Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

υπό με πείρα vs υπό που ξεκινάνε τώρα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος charlotte, στις 10 Φεβρουαρίου 2018.

  1. tithon

    tithon Contributor

    ούτε η εμπυρη υπο είναι αδιαμφισβήτητο γκανιαν. ο μεζές σβήνεται με κρασί, κατά συνήθη προτίμηση.
     
     
  2. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Υστερα από μερικά κουτάκια, αναλόγως τον πότη βέβαια, όλα τα υ γκανιαν μοιαζουν.
    Όπου μεζέ βλ. τυράκια, κρακερακια και στην καλύτερη των περιπτώσεων, κανένα κεφτεδακι.
     
  3. tithon

    tithon Contributor

    άλλο νήμα ο πολύμπυρος κ.
     
  4. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Να μοιραστώ κι εγώ τη σαχλαμάρα μου, αν και λίγη σχέση έχει με την εμπειρία σας.

    Ίσως νομίζετε ή ίσως εγώ σχημάτισα εσφαλμένα την εντύπωση ότι νομίζετε πως οι BDSM lovers βρίσκονται μόνο μέσω ορισμένων χώρων, αλλά εγώ πριν μερικά χρόνια γνώρισα μια υπό. Ήταν μια πολύ ατυχής περίπτωση. Ήταν πολύ έμπειρη, ήξερε τι ζητούσε, εγώ απ' την άλλη δεν ήξερα τι μου γινόταν. Μόλις είχα βγει από ένα γάμο απ' τον οποίο πριν φτάσω να ξέρω πως δεν έφταιγε μόνο εκείνη, κατηγορούσα όλες τις γυναίκες και ήθελα να βασανίσω κάποια. Εκείνη είχε την εμπειρία, αλλά ωστόσο μου έδειξε ποια είναι, τι είναι και τι θέλει, εγώ όμως εκτός από άσχετος, είδα μόνο ένα άνοιγμα για να βγάλω τα χειρότερα στοιχεία του χαρακτήρα μου, όλα εκείνα με τα οποία παλεύω όλη μου τη ζωή και που δεν ήθελα σ' εκείνη τη φάση να το κάνω.

    Αυτό είναι το στόρι. Και το συμπέρασμα: Δυο άνθρωποι δεν έχει σημασία η εμπειρία αν πρώτα δεν είναι κι οι δυο συνειδητοποιημένοι και απελευθερωμένοι από κάθε άλλη σχέση που πέρασε. Αν δεν πιάσεις πάτο για να βρεις τελικά πως δεν είσαι και κανάς άγιος δε μπορείς να λες πας παρακάτω και λυπάμαι τους ανθρώπους που το κάνουν από αδυναμία να ακούσουν την εσωτερική τους φωνή κι από φόβο να αντιμετωπίσουν τη σιωπή μέσα τους, μέχρι να μάθουν να ξεχωρίζουν την ομιλία.

    Τώρα δεν είμαι έμπειρος, αλλά αν ήταν τώρα το τότε, θα ένιωθα ασφάλεια απ' την εμπειρία της για το πως να προχωρήσω.
     
  5. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Πριν απο αρκετούς μήνες διάβαζα ιστορίες απο όταν ξεκίνησε το φόρουμ. Υπήρχαν δυο κατηγορίες αληθινές και μυθοπλασία. Στις αληθινές μια ήταν πολύ δυνατή περιέγραφε την πρώτη επαφή με τον χώρο. Είχε, κλιπς με βαρυδια στις ρογες, ματωμένο κώλο και ουρολαγνεία. Εγιναν αναφορες και κλειδώθηκε. Ο λόγος ήταν οτι με την πρώτη φορα δεν γίνονται αυτά.
    Ζητηθηκε και συγνωμη μάλιστα, αν το θυμάται κανένας παλιός με χαρά να μας το βρει. Φαίνεται οτι τότε υπήρχε εξέλιξη, δεν γεννιόταν με όλες τις πρακτικες απο τα γεννοφάσκια όπως τώρα.......τι να πω!
     
  6. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Βρε κορίτσι μου με όλη την καλή διάθεση πραγματικά, στο εξηγουν και δεν θες να καταλάβεις.
    Οταν γράφεις "έμπειρο υ " σου απαντούν με βάση αυτό. Νομίζω, απο τα παραδείγματα και τις απαντήσεις σου στο νήμα, οτι σε απασχολεί τι γίνεται σε πρώτα σεσσιον και για άπειρα μποτομ, δλδ άπειρα σχετικά με τις διάφορες πρακτικές. Είναι τελείως άλλο πράγμα.

    Για το δεύτερο υπάρχουν νήματα σχετικά με κανόνες συμπεριφορας για πλευ, ακόμη και αν είναι πλευ με πιθανό μετέπειτα Κ.
     
  7. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Φυσιογνωμία γνωστή από αρχαιοτάτους χρόνους.

    "Κάπα μοι ἔννεπε, Μοῦσα, πολύμπυρον"

    Αυτός, αναφέρει ο Περιέργειος ο Μυτοχώστης (3ος μ.Χ. αι.) στο βιβλιο του "Άχρηστα, άστοχα και ανανάδες", ήταν αρχικά ο πρώτος στίχος της Οδύσσειας.
    Τον Όμηρο έπεισε ο εκδότης του ο Πλαγιότυπος, που σχολίασε: "Κυριαρχία τε καὶ ζῦθος μωρία εἰσίν. Μέτρον ἀλλαξον, εἴτε ἐκδότην" με τα γνωστά σε όλους αποτελέσματα.
     
    Last edited: 12 Φεβρουαρίου 2018
  8. tithon

    tithon Contributor

    με κατάπτυστα τεχνάσματα και εκδοτικές συνομωσίες μεταπέσαμε από την ευλογημένη μπυριαρχία στην ζοφερή κρασιαρχία.
     
    Last edited: 12 Φεβρουαρίου 2018
  9. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απόλυτα


    @charlotte μπορω να μοιραστω μια διαφορα που προσεξα εγω. Οταν άρχισα να ασχολούμαι με το άθλημα, όταν μου δινόταν εντολή π.χ. να γδυθώ, περνούσαν 1000 σκέψεις απ το μυαλό μου, ενώ το έκανα. Τώρα απλά πετάω τα ρούχα και περιμένω επόμενη εντολή, χωρίς καμία σκέψη μες το κεφάλι μου. Αδειαζω απο καθε σκεψη και ειμαι απλα ενα εκτελεστικο οργανο. Αυτό επεκτείνεται σε όλους τους τομείς.
     
  10. Enthralling kernel G

    Enthralling kernel G Regular Member

    Η απαίτηση στην κακή της βερσιόν είναι αποτέλεσμα κακής μετάφρασης. Δηλαδή αυτής που προσκολλάται στην κυριολεξία. Δύο είναι οι λόγοι που υπαγορεύουν την προσφυγή σε αυτήν. Η διασκέδαση παραμέτρων που λαμβάνονται ως απειλή λόγω ενδόμυχης κατανόησης επί μιας αδυναμίας διαχείρισης αυτών και το ελλιπές υπόβαθρο που σε διαφορετική περίπτωση θα μπορούσε να λειτουργήσει ως μοχλός ουσιαστικής αποτίμησης της κατάστασης. Έχω χάσει επεισόδια και δε μπορώ να ξέρω τι έκταση μπορεί να φέρουν περιπτώσεις σαν κι αυτή. Θέλω να πιστεύω μικρή.
     
  11. E. Dantes

    E. Dantes Uno, nessuno e centomila

    Στο έκκεντρο μυαλό μου, έχει μια παράξενη ομοιότητα με meditation...
     
  12. brenda

    brenda FU very much

    hardly...