Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

1ο βήμα... και μετά?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος rea.., στις 19 Δεκεμβρίου 2016.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Cute.
     
  2. rea..

    rea.. Contributor

    σε αυτήν την περίπτωση αδικεί τραγικά τον εαυτό του. Ξέρω πως είναι να καταπιέζεις τα θέλω σου .Για όποιον λόγο και αν το κάνεις, είναι ότι χειρότερο μπορείς να κάνεις στον εαυτό σου...το να δοκιμάζεις πράγματα για σένα είναι αυτοεξέλιξη, το να κάνεις πράγματα μόνο για τους άλλους είναι ψυχαναγκασμός.
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    @rea..

    Τι εννοείς να κάνει πράγματα μόνο για τους άλλους είναι ψυχαναγκασμός;
     
  4. rea..

    rea.. Contributor

    να κάνει πράγματα που δεν τα θέλει ο ίδιος.. που δεν συναινεί
     
  5. Platonistis

    Platonistis Ερωτικός Μύστης

     

    Ε καλά, μη το πάμε και στο άλλο άκρο. Απλά αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι δεν υπάρχουν τέλειοι άνθρωποι, και γενικά τίποτα το τέλειο στον φθαρτό μας κόσμο. Ούτε πρίγκιπες, ούτε πριγκίπισσες. Αναγκαστικά σε μια σχέση θα κάνεις και κάποιες υποχωρήσεις. Πχ θες να πάτε εκεί και θέλει να πάτε αλλού. Ε, έτσι και σε άλλα πράγματα, εκτός και αν τύχει και βρεις έναν άνθρωπο που να ταιριάζουν τόσο πολύ τα γούστα σας και να έχετε τρομερή χημεία... Αλλά αυτό είναι εξαιρετικά σπάνιο, τουλάχιστον κατά τη δική μου άποψη. Από κει και πέρα, νομίζω ότι το να θελήσεις να κάνεις κάτι που θα αρέσει στο έταιρον ήμισυ σου και δεν τρελαίνεσαι για αυτό, πως δεν είναι κάτι κακό. Μιλάμε βέβαια πάντα εντός λογικών πλαισίων ε ? Το κυριότερο είναι η κατανόηση πιστεύω.

    Θυμήθηκα έναν φίλο που μπήκε και έκανε 2-3 θέματα ή χθες ή προχθές και του άρεσαν τα πόδια...
    Και 'συ ?
     
  6. Platonistis

    Platonistis Ερωτικός Μύστης

    Ε κοίτα το 'δε θέλω' με το 'δε μου αρέσει' έχει μια κάποια διαφορά...
    Δεν είναι όλα άσπρο - μαύρο.
    Μπορεί κάτι να μη σου αρέσει, να μη το απολαμβάνεις εσύ δηλαδή, αλλά να μην έχεις πρόβλημα να το κάνεις για να ευχαριστήσεις το πρόσωπο με το οποίο είσαι, επειδή είναι εντός της ζώνης που έχεις θεσπίσει για τον εαυτό σου για το τι είναι ανεκτό.
     
  7. Dasein

    Dasein Regular Member

    Και μετά δεν ξεχνάς ότι και εδώ, εντός του χώρου, είμαστε μικρογραφία της κοινωνίας, συνεπώς χρησιμοποιείς ότι εμπειρία έχεις μέχρι τώρα και αξιολογεις ανάλογα. Είναι υπεραρκετο*   
    *όχι τόσο εύκολο όσο ακούγεται, ιδίως στις αρχές   
     
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Α, μάλιστα.

    @rea..

    Αυτό που γράφει ο Plato.
     
  9. rea..

    rea.. Contributor

    με μπέρδεψες που πριν είπες " αλλά να του φαίνονται αστεία και να κρατιέται να μη ξεσπάσει σε νευρικό γέλιο, ενώ το κάνει επειδή εσύ το γουστάρεις και θέλει να σε ευχαριστήσει..."
    κατάλαβα οτι εκείνη θέλει Κ και ο άλλος δεν θέλει να είναι Κ και παρόλαυτα το κάνει ..
     
  10. Platonistis

    Platonistis Ερωτικός Μύστης

    Ναι, αυτό ήταν απλά ένα παράδειγμα του τι θα ήταν νομίζω ένας μη αληθινός Κ, το οποίο το έβαλα για να τονιστεί η διαφορά του αληθινού Κ.

    Υ.Γ. Δες τα μηνύματα λίγο. Σου απάντησα σε αυτό που με είχες ρωτήσει.
     
  11. rea..

    rea.. Contributor

    Νομίζω πως όταν συμβαινει αυτή η περίπτωση, αφου θες να δοκιμάσεις, και καλά κάνεις σαφώς όλοι το κάνουμε, να του δώσεις και την σημασία- αξία που του αναλογεί. Δηλαδή ή θα το νιώθουμε μαζί...ή θα γελάμε μαζί. καταλαβαίνεις πως το λέω? Αλλο απολαμβάνω από την ευχαρίστηση που σου δίνω και άλλο γίνομαι κάτι που δεν είμαι για να μην σε χάσω... σε αυτό συμφωνούμε?
     
  12. rea..

    rea.. Contributor

    καταλαβαίνω πλέον ακριβως τι εννοείς!