Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

10 Kανόνες για Dominants

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Resources and Tutorials' που ξεκίνησε από το μέλος miranda, στις 28 Μαϊου 2005.

  1. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Ακολουθεί ολιγόλεπτο διαφημιστικό μήνυμα :

    Νούμερο 1) αναφορικά με τ' οποιοδήποτε "συμβόλαιο".
    Για όσους/ες το συντάσσουν και το υπογράφουν, έχει την πλάκα του ( δηλαδή ίσως και να έχει συμβολική αξία για τους "συμβαλλόμενους", άντε να κάνει και "κουλτούρα/εφέ" ), αλλά δεν έχει καμία μα καμία αληθινή ισχύ.
    Και όποιος/α σας πει κάτι τέτοιο, πείτε του/της να κάτσει καταπιεί το μαστίγιο του/της, ή να χώσει το floggerακι στο πισινούλη του/της και να υποδυθεί τη γάτα ή τον σκύλο ( ανάλογα με τα γούστα του/της ).

    Υπόλοιπα του νούμερο 1) καθώς και τα νούμερα από 2) έως και 8), εγώ θα τα ονόμαζα χαρακτηριστικά σκεπτόμενου ανθρώπακα και κυρίως που θα ήθελε να γευτεί τ' οποιοδήποτε "γλυκό" - υποτακτικό/η ή σκλάβο/α, για περισσότερες από μια φορά.
    Τουτέστιν ανθρώπακα που ή εκείνα τα χαρακτηριστικά θα τα είχε δίχως κάποια λίστα, που να του/της τα υπεδείκνυε. Ή που θα προσέθετε στο ρεπερτόριο του/της προς όφελος του/της ( ουδέν μεμπτόν ).
    Αν και να κοτσάρει κάποιος/α στην αφεντομουτσουνάρα του/της την ευαισθησία ή την ειλικρίνεια, αν δεν τα είχε ήδη. Δεν ξέρω σε ποια συσκευασία με γαριδάκια, θα τα έβρισκε.
    Πόσο μάλλον το 8) δηλαδή του να μην ψάχνει κάποιος/α να κλείσει/λύσει τις όποιες "τρύπες" ή κόμπλεξ ή θεματάκια θα είχε στην υπόλοιπη ζωή του/της μέσω της Κυριαρχίας ή της υποταγής.
    Ως προς το να βελτιώνει η Κυριαρχία ή η υποταγή όλη την ύπαρξη μας, με κάθε συμπάθειο αλλά αυτό κι αν μου κάνει σαν προώθηση κάποιου προϊόντος.
    Στην καλύτερη των περιπτώσεων αν βελτιώνει κάτι το bdsm είναι το σεξουαλικό ή ερωτικό σχετίζεσθαι/εκφράζεσθαι και τίποτ' άλλο.
    Σιγά μην είναι και το φάρμακο για τον δάκο, την μουχρίτσα, το καλαζάρ, τον έμπολα και τις μαγουλάδες.

    Αναφορικά με το 9) όσα γράφει περί ουσιών, αλκοόλ, συναισθηματικής και σωματικής καταστάσεως κατ' εμέ είναι ολόσωστα. Τα περί διατροφικών συνηθειών και ύπνου μου φαίνονται λιγάκι αστεία.
    Βασικά όποιος/α περίμενε να του/της υποδείξει αυτά τα πράγματα μια οποιαδήποτε λίστα, ξανά με το συμπάθειο, αλλά θα ήταν εκείνος/η αστείος/α και όχι η λίστα.

    Ως προς το 10) σηκώνω τα χέρια ψηλά. Μου θυμίζει εκείνη την επισήμανση στα πλυντήρια που αναγράφει "μην βάλετε μέσα το κατοικίδιο" ( λένε ότι υπάρχει στ' αλήθεια σε κάποιες χώρες του "προηγμένου δυτικού κόσμου" ), εγώ με κάθε ειλικρίνεια δεν έχω πέσει ποτέ σε μια.
    Το βουδουσουμού έχει να κάνει με το σεξ? ( Το σεξ είναι για να περνάμε καλά, λέει το άρθρο ). Κι όσοι/ες λένε ότι υπάρχει και βουδουσουμού δίχως σεξουαλική επαφή? Τους αφορά ή δεν τους αφορά αυτή η λίστα?
    Ή μήπως δεν κάνουν "αληθινό" βουδουσουμού ? ( Ζητώ συγνώμη για το ρήμα κάνω, μάλλον είναι άστοχο. Ίσως και να έπρεπε να γράψω, ζουν )

    Τεσπα, ωραίος ο μανδύας, πλουμιστά τα υφάσματα, αλλά όχι τόσο που να τοποθετούσαν το βουδουσουμού σε ποιος ξέρει ποια ξεχωριστή διάσταση, που μάλλον δεν θα βρισκόταν.

    Εγώ για μένα πάντως προσθέτω κι άλλο ένα νούμερο.

    Νούμερο 11)

    Να έχεις πάντα τις αρβύλες γυαλισμένες, ν' αλλάζεις χιτώνιο καθημερινά και να προσέχεις να είναι ατσαλάκωτο ακόμα και μετά από έρπειν.
    Το νου σου να είσαι πάντα φρεσκοξυρισμένος και εννοείται κόντρα. Πιο σημαντικό απ' όλα, να καθαρίζεις τ' όπλο σου τουλάχιστον ανά διήμερο και όταν τελειώνει η υπηρεσία σου όχι απλά δις στον αέρα αλλά τετράκις.
    Ξέχναγα, μην το παρακάνεις ζητώντας υπηρεσιακά σημειώματα, όταν κοιμάσαι μην ακουμπάς ποτέ με τα πόδια στα σιδερένια μέρη του κρεβατιού ( οι κοριοί παραμονεύουν κι εκεί να δεις τι ωραίο "γάζωμα" κυρίως στα χέρια ).
    Και καλού κακού να λούζεσαι με σαμπουάν για την τριχόπτωση, γιατί ο μπερές ( και κυρίως το τζόκεϊ ) θα σου ξεπατώσει το κρανίο.
    Τι, έκανες ήδη την θητεία σου? Καλά, αν θέλεις να είσαι σωστός Κυρίαρχος η θητεία σου τελειώνει μονάχα με τον θάνατο χαχαχα...

    Υ.Γ.

    Η συσκευασία του Μικρού/ης Κυρίαρχου/ης δεν περιλαμβάνει μπαταρίες, εκείνες πρέπει να τις αγοράσετε μόνοι/ες σας.   

    Υ.Γ.2

    Αρκετά κομμάτια αυτής της παρέμβασης ήταν απλά χιουμοριστικά και αποτέλεσμα υπερβολικής βρώσης μελομακάρονων. Χρόνια σας πολλά ( αν και στις ευχές δεν πιστεύω καθόλου και τις λέω έτσι, από συνήθεια ).
    Πάω να τελέσω το καθήκον μου σαν υπεύθυνος Κύριος που είμαι και να της βγάλω την Χριστουγεννιάτικη κορφή απ' τα καπούλια, πριν μου πάθει και τίποτε. Μάλλον παρά ήταν πολλές οι 8 ώρες που την έχει ήδη μέσα της χαχαχα   
     
    Last edited: 25 Δεκεμβρίου 2015
  2. ShaDowKill_GpR

    ShaDowKill_GpR Owner and Mentor of Nusi.


    Σου έχω πει πως σε αγαπάω πολύ;
    Όχι δεν στο λέω. Γιατί θα με πουν vanilla. Και εμένα με νοιάζουν πολύ οι τιμητικοί τίτλοι που διαθέτω.
     
  3. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Χαχαχα, μην το λες, δεν θα ήθελα να χάσεις τους τίτλους σου ( έριξα μια ματιά στο χθεσινό σου το σόου σε άλλο νήμα και ψόφησα απ' τα γέλια ).
    Και μια που είσαι δόκιμος Ντουμούλης, μια γνώμη απ' έναν που σχεδόν τελειώνει την θητεία του ( είμαι σε άδεια απολύσεως χαχαχα ).
    Αν σου τύχει καμιά νεοσύλλεκτη υποτακτική.
    Μην προσπαθήσεις ποτέ να της καθαρίσεις τις τρύπες της με τον σχοινοβελό, να έχεις πάντα στο διάδρομο του σπιτιού σου σκλάβο/θαλαμοφύλακα, για σου ανοίγει τον βουδουοσουμοβαστό με τα whips, τα canes, τα crops κτλ.
    Και να σιγουρεύεσαι ότι έγραψε σωστά την ώρα που στα παρέδωσε. Μην σκάσει καμία έφοδος απ' το Ανώτατο Βουδουσουμικό Αρχηγείο και ακούστε τα καμπαναριά μετά...
    Και πιο σημαντικό απ' όλα, εξήγησε της ότι όσο κι αν είσαι τουφέκι στο σεξ. Ο πέοντας σου δεν είναι ένα απ' τα κινητά σου μέρη, πόσο μάλλον κλείστρο.
    Γι' αυτό αν ποτέ πάθεις καμιά εμπλοκή, μην πάει να στον ξεριζώσει και στον γυρίσει μέχρι να βγουν τ' αυτάκια/καρύδια χαχα.   
     
  4. ShaDowKill_GpR

    ShaDowKill_GpR Owner and Mentor of Nusi.

    Θα το έχω στα υπόψιν μου. Ακολουθώ πρότυπο ISO και έχω πιστοποιητικό αντοχής. Έχω βγάλει σέλφι στις Ελβετικές Άλπεις χωρίς μπλουζάκι.
    Έχω κάνει ψαροντούφεκο χειμώνα. Αντέχω επίμονες ματιές χωρίς καν να ανοιγοκλείσω τα μάτια μου. Έχω φανταστικό πόκερ φέις.
    Όλα αυτα δηλώνουν φυσικά το ταλέντο μου στο να είμαι Ντομούλης. Μια δοκιμή θα τις πείσει. Αν όχι, θα τις κοιτάξω μέσα στα μάτια,
    θα τους πω την λέξη ΥΠΟΤΑΧΘΕΙΤΕ ΣΚΟΥΛΙΚΑΝΤΕΡΕΣ και με την δύναμη της θέλησης μου θα γονατίσουν για τον κύριο τους. Εμένα.

    Λατρέψτε με καριόλες, είμαι ο πατέρας σας.
     
  5. gaby

    gaby Guest

    Ναι, θα μπορούσε κανείς να συμφωνήσει και έτσι γίνεται στην πράξη. Απλά, όσον αφορά το ποινικά κολάσιμο ή και το αστικά επιλήψιμο, έχω την γνώμη ότι καλύτερα να προλαβαίνει κανείς παρά να τρέχει μετά. Θα μπορούσε κανείς να υποθέσει ότι όλοι την ίδια γνώμη έχουν άρα περιττή η συζήτηση. Όμως, ενώ όλοι μπορεί να συμφωνούν ως προς τη γενική ισχύ κάποιων υψηλών αρχών, εδώ: της αρχής της απόλαυσης, δεν είναι πάντα απλό να βρεθεί κοινός τόπος ως προς τα εφαρμοστικά…

    Μα, μόλις πριν γράφετε ότι
    οπότε τι ισχύει τελικά, Κυρίαρχος είναι κάποιος όταν ελκύει κάποια όπως είναι ή όταν ακολουθεί αυτά που ΠΡΕΠΕΙ;

    Σ αυτά τα πράγματα ήταν πάντα μπροστά η Society of Janus έδρα Σαν Φραντσίσκο ΗΠΑ, όμως και εδώ λίγο λίγο γίνεται αντιληπτό ότι ο Κ μπορεί να μη θυμίζει σε τίποτα τον "άντρα τον σωστό τον πρόστυχο". Αν θύμιζε, εμένα θα είχατε τη χαρά να μη με γνωρίζετε ούτε ως nickname  

    Α, η Κοινότητα του Ιανού, έδρα Σαν Φραντσίσκο ΗΠΑ, είχε και σ αυτό τα νώτα της καλυμμένα https://www.greekbdsmcommunity.com/threads/10-kανόνες-για-submissives.4792/
    Φαντάζομαι ότι εκεί ήθελε να σταματήσει και δεν ασχολήθηκε να επιδιώξει πλανητική ισχύ του "δόγματος" γιατί τότε μπαίνουμε σε αυτό που λέει ο @Yparktos_Surrealistis ότι αν αρέσει σε κάποιες ή κάποιους κα βρωμύλος κόπανος να είναι ο άλλος δεν πέφτει λόγος σε κανέναν  
     
  6. Dracon

    Dracon Jack of All Trades & Master of Most...