Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

τροποι τιμωριας

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Fetish' που ξεκίνησε από το μέλος bitchs, στις 19 Ιανουαρίου 2007.

  1. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Ίσως βγω εκτός θέματος, αλλά λίγο μπερδέυτηκα. Τι σχέση έχει το Tb με τιμωρίες; Εκτός αν μιλάμε για παιγνίδι τιμωρίας.
    Όπως τα αντιλαμβάνομαι τα πράγματα εγώ, στο Tb δεν προσφερω οτι θελει ο κυριαρχος της σκηνης. Στο Tb, είμαι ισότιμη ακόμα και στο τι επιθυμώ να περιλαμβάνει μια σκηνή, είτε είμαι T είτε είμαι b. Δεν είμαι εκεί για να συνεναίσω να υποταχθώ, αλλά για να δώσω ή να φάω ξύλο ή ταπείνωση ή ότι άλλο συζητηθεί στην διαπραγμάτευση, και ωιμέ και τρισαλί, η ευχαρίστηση του Τ δεν είναι σ εμένα όταν είμαι ως b σε σκηνή, προτεραιότητα, η δικιά μου ευχαρίστηση είναι. Τώρα αν μου προσφέρει ευχαρίστηση και η ευχαρίστηση του εταίρου, είναι άνευ σημασίας στην προκειμενη. Χαίρομαι εννοείται αν ο άλλος περάσει καλά, όπως θα χαιρόμουν αν είχε ένα καλό οργασμό ένας εραστής, αλλά χωρίς να ορίζει αυτό την δική μου ευχαρίστηση ή τα κίνητρα για το Tb. Δεν είναι το Tb αυτό που κάνουν όσοι δεν καταφέρνουν να κάνουν Ds αλλά μια επιλογή αναφορικά με το πως ΕΓΩ καυλώνω καλύτερα και πως επιλέγω να καλύψω αυτή μου την καύλα. Όχι κάλυψη κάποιου εσωτερικού κινήτρου που με οδηγεί να υποταχθώ, δεν κυριαρχώ ή υποτάσσομαι στο άτομο, αλλά υπηρετώ την ανάγκη μου για σεξουαλική συνευρεση με συγκεκριμένο τρόπο. Επαναλαμβάνω, είτε είμαι T είτε b. Αν ως b απλά γουστάρω να αφεθώ να με κάνει ο άλλος ότι γουστάρει, είναι δικαιωμά μου, όπως είναι δικαίωμα μου να θέσω ξεκάθαρα όρια και στεγανά. Επίσης δεν είναι όλες οι σχέσεις Κ/υ οι ίδιες και αν είναι περιορισμένου ελέγχου και αν είμαι υ και εξ αρχής έχω θέσει σκληρά όρια, δουλειά του Κ είναι ανάμεσα σ άλλα να σεβαστεί τα σκληρά μου όρια. Αν ορίστει εξ αρχής σκληρό όριο η εργασία μου π.χ. και ρθει και μου πει στην πορεία είσαι υ μου, αυριο για τιμωρία θελω να πας γυμνη στην δουλεια και ποιος χέστηκε αν σε διώξουν κι αν δεν το κάνεις δεν είσαι αρκετά υ. μπορώ με το χέρι στην καρδιά, ευγενικά να του πω, είναι εκτός των ορίων της επικράτειας σου αγαπητέ. Αν είμαι σκλάβα όμως, θα πάω και θα κάνω ότι μου πει ή ζητώ αποδέσμευση.
     
    Last edited: 9 Ιουλίου 2018
  2. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Αν είχα ένα σακί με λάικ θα σου τα έδινα @lara. Ουφ!
     
  3. Για να ακουσω εδω λιγο τους αφεντρες και τις αφεντρες... είναι τροπος τιμωρίας η αδιαφορία; Για να γινω λιγο πιο συγκεκριμένος, αν εχει προηγηθεί τιμωρία για το ιδιο ατόπημα περισσότερες απο μια φορες πως το διαχειρίζεστε την επομενη φορά που θα συμβεί το ιδιο;
     
  4. espimain

    espimain Contributor

    Τα είπαμε αυτά στην αρχή του νήματος.
    Εξάλλου η περιφρόνηση είναι μεγάλη τιμωρία.
     
    Last edited: 12 Ιουλίου 2018
  5. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Σημειολογικά ατυχής προσέγγισις...
    Το λέει και ο Περπινιάδης...
     
  6. Ripper

    Ripper Straight 43

    Έχω διαβάσει όλα τα σχόλια μέσα σε τρεις μέρες. Συγχωρέστε με αν θα γράψω τα αυτονόητα αλλά δεν τα είδα πουθενά, τουλάχιστον σαν ολοκληρωμένη αποψη.

    Καταρχήν, όταν μιλάμε για σχέση D/s δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι μιλάμε για ΣΧΕΣΗ. Σε μια σχέση, είτε κρυφή, είτε φανερη, είτε από απόσταση, είτε οτιδήποτε άλλο η στέρηση ελέγχου ή επικοινωνίας μπορει να δημιουργήσει κενά. Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι έτοιμοι ή ικανοί να τη δεχτούν σαν τιμωρια. Μεγάλη προσοχή γιατί μπορεί να έχει τις αντίθετες συνέπειες από τις επιθυμητες.

    Και η κάθε σχέση έχει τις δικές της ιδιαιτερότητες. Και ο κάθε άνθρωπος έχει τα δικά του όρια και τις δικές του αντοχές. Στα μισά σχόλια είδα ένα διαγωνισμό για το τι θα μπορούσε να προκαλέσει μεγαλύτερο πόνο. Οχι ρε παιδια. Από τη στιγμή που είναι σχέση το ζητούμενο είναι να λειτουργήσεις σαν άνθρωπος και να φερθείς σε αυτή (τη σχεση) με σεβασμό. Συζήτηση, συζήτηση, συζήτηση. Έτσι και μόνο ετσι είσαι σε θέση να ξέρεις ποια πρέπει να είναι η τιμωρία και το είδος αυτής. Το τι κάνει ο καθένας ανάλογα με το ποιος είναι και το ποιος είναι ο χαρακτήρας του υ είναι δικό του θέμα και δε νομίζω να χωρά κριτική. Σωστός master είναι δηλαδή αυτός που δέρνει και όχι αυτός που θα διαβάσει το μυαλό της υ και θα ξέρει τι είναι αυτό που θα πρέπει να της επιβάλει για τιμωρία;
    Τη διάθεση της και τη σκέψη της μπορώ να τη διαβασω στα μάτια της και σας παρακαλώ να με πιστέψετε, αυτο δεν το κατάφερα με ξυλο.

    Και για να μην το παρακάνω αν και θα μπορούσα να γράψω πολλά για αυτά που διάβασα. Θα μπορούσα να γράψω κι εγώ τιμωρίες που έχω εφαρμόσει, μπορεί για κάποιους από εσάς λανθασμένες, αλλά δεν έχει κανένα νόημα γιατί δεν θα προσφέρω τίποτα. Θα αναφερθώ μόνο σε κάτι που έχει καταλάβει πολύ λίγο χώρο στις 118 σελίδες και δεν είδα να το επικροτούν ιδιαιτερα.

    Για τι καύλα μας δε γίνονται όλα; ΟΤΙ κάνει ο καθενας από εμάς μέσα σε τεσσερις τοίχους για αυτή δε γινονται; Τι ποιο ουσιαστικό λοιπόν σαν τιμωρία από τη στέρηση οργασμού; Δε θα συμμετέχω σε μια προσπάθεια ανουσιου εντυπωσιασμού γραφοντας για ποσο. Για όσο χρονο έχεις διαβάσει στα μάτια της / του ότι χρειάζεται για να καταλάβει και να προσπαθήσει να μην ξανακάνει το ίδιο λάθος.
     
  7. soutzoukakia

    soutzoukakia His precious

    Έβαλα like στα μισά του post. Εκεί που μιλούσε για συζήτηση (τρις), για σεβασμό στις ιδιαιτερότητες και ουσιαστική, βαθιά επικοινωνία.
    Η τελευταία παράγραφος όμως αναιρεί τα προηγούμενα και γενικεύει
    Αν όμως ισχύει το παρακάτω (και για τη sub):
    θα ισχύει και το επόμενο:
     
  8. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Εξ όνυχος τον λέοντα...
    Τρομερή και φοβερή τιμωρία..!
    Τόσο που δεν χρειάζεται να έχει "σώμα"..!
     
  9. Ripper

    Ripper Straight 43

    Έχετε απόλυτο δικιο φυσικα!
    Το ζητούμενο δεν ήταν να ακυρωσω το θεμα!
    Ισχυει και για τη δική μου πρόταση το ίδιο. Δεν έχω σκοπό να την υπερασπιστώ ως την απόλυτα σωστή για όλους!
     
  10. Stelios_X

    Stelios_X "Πείρα είναι το σύνολο των σφαλμάτων μας." Ο.W.

    Ε όχι δα!
     
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Έλα ντε!
     
  12. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Κλείστε το ερ κοντίσιον και βγάλτε το αντικουνουπικό από την μπρίζα. Καλός συνδυασμός. Εποχιακός