρες, ότι βάζουν τιμωρίες σε κοριτσάκια για να μπορέσουν να πηδήξουν, καταπληκτικό επιχείρημα.
    Παράλληλα εκλιπαρεί να βρεθεί κάποια γυναίκα ή ζευγάρι κυριαρχικό, για να τους αποδείξει την διάθεση του να υποταχθεί.
    Τουλάχιστον οι κυριαρχικοί δεν λένε χαζά από την αγαμία, μια και βρήκαν τρόπο να γαμάνε.
    Σκέψου λίγο.
     
    Last edited: 8 Ιουλίου 2018
  8. Dapom

    Dapom Contributor

    Ολα ωραία και καλά αλλά δεν είδα πουθενά (εκτός κι αν μου ξέφυγε) το οτι η τιμωρία δεν γίνεται μονο για να συνετίσει το υ σε ενα "λάθος" που έκανε αλλά συγχρόνως και για να ικανοποιήσει τις σαδιστικές τάσεις του Κ. Πράγμα που σημαίνει οτι αν ο τρόπος που επιβάλλεται καλύπτει τις σαδιστικές τάσεις του Κ τότε εμείς δεν εχουμε λόγο να κρίνουμε τίποτα. Αλλιώς θα πρέπει να αρχίσουμε να αμφισβητούμε και άλλα πολλά πράγματα εδω μέσα.

    Μια δεύτερη οπτική είναι και η εξής...οτι ο Κ ψάχνει αφορμή απο κάποιο "λάθος" για να επιβάλλει μια τιμωρία γιατί αυτή θα ικανοποιήσει τις μαζοχιστικές τάσεις του υ και φυσικά και τις δικές τους σαδιστικές και οχι κυρίως για να συνετίσει...αυτό συνήθως παρατηρείται στα πλαίσια παιχνιδιού.

    Και ενα τελευταίο...η τιμωρία που βάζει ενας Κ συνήθως εμπνέεται και απο την "προσωπικότητα" του ίδιου το υ. Δηλαδή...ένας Κ που έχει ένα υ που είναι "lolita" ενδεχομένως να βάλει μια τιμωρία του στύλ γράψε 500 φορές το "δεν ξανα παίζω με τις κούκλες μου αν δεν ρωτήσω", ενώ ένας Κ που έχει ένα υ που είναι κυρίως μαζοχίστρια να βάλει μια τιμωρία του στυλ "θα βάλεις μανταλάκι στις ρώγες σου και θα το αφήσεις 3 ώρες και καθε 10 λέπτα θα χοροπηδάς" (τα παραδείγματα είναι εντελώς τυχαία και με μια χιουμοριστική τάση για να μην τα εκλάβει κάποιος ως πραγματικά και αρχίσουμε κουβέντα πάνω σε αυτα).

    Καλή σας μέρα
     
  9. soutzoukakia

    soutzoukakia His precious

    Με μια υποτιμητική, με την έννοια που έθεσες –και συμφωνώ-, τιμωρία η υ αποδέχεται την ταπείνωση της μπροστά στον Κ της, δείγμα της υποταγής της και κατά συνέπεια και της μετάνοιας της.

    Και οι ενοχικές, συμπλεγματικές κλπ κλπ υποτακτικές τι θα κάνουν(με); Πάλι θα αδειάσει η κόλαση!; [απάλλονήμαείναιαυτό]

    Εφόσον υπάρχουν, έστω και ως μη στόχος ή ζητούμενο, βρίσκω την ευκαιρία να πω: δεν είμαι βέβαιη ότι το bdsm σχετίζεσθαι, σκοπεύει στην προσωπική εξέλιξη και ψυχική υγεία, όσο στη διαχείριση, χρήση και απόλαυση ζητημάτων που υπό άλλες συνθήκες δημιουργούν ψυχική δυσφορία και προσωπική στασιμότητα.

    Αν θέλεις, το bdsm λειτουργεί συμπτωματολογικά, κατευναστικά, αναλγητικά (αγχολυτικά, μυοχαλαρωτικά, αντιπυρετικά, αντισταμινικά  κλπ). Για θεραπεία πάμε σε άλλα σκευάσματα. Δεν είμαι επίσης βέβαιη πόσοι από εμάς θα ήθελαν να “θεραπευθούν”. Δεδομένου ότι η συμπτωματολογική αντιμετώπιση της “ασθένειας” είναι τόσο απολαυστική…
    [Η διάκριση που κάνω είναι ανάλογη με τη δράση της ασπιρίνης και της αντιβίωσης]

    ...
    Μια σχετικά πρόσφατη τάση της ιατρικής συστήνει να μην παίρνουμε αντιπυρετικά παρά μόνο σε πολύ υψηλό πυρετό (που θα μπορούσε να δημιουργήσει άλλα προβλήματα υγείας) ή συγκεκριμένες περιπτώσεις-εξαιρέσεις, γιατί, όπως ισχυρίζεται, η δράση του αντιπυρετικού δυσκολεύει τον οργανισμό να πολεμήσει την ασθένεια.
    Εμείς εδώ, απ ό,τι φαίνεται, είμαστε της άλλης τάσης.


    ...
    Υ.Γ. Αυτό το "προωθείται" σε απρόσωπο τρίτο ενικό με τρόμαξε!    
    Not!   
     
  10. angel42

    angel42 Regular Member

    Άμα έχω φιλιπινέζα τί να τον κάνω τον υπό?

    Α.
     
  11. garfield83

    garfield83 Regular Member

    Αυτο λιγοι θα το καταλαβουν αλλα ενας τροπος τιμωριας ειναι Κυριακη μεσημερι να βαλεις καποιον να δει Ιωνικος-Προοδευτικη
     
  12. Ektoras.Bar

    Ektoras.Bar Premium Member

    Όποιος το έχει το κάνει δίχως σκέψη πιστεύω