Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

24/7 - πραγματικότητα ή φαντασία?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος lara, στις 4 Ιουλίου 2005.

  1. dark-light

    dark-light Regular Member

    24/7 για ελάχιστους..
    24/7 φαντασία για πολλους...
     
  2. angel42

    angel42 Regular Member

    Μου ανήκει όλες τις ώρες, είτε βρισκόμαστε, είτε δε βρισκόμαστε... Φαντασία ή πραγματικότητα;

    Α.
     
  3. Παντρεμενος αρκετα χρονια με την γυναικα(Σκλαβα)μου.Πολυ πρειν μπει το ιντερνετ στην ζωη μας.Και ναι το 24/7 ειναι πραγματικοτητα και οχι μονο
     
  4. τασος0

    τασος0 Regular Member

    μια ερωτηση ...ειχατε αυτη τη σχεση πριν το γαμο η προεκυψε μετα?
     
  5. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Λέω ότι εδώ μιλάμε για 24/7 και σκλαβιά με όρους bdsm, όχι με όρους μεσαιωνικής δουλοπαροικίας ή πολεμικής δούλωσης.
     
  6. MrEntropy

    MrEntropy Regular Member

    24/7 - πραγματικότητα ή φαντασία?

    ... εάν πετύχει, είναι μια φανταστική πραγματικότητα!!!
     
  7. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Το 24/7 -και ας μην είναι του γούστου μου- είναι μεταξωτό βρακί για εξαιρετικά επιδέξιους κώλους.
     
  8. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Λέτε πραγματικά να μην καταλαβαίνουν τίποτα; Αμφιβάλλω γιατί αν μη τι άλλο ακόμα και τα πολύ μικρά παιδιά, ιδίως τα πολύ μικρά παιδιά, θα πιάσουν στην ατμόσφαιρα όχι τι κάνουν οι γονείς τους αλλά τι αισθάνονται γι αυτό που κάνουν. Ελάχιστα μηνύματα να περνάνε ο ένας στον άλλο με τους τρόπους τους, τα παιδιά θα πιάσουν αυτά τα ελάχιστα μηνύματα, όχι τι ακριβώς έκαναν αλλά ακριβώς τι ήθελαν να πουν ο ένας στον άλλο. Αυτά μπορεί, π.χ. να θελήσουν να τα μεταδώσουν δεξιά κι αριστερά, για να λύσουν τις απορίες που τους δημιουργήθηκαν και δεν τους τις λύνει κανείς, στο κάτω κάτω. Αμηχανία το λιγότερο.

    Ή ίσως φανταζόμαστε ότι τα οκτάχρονα θα δυσκολευτούν πολύ να ανακαλύψουν το μαστίγιο πχ στο συρτάρι με τα εσώρουχα της μαμάς;

    Δεν ξέρω αν είναι καλό για τα παιδιά να ζουν σε ένα ειδικό περιβάλλον ή αν η καλύτερη απόφαση για την ανατροφή τους θα ήταν πραγματικά να μην ξέρουν τίποτα μέχρι να είναι αρκετά ώριμα ώστε να αντιλαμβάνονται την έννοια της ατομικής επιλογής και της συναίνεσης των γονιών τους και ότι δεν δεσμεύει σε τίποτα αυτά.

    Κατά τη γνώμη μου τα δύο "δεν έχουν πρόβλημα" που προαναφέρατε είναι θέμα αξιών του Κ και επιλογής του Κ για το πώς - ιδεατά - θα είναι η 24/7 M/s ζωή στο σπίτι με παιδιά. Δύσκολης επιλογής.

    Τα παιδιά βλέπουν εκατοντάδες λεπτομέρειες, εικόνες, ήχους, λέξεις, που εναλλάσσονται αστραπιαία κάτω από τα μάτια τους. Μερικές φορές "βλέπουν" ακόμα και σκέψεις, επιθυμίες που δεν εκφράστηκαν, αντιδράσεις που έμειναν μετέωρες, ερωτήσεις που έμειναν αναπάντητες, το δάκρυ μιας στιγμής που "δεν πρόσεξε κανένας". Αυτά όλα που βλέπουν τους προκαλούν συναισθήματα και επιθυμίες, πολλά από τα οποία θα απωθήσουν επειδή δεν δύνανται να διαχειριστούν. Ίσως, ίσως κάποτε να φτάσουν σε συμπεράσματα και ίσως ένα από τα συμπεράσματα να είναι αυτό που λέτε. Είναι όμως μια από τις περιπτώσεις να είναι έτσι τα πράγματα, όχι ένα ασφαλές γενικό συμπέρασμα.

    Τέλος τέλος γιατί να θεωρούμε δεδομένο ότι όλα τ άλλα προβλήματα για τα οποία μιλάμε στα άλλα νήματα, πχ πολυάμορους και ειλικρίνεια Κ, έχουν λυθεί λόγω τεκνοποιίας ή ίσως μέσω αυτής; δεν ξέρω και άρα σίγουρα τα παιδιά έρχονται σε μια απόλυτα ισορροπημένη και ευτυχισμένη και ανέφελη κατάσταση 24/7 M/s;
     
  9. -Volt-

    -Volt- Contributor

    αιτιολογημένα δεν είναι του γούστου σου, ή απλά δε σε εκφράζει;
     
  10. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Αναφέρεστε στο bdsm περιβάλλον ή σε οποιοδήποτε ξεφεύγει απ'τη θεωρούμενη ως φυσιολογική νόρμα;
     
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Έχει σημασία;

    Το αποτέλεσμα μετράει.
     
  12. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Αναφέρομαι στο BDSM περιβάλλον γιατί αυτό συζητάμε εδώ και παραμπιπτόντως για τα παιδιά ή οτιδήποτε άλλο.