Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

τροποι τιμωριας

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Fetish' που ξεκίνησε από το μέλος bitchs, στις 19 Ιανουαρίου 2007.

  1. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Ελευτερια στους υπο που πλενουν πιατα


    ΥΓ. τωρα δεν καταλαβα ξεμεινες απο ιδες και ζητας τις συμβουλες μου ? !!!   
    ΥΓ1. οχι καλη μου οι ιδεες μου δεν δινονται ετσι απλα τα λουσα τα γουστα και οι ιδεες πλερωνονται  ​
     
    Last edited: 8 Ιουλίου 2018
  2. Dux

    Dux Regular Member

    Θα αστειεύεσαι...
     
  3. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Να έφταιγε το πρόσταγμα, που δεν ήταν πρόταγμα άραγε..?
     
  4. Libertine SD

    Libertine SD Premium Member Contributor

    Η λεπτή διάκριση, που μάλλον αδυνατείτε να κάνετε αγαπητέ, είναι ότι το "πρόταγμα" αποτελεί προτεραιότητα από επιλογή, ενώ το πρόσταγμα εμπεριέχει την έννοια της απολύτου αναγκαιότητος. Αν δεν απομονώνατε "out of concept " και μπορούσατε να έχετε νοητική ακολουθία ολοκλήρου της στιχομυθίας, θα κατανοούσατε γιατί ομίλησα για πρόσταγμα και ότι για πρόταγμα...
     
  5. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Είναι γεγονός πως δυσκολεύομαι να καταλάβω ο τάλας το φαντασιακόν μιας απολύτου (αναποδράστου, αδηρίτου, υπερβατικής, γιου νέιμ ιτ) αναγκαιότητος, παρόλο που χωρεί στην αντίληψή μου στο πλαίσιο του οποιουδήποτε φαντασιακά εγκατεστημένου και λειτουργούντος κώδικος.

     

    Επιπροσθέτως ουδόλως με ενοχλεί το οποιοδήποτε φαντασιακό ως φαντασιακό σκέτο...
     
  6. Libertine SD

    Libertine SD Premium Member Contributor

    Τωόντι "τάλας" εσείς, αλλά πολύ περισσότερο ταλαίπωρος εγώ, που υφίσταμαι κατ εξακολούθηση τις υμέτερες παραφράσεις ("μεταφράσεις")...
    Αντιτάχθηκα σαφώς στην ύπαρξη οποιασδήποτε αυθύπαρκτης νοητικής "υποτακτικής αναγκαιότητος" και συνεπώς το σχόλιο σας είναι (εκ νέου) άτοπο.
    Καλόν είναι για την οικονομία του χρόνου, να μην αναλώνεστε με όσα δεν θέλετε να κατανοήσετε και πολύ περισσότερο να τα στρεβλώνετε επί τούτου...

    Τέλος χαίρομαι που μοιραστήκατε το σκίτσο του μακρινού σας προγόνου μαζί μας, είναι καλό για την συνειδητότητα της καταγωγής να το κρατάτε στο οικογενειακό σας άλμπουμ...
     
    Last edited: 8 Ιουλίου 2018
  7. garfield83

    garfield83 Regular Member

    Καθόλου
     
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor


    ...μας " τιμωρούν" κατάλαβες;  
     
  9. Galatée

    Galatée Regular Member

    Ε ναι!
     
  10. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    πολύ σωστά... η ερωτικοποίηση της ζαβομάρας είναι σημαντικότερη απ' τη θεραπεία αυτής...
     
  11. tithon

    tithon Contributor

    καμμιά σχέση οι γλυκύτατες με τους κλοουν, ούτε ελάχιστη.

    τώρα είχε μια σαφή ευκαιρία να αντιληφθεί οτι μιά συμπεριφορά προκάλεσε την απαρέσκεια του κ της. αυτό (φαίνεται να) είναι και το ζητούμενο.
    αν ήταν αρκετό για να προσαρμόσει την συμπεριφορά της θα φανεί στην πορεία, αλλιώς θα γίνει σαφέστερη η απαρέσκεια, φαντάζομαι.
    δουλειά του αρμόδιου.

    το συμπτωματικό γεγονός οτι η απαίτηση στο περιστατικό, συνέπεσε με μια ηθικολογία, κι αφησε περιθώρια σύγχυσης με σχολαστικές και καθηκοντολογικές καταγραφές, δεν αφορά στην συζήτηση της τιμωρίας σε ασύμμετρη σχέση. δεν υπάρχει καμμιά σχέση με εκπαιδευτικά συστήματα, στα οποία αμφισβητείται η θέση του τιμωρούντος να τιμωρεί.

    κατίσχυσε η ξυνίλα μας. δεν είναι κακό. αντίθετα, ανέδειξε τη γλύκα της σ.

     

    γνώμη έχουμε από μία ο καθένας, η οποία συχνά μας περιγράφει. χρήσιμο να την λέμε, κι ας καρφωνόμαστε. ή μάλλον για να καρφωνόμαστε.

    που δεν είναι καν κατανοητές, όχι αποδεκτές, από ορισμένους (πολλούς ή λίγους) οι οποίοι έχουν στο μυαλό τους οτι παράδοση ελέγχου είναι κάτι σε «μα γιατί δηλαδή; δεν μπορούσες αντί να μου επιβάλλεις το α, να προτιμήσεις να μου επιβάλλεις το β, που σου έχω πει χίλιες φορές οτι μ αρεσει; να μου ριξεις και μιά διάλεξη περί ορθότητας να χαρούν τα σκέλια μου; γιατί προτιμάς να μου λες διαρκώς οτι θα κανω αυτό που θέλεις και δεν μου το φερνεις απ' εξω απ' έξω, να 'χω κι εγω να λέω οτι είμαστε ίδιοι; αλήτη."
    καραβανίλα τι είναι;

    ούτε να επηρεάζεται απ' τη γνώμη κάθε ουφο.

    -
    υγ: κλείνοντας να υπενθυμίσω οτι υλισμός είναι ο ιδεαλισμός.
    κάτουρον ο πρεσβύτερος
     
  12. angel42

    angel42 Regular Member

    Ποιό κακό κορίτσι σε πείραξε εσένανε να το κάνω ντα να σου περάσει;

    'Αιντε κι επειδή είσαι συ μπρε, θα το δείρω και χωρίς να σου κοστίσει 

    Στο μεταξύ να γυρίσεις πίσω στα πιάτα... Ορίστε μας!!! 

    Α.