Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

10 ερωτήσεις

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 27 Σεπτεμβρίου 2017.

  1. MrEntropy

    MrEntropy Regular Member

    Προσωπικά, διακρίνω δύο καταστάσεις.
    α) γνωριμία απλά για session, κτλ
    β) και κάτι πιο σοβαρό.

    Οπότε, για το β) δεν υπάρχουν μόνο 10 ερωτήσεις, αλλά ... άπειρες.
    Για το α)

    1. Πότε ήταν η πρώτη φορά που έπαιξες με τον εαυτό σου;
    2. Πότε ήταν η πρώτη φορά που έκανες στοματικό και κατάποση;
    3. Πότε ήταν η πρώτη φορά που έκανες σεξ/έρωτα;
    4. Συναισθήματα σκέψεις όταν έγιναν τα παραπάνω;
    5. 1-4, πότε έγιναν τελευταία φορά;
    6. Με πόσους/πόσες έχεις κοιμηθεί συνολικά;
    7. Είχες ποτέ εμπειρία με γυναικά, εάν ναι, πόσες φορές, εάν όχι, θα το έκανες;
    8. Είχες ποτέ εμπειρία με πολλά άτομα, εάν ναι, πότε, πως με τι συνθέσεις, εάν όχι, θα το έκανες και πως;
    9. Από πότε και πως είχες αντίστοιχες επιθυμίες/σκέψεις/φαντασιώσεις;
    10. Είχες ποτέ αφέντη/κύριο, εάν ναι, πόσοι, πότε, διάρκεια και αιτία διακοπής;
     
  2. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Η ερώτηση 4 παίζει σημαντικό ρόλο στο σεσιον;
     
  3. MrEntropy

    MrEntropy Regular Member

    Αναλόγως την απάντηση.
    Είναι μια από τις ερωτήσεις κλειδί, που μπορείς να καταλάβεις
    αρκετά για την ψυχοσύνθεση της υ.

    Ως ενδείξεις βέβαια, όχι αποδείξεις.
     
  4. espimain

    espimain Contributor

    Γιατί παίζει κανένα ρόλο σε οποιαδήποτε περίπτωση το 2 ;
     
  5. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Το 4 μου "χτύπησε" πολύ... 

    Με έβαλε σε σκέψεις. Που να θυμάμαι πως ένιωσα την πρώτη φορά που έκανα στοματικό;;;;;;
     
  6. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Και άμα δεν θυμάται;;;
    Τώρα τι να πω; Αν σας είναι χρήσιμο....
     
  7. MrEntropy

    MrEntropy Regular Member

    Δεν χρειάζονται και πολλές λεπτομέρειες, με ακρίβεια δευτερολέπτου.

    Οι ερωτήσεις φαίνονται επιφανειακές εκ πρώτης,
    αλλά μπορούν να διηγηθούν πολλά και σημαντικά
    για το υ και την κατάστασή του.
     
  8. Ampelofilosofos

    Ampelofilosofos Regular Member

    Αναλογως ποσο "πωρωμενος" ειναι καποιος. Αν σεβεται τα διαφορετικα πιστευω του/της συντροφου του, μπορουν να συνυπαρξουν. Αλλωστε υπαρχουν πολλα ζευγαρια που εχουν διαφορετικες αποψεις. Αν ομως θελει να κανει κατηχηση στα πιστευω του, τοτε χαλαει η δουλεια.

    Η ομαδα δεν εχει να λεει, αφορμη πειραγματος ειναι μονο
     
  9. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Μα το ίδιο πράγμα λέμε αγαπητέ.
    Απλά προσωπικά όσο άσχημο είναι το να μην κάνω σχέση με κάποια επειδή έχει άλλο χρώμα δέρματος έτσι βλέπω το να μην κάνω σχέση με κάποια επειδή έχει άλλες πολιτικές αντιλήψεις . Βέβαια εξυπακούεται ότι μιλάμε για κανονικές συνθήκες και όχι τίποτα ακραίες
     
  10. espimain

    espimain Contributor

    @MrEntropy οι ερωτήσεις που έγραψες ότι θα έκανες προκειμένου να προχωρήσεις σε ένα session με κάποια, μου προκάλεσαν την περιέργεια, μια και εγώ δεν θα σκεφτόμουν να κάνω καμία από αυτές προκειμένου αποφασίσω ένα session.

    Έγραψα μερικές υποθετικές απαντήσεις, που θα μπορούσα να λάβω, αν έθετα τις δικές σου ερωτήσεις.

    1. Πότε ήταν η πρώτη φορά που έπαιξες με τον εαυτό σου; Απ. : Όταν ήμουν 15 ετών
    2. Πότε ήταν η πρώτη φορά που έκανες στοματικό και κατάποση; Απ.: Δεν έκανα ποτέ
    3. Πότε ήταν η πρώτη φορά που έκανες σεξ/έρωτα; Απ.: Πριν δυο μήνες
    4. Συναισθήματα σκέψεις όταν έγιναν τα παραπάνω; Απ.: Καλά ήταν
    5. 1-4, πότε έγιναν τελευταία φορά; Απ.: 1 χθες 2. ποτέ (τα είπαμε αυτά) 3. Πριν ένα μήνα
    6. Με πόσους/πόσες έχεις κοιμηθεί συνολικά; Απ. : με 1
    7. Είχες ποτέ εμπειρία με γυναικά, εάν ναι, πόσες φορές, εάν όχι, θα το έκανες; Οχι όχι όχι
    8. Είχες ποτέ εμπειρία με πολλά άτομα, εάν ναι, πότε, πως με τι συνθέσεις, εάν όχι, θα το έκανες και πως; οχι οχι οχι
    9. Από πότε και πως είχες αντίστοιχες επιθυμίες/σκέψεις/φαντασιώσεις; Απ.: Από 15 ετών
    10. Είχες ποτέ αφέντη/κύριο, εάν ναι, πόσοι, πότε, διάρκεια και αιτία διακοπής; Απ.: έναν για ένα μήνα, μου είπε ότι είμαι πολύ υποτακτική και αυτός είναι σουιτς και δεν μπορούσε να ικανοποιηθεί το υποτακτικό του κομμάτι.

    Ρωτάω τώρα κι εγώ.

    Αν έπαιρνες αυτές τις απαντήσεις, θα αποφάσιζες να κάνεις ένα session με την κοπέλα και αν όχι, τι θα ήταν το αποτρεπτικό ; Αν πάλι ναι, τι θα ήταν το προτρεπτικό σε σχέση με τις απαντήσεις πάντα;
     
    Last edited: 3 Οκτωβρίου 2017
  11. MrEntropy

    MrEntropy Regular Member

    Οι απαντήσεις, ερμηνεύονται πάντα με διαφορετικό τρόπο
    ανάλογα τον αποδέχτη.

    Στην εντελώς υποθετική αυτή περίπτωση, θα έλεγα ότι υπάρχει
    μια σαφής ένδειξη, όχι βεβαιότητα, μιας υ που δεν έχει απελευθερωθεί
    ακόμα. Οπότε, αποτελεί πρόκληση!!!

    Για να καταλάβεις, όμως, καλύτερα τι θέλω να πω, πάρε για παράδειγμα
    κάποιες ακραιές καταστάσεις.
     
    Last edited: 3 Οκτωβρίου 2017
  12. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Παρατηρήσεις.
    Οι ερωτήσεις 1-9 - φαινομενικά εντυπωσιακές - δεν έχουν να κάνουν με συνθήκες "απλά για session", αλλά για πιθανό επικείμενο σεξ (αν και προσωπικά πιο πολύ μου θυμίζουν κουβέντα σε ροζ γραμμή). Και ξαφνικά η δέκατη ασχολείται με ασυμμετρία, που και πάλι δεν έχει καμία σχέση με "απλό session".
    Μια ερώτηση: αν η γνωριμία είναι μόνο για περιστασιακή/καταναλωτική συνεύρεση, για ποιό λόγο στη συνέχεια το άτομο αναφέρεται ως υποτακτικό και όχι ως bottom ή partner για παιχνίδι;
     
    Last edited: 3 Οκτωβρίου 2017