Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

υπό με πείρα vs υπό που ξεκινάνε τώρα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος charlotte, στις 10 Φεβρουαρίου 2018.

  1. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Αρα εσυ δεν κουρασες τον πρωτο Κ σου, δεν ειχες πολλα ορια στην αρχη δεν χρειαστικε να ξεπερασεις τιποτα; οτι σου ζητουσε το εκανες αμεσως και εισουν ετοιμη για ολο αυτο!
     
  2. Enthralling kernel G

    Enthralling kernel G Regular Member

    Δεν ξέρω για ποιο λόγο θα έμπαινε κανείς στη διαδικασία να ζητήσει από βανίλα, να της πέσει το σαγόνι όπως είπες. Θα πρέπει να καταλαβαίνει ήδη. Αν όχι, θεωρώ άτοπο το να κάτσω και να εξηγήσω. Από κει και πέρα κρίνοντας μια κατάσταση θα μπω σε διαδικασίες βου και α βα , έτσι κι αλλιώς. Αυτό που αλλάζει από πλευράς μου είναι ο τρόπος διαχείρισης.
     
  3. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Φυσικά και κουράστηκε λόγω έλλειψης bdsmικής εμπειρίας από πλευράς μου αλλά και πάλι δεν έχει να κάνει με βανίλα αυτό που ρωτάς αλλά περισσότερο με έλλειψη εμπειρίας από το υπό.

    Όταν με γνώρισε το ήξερε ότι είχα υποτακτικές τάσεις, δεν μου μίλησε για το bdsm και που έπεσε το σαγόνι όπως ανέφερες προηγουμένως. Ήξερα έστω κάποια βασικά (μέσα μου) στοιχεία πριν το αποτολμήσω.
     
  4. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Ωραια αλλος το λεει αποβανιλοποιηση αλλος ελειψη εμπειρίας, αυτο ρωτάω αν σημερα τα Κ έχουν την υπομονη κι επιμονη που ειχε ο δικος σου!!!
     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Υπομονή σίγουρα κάνουν.
     
  6. skia

    skia Contributor

    Να με συγχωρείτε αλλά έχω μία ένσταση. Δεν είναι σωστή η χρήση της λέξης ''κούραση''. Όταν κάποιος αναλαμβάνει την εκπαίδευση κάποιου ή το κάνει με υπομονή κι επιμονή ή δεν το κάνει καθόλου.
     
  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

     
     
  8. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    @charlotte

    Σε διάφορα σημεία στα ποστ σου αναφέρεις "[υποτακτικό] που δεν τα βλέπει και κάνει όλα πρώτη φορά", ότι ο κυριαρχικός θα "της ζητησει βδσμ" (δεν είμαι σίγουρη τι σημαίνει αυτό), ρώτησες αν "δεν ειχες πολλα ορια στην αρχη δεν χρειαστηκε να ξεπερασεις τιποτα, οτι σου ζητουσε το εκανες αμεσως;".

    Μιλάς για πρακτικές; Για s/m; Τι εννοείς με "έλλειψη εμπειρίας", διαφορετικά;
     
  9. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Θεωρώ οτι οι φορές μετά του Πρώτου Κ, είναι x 2930 πιο δύσκολες. Γνωμη μου.
     
  10. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Για όλα!
     
  11. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Θα ήθελες να επιχειρηματολογίσεις;
     
  12. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Δεν ξέρω αν μπορώ γιατι θα πρέπει να πω προσωπικές σκέψεις, αισθήματα και παραδείγματα τα οποία δεν είμαι σε φάση να βάλω σε σειρά δημόσια .
    Σου είπα απλα την γνώμη μου, για να ξέρεις οτι ισχύει και αυτή η περίπτωση.