Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

1ο νήμα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και υγεία' που ξεκίνησε από το μέλος Houlio117, στις 25 Σεπτεμβρίου 2016.

  1. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Δυστυχώς, δεν έχει και τόση απήχηση αλλά το βρίσκω στοιχειώδη όρο υγιεινής. Πάντα λέω στα άτομα που παίζω να κάνουν κλύσμα.
    Όσο για την ώρα, επαναλαμβάνεται η διαδικασία εώς ότου καθαρίσει το έντερο.
     
  2. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    @Houlio117

    Τα κόπρανα είναι ότι έχει απορρίψει ο οργανισμός από την τροφή, μεταλλαγμένο από τις χημικές διαδικασίες της πέψης μαζί με κάποιους μικροοργανισμούς. Δεν είναι κάτι ανθυγιεινό την ώρα που βγαίνει, είναι κάτι βρωμερό και παντελώς άχρηστο για τον οργανισμό και δεν μπορεί να περιέχει τίποτα που να μην είχε ήδη ο συγκεκριμένος οργανισμός. Οπότε μην ανησυχείς για το άμεσο ass to mouth, δεν τίθεται θέμα υγείας. Θέμα υγείας μπορεί να υπάρξει εάν βγεις από τον πρωκτό της και μπεις στον κόλπο της και αφήσεις εκεί υπολείμματα στα οποία εύκολα θα αναπτυχθούν άλλοι μικροοργανισμοί επικίνδυνοι για την χλωρίδα του κόλπου.

    Εκτός βέβαια εάν το βγάλεις από το κώλο μίας και το βάλεις στο στόμα άλλης, εκεί ενέχει κάποιους κινδύνους η συγκεκριμένη διαδικασία.
     
  3. Houlio117

    Houlio117 New Member

    Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία.
     
  4. SAP

    SAP Premium Member Contributor

    Εγω δεν θα το δεχομουν σε καμια περιπτωση. Το βρισκω πολυ επιφοβο κι οχι απλως "βρωμικο". Αν μη τι αλλο υποθετω πως αν ημουν κοπρολαγνα δεν θα με απασχολουσε τοσο.
     
  5. Sir_Rod

    Sir_Rod Regular Member

    Το λες αυτο υπευθυνα ή το πας βασει λογικης;
     
  6. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Δεν επαγγέλλομαι κάτι σχετικό με ιατρικά.

    Εξαιτίας μιας δημόσιας διαμάχης πριν από χρόνια με κάποιο κοπρολάγνο, διάβασα αρκετή αρθαγραφία σχετικά με το θέμα της κοπροφαγίας μεγάλο μέρος της οποίας προερχόταν από ιατρικές πηγές. Προς μεγάλην μου έκπληξη τότε ανακάλυψα ότι όχι, το να φας το σκατό σου δεν ενέχει κίνδυνους υγείας, αρκεί να το φας πριν εκτεθεί για πολύ ώρα στο περιβάλλον.

    Για πιο υπεύθυνα αιτιολογημένη απάντηση googlaρισε 'is coprophagia healthy?'
     
  7. open_mind

    open_mind Regular Member

    @Houlio117 ό,τι πληροφορία θέλεις για κλύσματα, υπάρχει ο ειδικός... απευθύνσου στον @conner !
     
  8. conner

    conner Contributor

    @Houlio117 , καλώς ήρθες....
    Μπες στο προφιλ μου, εκει θα δεις βιντεο και δες και τα νηματα που εχω ανοιξει για το κλύσμα
     
  9. Houlio117

    Houlio117 New Member

    Κλύσμα σαν πρακτική για θέμα απόλαυσης ή σαν πρακτική προετοιμασίας;
     
  10. Houlio117

    Houlio117 New Member

    Ευχαριστώ πάντως, θα το ψάξω όταν βρω καλύτερο σήμα. (γιατί τώρα η cosmote συνουσιαζεται κοιτώντας με από ψηλά. Δηλαδή γαμιεται ανάποδα!)
     
  11. conner

    conner Contributor

    Και για τα δύο....
     
  12. Houlio117

    Houlio117 New Member

    Πάντως δεν είναι η ιδέα μου απ'οτι αντιλαμβάνομαι, δεν είναι αρκετά διαδεδομένο ούτε το κλύσμα, ούτε το Ass to mouth. Και να τόλμησε να πω και απαγορευμένο από τον γυναικείο πληθυσμό;;;