Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

10 ερωτήσεις

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 27 Σεπτεμβρίου 2017.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    και ναι & και όχι. Αν θέλει να πει το ίδιο ποίημα ή και διαφορετικό σε όλες που γνωρίζει, εκεί πρέπει το υπό να έχει μάτια και αφτιά ανοιχτά.

    Γιατί να μην υπάρχουν δεν είναι κακό και άξιες σκλάβες και Κ άξιοι. Θα ήταν ευτυχισμένος ο κόσμος..
    btw:

    στην τελική, επιλογές κάνουμε και ακολουθούμε με βάση τα δικά μας κριτήρια/πιστεύω.
     
    Last edited by a moderator: 2 Οκτωβρίου 2017
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Εγώ θα το πάω αλλιώς, ποιες είναι οι απαγορευμένες ερωτήσεις που θα μπορούσαμε να αποφύγουμε ( Κ- υ ) don' t ask:

    1. Γιατί χώρισες από την/oν πρώην σου;
    2. Που είναι το σημείο G;
    3. Πόσο συχνά αυνανίζεσαι;
    4. Με πόσες και πόσα υπό είχες σχέση;
    5. Αυτό το έχεις ξανακάνει;
    6. Πιστεύεις στον έρωτα/sex με την πρώτη ματιά;
    7. Είμαι ότι καλύτερο σου έχει συμβεί, παραδέξου το , έτσι δεν είναι;
    8. Θα ζήλευες αν είχα άλλους Κ; αντοίστιχα και υπό..
    9. Πώς πιστεύεις ότι σε βλέπουν οι άλλοι;
    10. Πιστεύεις στο Θεό;
     
  3. gentle_breeze

    gentle_breeze Regular Member

     )) forte @Μαντλίν
     
  4. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Τους Κ με τους οποίο συζητούσα για να ξεκινήσουμε σχέση τους ρωτούσα ένα πράγμα, πώς αποδεσμεύουν. Τα υπόλοιπα όλα τα ήθελα να βγαίνουν σε ροή συζήτησης, όχι να ρωτήσω και να περιμένω απάντηση, επειδή μετράει σε τέτοιες φάσεις το πόσα και με πόση διάθεση θέλει να αποκαλύψει ο έτερος για τον εαυτό του, αλλά και αυτό που δεν λέει ή δεν το λέει από μόνος του ή χωρίς να αναγκαστεί και πώς δεν το λέει. Επίσης ήθελα να πουν από μόνοι τους αν είναι σαδιστές και μέτραγε για μένα πώς το έλεγαν και τι έλεγαν.

    Με τους Κ με τους οποίους είμαστε φίλοι γίνονται συζητήσεις με ερωτήσεις και από τις δύο πλευρές που μπορεί να είναι οτιδήποτε αν και όχι πραγματικά ιδιωτικού χαρακτήρα ούτε από τη μία πλευρά ούτε από την άλλη, απλά είναι πράγματα που θα συζητούνταν σε μια συζήτηση αλλά δεν θα τα έγραφε κανείς  

    Κ που με αποδεσμεύει ή του ζητώ αποδέσμευση δεν τον ρωτώ τίποτα.

    Τον Κ που με εκπαίδευσε τον έχω ρωτήσει διάφορα, μεταξύ άλλων, δύο φορές, όταν τα είχα δει όλα "μήπως να τα παρατήσω καλύτερα", μια φορά τι να κάνω αν ένας Κ μου φαίνεται καλός ως Κ αλλά δεν μου αρέσει ως άντρας και μια άλλη φορά αν βρίσκει λογικό να επιστρέφω από πρώτο ραντεβού με Κ και να χτυπούν τα δόντια μου από τον φόβο και μια ακόμα φορά κάτι που δεν θυμάμαι αυτή τη στιγμή  

    @Μαντλίν μερικές από τις ερωτήσεις σου είναι πολύ καλές πχ 1,3,10 και άλλες, γιατί να απαγορεύονται;
     
  5. κατηγορηματικά όχι
     
  6. gentle_breeze

    gentle_breeze Regular Member

    ούτε για ποδόσφαιρο νομίζω (που προσωπικά δεν με ενδιαφέρει καθόλου) πόσο μάλλον να συνυπάρχεις !
     
  7. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Κι αυτό δικαίωμα στις προτιμήσεις του καθενός δεν είναι; γιατί άραγε έχουμε ανάγκη να βάζουμε παντού πρέπει;
     
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ωωω, μα πως μου ξέφυγε, βασική ερώτηση*****.

    Για τις ερωτήσεις που έθεσα την 1η που ρώτησες, ε ναι πολύ κλισεδούρα γιατί χώρισες, κι άμα γυρίσει και πει δε σε αφορά, πόσα ''ντινγκ ντινγκ'' κάνουν στο κεφάλι σου;
    Για την ερώτηση 3. ahahaha φοβάμαι την απάντηση προσωπικά. Το αν πιστεύει στο Θεό ή όχι δε με αφορά, αρκεί να μη με ενοχλεί με τις αντιλήψεις του, μια αναφορά και τέλος.
     
    Last edited by a moderator: 2 Οκτωβρίου 2017
  9. pilote

    pilote Lost in thoughts...

    Συνήθως στην πρώτη επαφή με ενδιαφέρει να μάθω κάποια πράγματα για τον άλλον σαν άνθρωπο, και σαν χαρακτήρα και προσπαθώ μέσα από την συζήτηση και από τον τρόπο που μιλάει να πάρω απαντήσεις, που αν τις έθετα σε ερωτήσεις θα ήταν πάνω κάτω οι εξής:

    1. Ποια είναι η οικογενειακή της κατάσταση
    2. Να μου πει με λίγα λόγια τι πρέπει να ξέρω για αυτή
    3. Αν έχει σπουδάσει και τι δουλειά κάνει (αν εργάζετε)
    4. Τι χόμπι έχει
    5. Τι της αρέσει να κάνει το Σαββατόβραδο
    6. Εάν έχει φίλους, και εάν βρίσκονται συχνά
    7. Εαν θεωρεί ότι είναι δύσκολος άνθρωπος
    8. Εάν ξέρει τι θέλει
    9. Πως βλέπει τον χώρο του BDSM
    10. Τι σημαίνει <<Αφέντρα>> για αυτήν
     
  10. pilote

    pilote Lost in thoughts...

    Αυτό δεν χρειάστηκε να το ρωτήσω ποτέ γιατί όσες έψαχναν χρηματοδότη (και ήταν αρκετές) το έλεγαν μόνες τους στο δεκάλεπτο, οπότε και η <<σεμνή τελετή>> τελείωνε εκεί.
     
  11. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Εκείνη η ερώτηση δεν είχε μόνο σαν σκοπό, να καταλάβω αν έψαχνε κάποια για χρηματοδότη. Αλλά και για να δω αν και πόσο μεγάλη θα ήταν η προσκόλληση της στα χρήματα.
    Ακόμη κι αν εκείνα ήταν τα δικά της. Ευτυχώς μέχρι στιγμής στην ζωή μου έχω "πέσει" σε δυο βια τρεις γυναίκες, που να έψαχναν χρηματοδότη.
    Και το είχα καταλάβει απ' την πρώτη συνάντηση δίχως καν να ρωτήσω κάτι επί τούτου. Εννοείται ότι και για μένα η "σεμνή τελετή" τέλειωνε σε κείνη την μοναδική συνάντηση.

    Πάντως σου βγάζω το καπέλο για το γεγονός, ότι θα ήθελες να μάθεις αν έχει φίλους/ες και πόσο συχνά βρίσκονται. Είχα σκεφτεί να το γράψω κι εγώ, αλλά το παρέλειψα.
    Η συχνότητα συνεύρεσης με τους φίλους είναι - για μένα - δευτερεύουσα σαν στοιχείο. Εκείνο που λειτουργεί σαν "καμπανάκι", είναι η παντελής έλλειψη φιλιών.
    Και όχι μόνο επειδή θα υπεδείκνυε μεγαλύτερη πιθανότητα "προσκόλλησης" ( με ότι αυτή θα συνεπαγόταν ). Αλλά γιατί άτομο δίχως φίλους ( δεν μιλάω για χάβρα ) πιθανότατα και - μεταξύ άλλων - να είναι "μαζεμένο" έως πολύ κλειστό και μαζί σου. Όπως δεν αποκλείεται, να έχει ήδη πλάσει τον μικρόκοσμο του, στον οποίο στην καλύτερη θα ήσουν κομπάρσος ( δεν λέω σώνει και ντε να είσαι πρωταγωνιστής του, ούτε ποτέ μου το απαίτησα από κάποια. Αλλά να μην είσαι ούτε στην δέκατη θέση προτεραιότητας, μου φαίνεται χάσιμο χρόνου/ενέργειας ).

    Σίγουρα δέκα "ξερές" ερωταπαντήσεις δεν φτάνουν για να καταλάβεις κάποιον/α. Αλλά, ένα μικρό δείγμα στο δίνουν.
     
  12. pilote

    pilote Lost in thoughts...

    Ναι το είχα καταλάβει και συμφωνώ και σε αυτό.
    Σε ευχαριστώ