Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

10 τρόποι για να αποφύγετε μία σχέση.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος serr, στις 7 Μαρτίου 2006.

  1. zinnia

    zinnia Contributor

    Ασχετο! που ειναι παλι αυτα τα Καρπαθια?

    Τωρα για να σοβαρολογουμε.. Ναι . Τα ιδια κανω κι εγω οταν θελω ν αποφυγω να δημιουργηθει σχεση με καποιον που ειναι επιμονος και δεν καταλαβαινει πως αν τον ηθελα , αμεσως θα λεγα ναι να βγουμε και θα τελειωνε.
    Απορω μαλιστα πολυ, που δεν καταλαβαινουν πως αν μια γυναικα σ αρχισει τα ναι μεν αλλα..θα δουμε..να φτιαξει ο καιρος, να παει ο γιος μου φανταρος, να ρθει το καλοκαιρι γιατι εδω που μενω εχουμε αποκλειστει, κι αλλα τετοια φαιδρα , σημαινει απλα πως δεν θελει να κανει κατι μαζι τους..

    Εχουν τη νοοτροπια πως μια γυναικα οταν λεει ΟΧΙ σημαινει ΝΑΙ..και οταν λεει Ναι παλι Ναι σημαινει   (τα καλα και συμφεροντα δηλ)..

    Τωρα αν ειμαι μεσα σε μια σχεση, εχω ζησει μ αυτον τον ανθρωπο, εχω μοιραστει τη ζωη μου μαζι του, δεν θα τον πληγωσω περισσοτερο αν εφαρμοσω αυτον τον δεκαλογο ή μερος του δεκαλογου? Δεν θα τον πληγωσω και θα τον γεμισω ενοχες αν μεταθεσω την ευθυνη του προβληματος σ αυτον, μη φανερωνοντας τις σκεψεις μου και τον αφηνω να βγαζει δικα του συμπερασματα τις περισσοτερες φορες λανθασμενα? Δεν ειναι αδικο να πιστεψει πως εκεινος φταιει, να θυμωσει με την αδιαφορια μου και τη μουγκαμαρα μου και καποια στιγμη να πει αι συχτιρ κι εσυ κι ο γρυλος σου?

    Μονο και μονο για να μη φανω εγω η κακια απο πριν???? Να τον εξαναγκασω ουσιαστικα να φυγει εκεινος , αρα να παρει εκεινος την ευθυνη της διακοπης ?..

    Προσωπικα δεν το εχω κανει ποτε μου. Εχουν προσπαθησει να μου το κανουν και εχω θυμωσει απιστευτα κι εχω πληγωθει απιστευτα. Ξερεις, serr, τοτε εγω πληγωνομαι οταν υποτιμουν τη νοημοσυνη μου ,ενω αν μου μιλησουν ντομπρα και σταρατα θα στεναχωρηθω και θα μου περασει, και αυτον τον ανθρωπο θα τον εχω παντα ψηλα στο μυαλο και στην καρδια μου.. Ο αλλος π.χ. που θα προσπαθησει να με αναγκασει να φυγω απο τη σχεση χρησιμοποιωντας *τερτίπια* απλα ξεγραφεται απο το μυαλο μου.. Ολικη διαγραφη ενα πραγμα..απλα και μονο επειδη σταθηκε κατωτερος των περιστασεων.
     
  2. sweet_release

    sweet_release ~she looks like the moon~

    Ή απλά πείτε ότι δεν θέλετε σχέση...
     
  3. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    χμμμ.. λες συνεχεια "εχω δουλεια, εχω δουλεια".

    πιανει  
     
  4. λες απλως την αληθεια......
     
  5. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    μα δεν εχεις καταλαβει τι γινεται??? προφανως εχουν πει ενα καρο πατσαβουριες, εχουν καλιεργησει προσδοκιες, πιθανον και εξαρτηση, ξαφνικα αποφασιζουν οτι δεν θελουν και σου λεει τωρα με τοσα που εχω στησει με τι μουτρα θα πω στον αλλον αντε γεια? θελουν δηλαδη να τελειωνουν αλλα δεν θελουν να παρουν ευθυνη για τη διαλυση της σχεσης. θελουν να φταιει ο αλλος που χαλασε. οποτε ποια ειναι η λυση?? ευκολακι... κανω τον αλλον να φυγει μονος του. και καθως ο αλλος φευγει περνει και την ευθυνη μαζι του, αφου απο μονος του την κανει...

    και μετα απο καιρο αν ειπωθει καμια κουβεντα απο δω απο κει σου λεει εσυ σηκωθηκες κι εφυγες. εγω δεν ηθελα να χωρισω. αλλα σιγα κι ολας μην καθομαι να σε παρακαλαω. χαχαχαχαχαχ

    αν θελει να σε γαμισει και λιγο σου αρχιζει τα αν ειχες κανει αυτο, το αλλο, το τριτο, μπορει και ναμασταν μαζι. αλλα τωρα ειναι αργα παει πια...

    γνωστα αυτα... οταν σου τυχουν κανα δυο φορες μαθαινεις να τα αναγνωριζεις αμμεσως...
     
  6. Elune

    Elune Priceless

    Ισχύει! Και γω ετσι κάνω. Παντα μάλιστα όταν μιλάω μαζι τους μετά από καιρό μου λένε και συγγνώμη...! Χαχα
     
  7. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    κι εγω το εχω κανει μια φορα πριν πολλα χρονια αλλα δεν ειμαι και περιφανος γι αυτο. το να μην εχει καποιος το σθενος να αναλαβει την ευθυνη τη στιγμη που ο ιδιος αλλαζει τα δεδομενα ειναι πατσαβουρια το λιγοτερο και 100% αντι-Κ
     
  8. Elune

    Elune Priceless

    Δεν ειναι θεμα να αναλαβεις τις ευθυνες σου. Ειναι θεμα τρολινγκ. Το αν εισαι Κ το δειχνεις αλλου και οχι απο το αν θα βαλεις τελος εσυ σε μια σχεση.
     
  9. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    κανεις λαθος φιλε. το τελος επιβεβαιωνει η αναιρει ολα τα προηγούμενα.
     
  10. οι παλιανθρωποι ειναι παντοτε κοινωνικοι..... και μαλιστα οταν ενας ανθρωπος εχει μεσα του μια σταλα ευγενεια... δεν βρισκει μεγαλη ευχαριστηση στη συντροφια των αλλων.
     
  11. Xarhs

    Xarhs Hard limits: Μπουζούκια, Δράκοι και Μονόκεροι

    Είμαι της άποψης όταν κάτι δεν πάει καλά σε μια σχέση ... END IT!
    Τον χρόνο που θες για να κάνεις κάποια/ον να σε χωρίσει για να αισθάνεσαι εσύ καλά που δεν το έκανες, θα χεις βρει άλλη/ο.

    Time is precious don't waste it.
     
  12. δεν εχεις και αδικο