Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

24/7 Σκλαβιάς

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος slave_, στις 20 Οκτωβρίου 2008.

  1. slave_

    slave_ New Member

    Θα ήθε΄λα να ρωτήσω τα μέλη Θηλυκά η' αρσενικά αν έχουνε βιώσει τέτοιου είδους εμπειρίες και κατά πόσο μπορεί να εφαρμοστεί ανάμεσα σε 2 άτομα, πάνω σε σχέση η΄μη.Εμένα π.χ θα μου άρεσε κάτι τέτοιο πολύ, με το που θα μπάινει η Κυρία μου σπίτι να της βγάζω τα παππούτσια Της με τα δόντια σαν καλό σκυλάκι,να τις γλέιφω τα πόδια για όσο θέλει, να κάνω το υποπόδιο Της οσο ξεκουράζεται βλέποντας τηλεόραση,να κάνω τις δουλειές του σπιτιού,να της κάνω μπάνιο,τα μαλλιά Της, αλλά ειλικρινά δε ξέρω πως θα αντιδρούσα αν ήθελα κα κάνω κάτι πολύ,π.χ να παω στο γήπεδο και να μου το απαγορέψει, έτσι επειδή γουστάρει,πιστεύω πως θα θυμώσω βασικά αλλά δε θα βγάλω άχνα και θα σκύψω το κεφάλι κάτω αλλά δε ξέρω κάπου βγαίνει και ο εγωισμός που έχει ο κάθε ενας η' μια, τουλάχιστον για εμένα μιλάω.Θα ήθελα να ακούσω κάποιες εμπειρίες πάνω στο θέμα, δε το κρύβω οτι θα ήθελα να είμαι παντρεμένος με μια Αφέντρα και να περνάμε ευτυχισμένοι έτσι.
     
  2. Maley

    Maley Contributor

    Απάντηση: 24/7 Σκλαβιάς

    ας σου ευχηθω καλως ορισες..
     
  3. imagine

    imagine Regular Member

    Λογια, λογια, λογια  
     
  4. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Κατ' αρχην καλως ορισες και καλη διαμονη!
     
  5. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Η στερηση του γηπεδου ως μεσο αναπτυξης ταξικης συνειδησης .
    Χμμμμμ.... Καρολε, τι λες;
     
  6. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Το 24/7 M/s είναι εφικτό αν και οι δύο το θέλουν πραγματικά και δεσμευτούν σε αυτού του είδους σχέση ζωής με όλες τις δυσκολίες που την συνοδεύουν.

    Τα διαδικαστικά υποδοχής Του/Της καθώς και όλες οι αρμοδιότητες/ υποχρεώσεις μας στο διάστημα της ημέρας είναι επίσης ορισμένα από Εκείνους. Να σημειώσω όμως πως αρκετές φορές δεν γίνονται τα πράγματα όπως ακριβώς τα φαντασιωνόμαστε.

    Η σχέση στην οποία αναφέρεσαι έχει τέτοιου είδους απαγορεύσεις για διάφορους λόγους που συχνά δεν μας εξηγούνται και δεν μας πέφτει και λόγος. Μόνο να ζητάμε άδεια για να κάνουμε κάτι μπορούμε και αν δεν μας δοθεί το αποδεχόμαστε χωρίς μούτρα και χωρίς γρίνιες.

    Στην εκπαίδευση πρώτα μαθαίνουμε την υπακοή και την αποδοχή. Ο δρόμος δεν είναι και εύκολος και θεωρώ σίγουρο πως όταν μπείς σε μια τέτοια σχέση και αρχίσεις να εκπαιδεύεσαι, θα έρθουν στιγμές που θα θυμώνεις και θα αντιδράς. Στην πορία θα ανακαλύψεις πως όσο πιο τυφλή η υπακοή τόσο πιο καλά για εμάς τους ίδιους που θέλουμε να ζούμε σαν σκλάβοι. Η αποδοχή είναι πιστεύω πιο δύσκολο κομμάτι. Όταν επιτευχθεί και αυτό, μια άρνηση για το γήπεδο, για ψώνια, καφέ με φίλες κλπ δεν δημιουργεί αντίδραση αλλά (όσο περίεργο και να ακουστεί σε κάποιους) μια γλυκιά και ειρηνική αίσθηση μέσα μας.
     
  7. george

    george New Member

    Δύσκολο πάντως......
     
  8. mds

    mds Regular Member

    Απάντηση: 24/7 Σκλαβιάς

    Εχεις φανταστεί την περίπτωση να είσαι παντρεμένος με την αφέντρα και να αναλάβεις και την περιποίηση του/των παιδιών σας κατόπιν διαταγής της?
     
  9. spectrum

    spectrum Regular Member

    To 24/7 πρεπει να επιτευχθει σταδιακα και μεσα απο συνεχη εκπαιδευση..Χαριτολογωντας θα ελεγα πως
    καλο ειναι να αρχισει η διαδικασια αυτη με 12/5..(12 ωρες την ημερα-και 5νθημερο)..Ισως και ενας μηνας αδεια τον χρονο ανευ αποδοχων δεν θα ηταν κακη ιδεα..Και καποια στιγμη θα ερθει και το 24/7  
     
  10. Αγαπητέ slave.
    Είμαι ο Κορνηλιος ο μεγας μάγος του φόρουμ. Είδα το ποστ σου
    και η ευχή σου να παντρευτείς αφέντρα και να περνάτε ωραία με
    συγκλόνισε πολύ. Εριξα μια ματιά στην κρυστάλλινη σφαίρα μου
    για να δω το μέλλον σου. Το θέαμα που αντίκρισα μόνο φρικτό
    θα μπορούσα να το χαρακτηρίσω. Δες και μόνος σου και πρόσεχε
    τι εύχεσαι.
     
  11. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Λόγια λόγια λόγια
    από το βράδυ ως το πρωίιιι
    είσαι μόνο λόγια
    δικαιολογίες μια ζωήηηη!  
     
  12. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    απλα,λιτα και περιεκτικα.

    Μακαρι ολες οι απαντησεις εδω μεσα να ηταν αντιστοιχες ...