Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

24/7 - πραγματικότητα ή φαντασία?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος lara, στις 4 Ιουλίου 2005.

  1. evenstar

    evenstar New Member

    Μην τρελαθουμε,η tender lilly πιθανοτατα,οντας μεσα στο χωρο,διεκρινε καποια σημαδια αδιορατα στους αλλους.Αλλα < η πολυ θετικη διαθεση του ενος προς τον αλλον κ η φανερη ευχαριστηση που αντλουσαν απο το ταιρι τους > ειναι σημαδια d/s??? Δεν αφορουν κ τους υπολοιπους ανθρωπους?
    Οσο για τα το 24/7 μου δινετε την αφορμη για καποια ερωτηματα προς ολους τους πιο προχωρημενους η τους lifestylers.Παρα πολλοι απο μας δεν εχουν ζησει κατι τετοιο,εγω δεν μπορω να φανταστω τον εαυτο μου σε κατι τετοιο.
    Ειναι διαφορετικο να διαβαζουμε για το 24/7 κ να το φανταζομαστε ''καπως'' απο το να μας πουν καποια πραγματα αυτοι που εχουν βιωσει τετοιες σχεσεις.
    πολλα απο αυτα που διαβαζω εδω τα θεωρω αρρωστημενα.πριν μου επιτεθουν οι θεωρητικοι του χωρου,εκτιμηστε τουλαχιστον οτι ειμαι ειλικρινης κ ειμαι πολυ μπερδεμενος αναμεσα ,στο τι νιωθω κ πως κρινω κατι κ στο οτι ο καθενας εχει δικαιωμα να κανει οτι τον ευχαριστει αρκει να μην καταπιεζει καποιον.
    Εχω αρκετες αποριες κ για εμενα τον ιδιο κ τι ειμαι τελικα,μια που βαζοντας σε ολα ταμπελες-κ εγω το κανω-συχνα αισθανομαι οτι δεν κολλαω ουτε με vanilla ουτε με bdsm.Ειναι κριμα γιατι η σεξουαλικοτητα του καθενα ειναι μοναδικη τελικα,ετσι δεν ειναι?πολλες φορες,ειδικα οταν διαβαζω αυτα που γραφουν οι lifestylers,ακομα κ για το αν ανηκω εδω μεσα αναρωτιεμαι.
    Ειναι θεμα αλλης συζητησης αυτο,αλλα αν καποια παιδια θαθελαν να με διαφωτισουν η να απαντησουν σε καποιες ενστασεις που εχω,κ συμφωνει ο κωνσταντινος,θα το χαρω πολυ.
     
  2. Phaedra

    Phaedra Regular Member

    evenstar
    einai logiko na eheis apories ke nomizo oti polloi endehomenws na ehoune ta idia erotimata me esena.
    Ektimw tin eilikrineia sou alla i diafonia sou mporei na diatipothei ke me allous orous pera tou "arrostimeno" pou opos efkola mporeis na fantasteis den prodiathetei efharista kapoion pou einai sto lifestyle.
    An theleis na anoikseis ena kainourgio thread me sigkekrimenes erotiseis se lifestylers eimai sigouri oti polloi tha endiaferthoun na ekthesoune tis apopseis tous.
     
  3. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Το forum είναι ακριβώς γι' αυτους τους λόγους evenstar, το "αρρωστημένα" όμως είναι πολύ βαρειά (και προσβλητική) λέξη για να χρησιμοποιείται χωρίς σκέψη.

    Πιστεύω πως κανείς δεν θα αρνηθεί να απαντήσει στις όποιες ερωτήσεις από εσένα ή οποιονδήποτε άλλο αρκει να γίνονται για να κατανοήσεις και όχι για να κατακρίνεις.

    Ουκ έγνως

    Για τες θρησκευτικές μας δοξασίες -
    ο κούφος Ιουλιανός είπεν «Ανέγνων, έγνων,
    κατέγνων». Τάχατες μας εκμηδένισε
    με το «κατέγνων» του, ο γελοιωδέστατος.


    Τέτοιες ξυπνάδες όμως πέρασι δεν έχουνε σ' εμάς
    τους Χριστιανούς. «Ανέγνως, αλλ' ουκ έγνως· ει γαρ έγνως,
    ουκ αν κατέγνως» απαντήσαμεν αμέσως.

    Κωνσταντίνος Π. Καβάφης
     
  4. PD

    PD Regular Member

    Ρε παιδια μην τρελλαθουμε.. πως ειναι δυνατον πες του να κρατηθει μια σχεση Master/slave 24/7 σε ενα γαμο ΜΕ παιδια;;; Μιλαμε για 24/7 οχι για απλα session  

    Τα παιδια πρωτα απο ολα, θελουν να δουν γονεις δυναμικούς, γονεις ισοι μεταξυ τους οι οποίοι θα δώσουν στα παιδια τη σωστή ανατροφή. Δεν είναι καλή εικόνα ενός Master male που να επιβαλλεται στην slave female ή το αντιστροφο..

    Και ξαναλεω.. μιλαμε για 24/7 σχεση. Για ξανα δειτε το ...
     
  5. evenstar

    evenstar New Member

    Ελα ντε.Κ το θεμα ειναι οτι τα παιδια καταλαβαινουν,''ρουφανε τα παντα'' απο πολυ πολυ μικρα.
    Πρεπει να διευκρινησω κατι για το ''αρρωστημενα''.Γνωρισα το bdsm μικρος στο λονδινο κ το βερολινο οπου εκανα κ καποιες σχεσεις.Ηταν ομορφο αλλα εμεινε εκει.Στο βερολινο ειδα καποια πραγματα που οταν τα θυμαμαι με πιανει τρελα,δεν αντεχει το μυαλο μου.Για μενα ηταν αρρωστημενα.Το λαθος ηταν οτι: δε σημαινει, επειδη αυτοι ηταν κ πιθανοι μελλοντικοι τροφιμοι ψυχιατρειου(μια κοπελα παραλιγο να πεθανει εκεινη τη νυχτα)μπορω να βαζω στο ιδιο τσουβαλι ολους.Σε αυτο πρεπει να ζητησω συγνωμη.
    Οσο για τον j-p,αν νομιζεις οτι με το ποιημα-τακι, με προσεβαλλες.....
    Εχε υποψη σου οτι αλλους ειχα στο μυαλο μου,συνηθως συμφωνω με αυτα που γραφεις(στα πλαισια των συζητησεων που κανετε,παντα).
     
  6. gaby

    gaby Guest

    PD και evenstar ποιός σας έχει πείσει ότι το BDSM είναι απαραίτητα αρρωστημένο;

    Αν είναι αρρωστημένοι κάποιοι lifestylers τότε είναι και το BDSM τους αρρωστημένο. Αν είναι υγιείς, τότε και το BDSM τους υγιές είναι.

    Και τις απαντήσεις γιά το τί σημαίνει BDSM για σάς θα τις βρείτε μέσα σας και μέσα από τις εμπειρίες σας - δε θα σας τις δώσει ο Κωνσταντίνος.

    Και όσο για τα παιδιά, αν οι γονείς τους είναι ικανοποιημένοι και οι σχέση τους χωρίς αιχμές και κακοτοπιές τότε είναι κι αυτά ευχαριστημένα και μεγαλώνουν καλά.

    Μήπως έχεις παρατηρήσει PD πόσο σκληροί αγώνες εξουσίας, συχνά με ομήρους και έπαθλο τα παιδιά, γίνονται συχνά μεταξύ vanilla ζευγαριών;
     
  7. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    PD: Τι θα έκανες αν η κόρη σου ή ο γυιός σου σου έλεγε "είμαι sub";
    Η εικόνα ενός Master που επιβάλλεται στην σκλάβα του δεν ειναι καλή μόνο για τα παιδιά ή και για σένα;

    Η εικόνα του καυγά ενός vanilla ζευγαριού (τακτικό φαινόμενο) είναι καλύτερη;

    Πόσα M/s ζευγάρια έχεις δει να μαλώνουν; (αν έχεις δει M/s ζευγάρια).
     
  8. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Άλλο θέλει να πει ο PD και εγώ έχω να κάνω την ίδια ερώτηση. Το θέμα εδώ δεν έχει να κάνει με το πως θα φερθεί ο γονέας όταν του πει το παιδί του πως του αρέσει το Bdsm αλλά πως μπορεί μια Μ/s σχέση να υφίστατε σε επίπεδο 24/7 όταν υπάρχουν παιδία. άλλο το ένα θέμα άλλο το άλλο.
     
  9. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    evenstar: Πρόθεση μου δεν ήταν να σε προσβάλω, σπάνια προβάλομαι και ποτέ δεν προσβάλω (με πρόθεση).

    Πρόθεση μου ήταν (και συνεχίζει να είναι) να τονίσω πως κανείς δεν έχει δικαίωμα να κατακρίνει δημόσια κανένα.

    Να μήν αποδεχθεί ναι, να μην συναναστρέφεται ναι, να διαφωνήσει ναι, να κατακρίνει ΟΧΙ
     
  10. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Πιστεψέ με Κωνσταντίνε, όταν δεν αποδέχεσαι το ένα δεν αποδέχεσαι και το άλλο, άσχετα αν η λογική εκείνη την στιγμή σε βοηθήσει να πεις "ενήλικος είσαι (αν είναι), δική σου ζωή είναι, κλπ", το ψυχολογικό πρόβλημα για τον γονέα είναι όσο νοιώθει υπεύθυνος για το παιδί, και για να μην αποδέχεται κάτι ώς σωστό για το παιδί του, αυτό σημαίνει πως δεν το αποδέχεται και για τον εαυτό του.

    Δεν επέλεξα τυχαία να αναφερθώ σε sub (με την ένοια του μου αρέσει να υποτάσσομαι και όχι με την ενοια του μου αρέσει να με δένουν η την "ένα πυγοραπισματάκι με φτιάχνει") στην ερώτισή μου
     
  11. PD

    PD Regular Member

    RE: RE: 24/7 - πραγματικότητα ή φαντασία?

    ΠΟΤΈ (ο τόνος στο έ) δεν ειπα εγω οτι το BDSM ειναι αρρωστημενο.. Που ακριβως το ειδες αυτό; Ισα ισα που με τον εναν ή τον αλλο τροπο ειμαι και εγω μεσα σε αυτο το lifestyle.

    Νομιζω οτι ειναι τελειως διαφορετικο αυτο και τελειως διαφορετικω μια BDSM σχεση 24/7 οπου π.χ. ο συζυγος να λεει στην γυναικα του "Ναι Κυρια" κλπ. κλπ. μπροστα στα παιδια (ή το αναποδο)

    Δεν εννοοω αυτο MasterJ. Διαβασε ακριβως πιο πανω την απαντηση στην Tender Lilly


    ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΡΩΤΑΩ  
     
  12. Phaedra

    Phaedra Regular Member

    Sta pio polla Ms zevgaria pou gnorizo o ipotaktikos den leei "Malista Kiria" mprosta ston Kiriarho...sinehizei omos na akolouthei ena protokollo pou ehei tethei apo ton Kiriarho to periehomeno tou opoiou akougetai vanilla (an ke i sinehis ke pisti akolouthisi tou den einai.)
    To idio ifistatai ke me polles alles simperifores...
    Paromoiws: otan eho vrethei me ton ipakouo se vanilla perivallonta (px me oikogenies) i me paidia filon pou einai episis Ms zevgaria eihame sizitisei arketa ek ton proterwn ke polles katastaseis tis eiha provlepsei...oti den eihe provlefthei ipepefte sto default tis vanilla katastasis alla sizitithike argotera ke prosetethi stin lista ton protokollon. Se aftin tin fasi iparhoune sigoura akoma pragmata pou den ehoune provlefthei alla an kapoios vanilla mas evlepe mazi einai poli pithanon oti tha efevge me tin entiposi oti o ipakouos einai enas poli erotevmenos antras pou to mialo tou einai se emena sinehia...horis na tou fainetai tipota idiaitera periergo.
    Oson afora paidia sigkekrimena: prosfata pigame ston gamo dio filon mas (male Master, female slave). Ston gamo itane polloi filoi mas apo to lifestyle opos episis ke polloi vanilla (oikogeneies tous, filoi, siggeneis klp) ke i 14hroni kori tis nifis apo ton proigoumeno gamo tis. An ke den eleipsan ta peiragmata metaksi mas klp, ke pera apo to oti oloi legame psemata gia to apo pou gnoristikame, kammia diskolia shetiki me simperifores ke protokolla den dimourgithike...isa isa pou oloi kserane pou stekontai, to poios eferne fagito ke anoige portes itane ksekatharo kai sta zevgaria fainontousan ke ta dio meli poli sinithismena to ena sto allo.
    Sto telos ton ekdilosewn i mitera tou gamprou sholiase ston gio tis oti oi filoi tou fainontai na ehoune poli omales ke smooth sheseis ke oti tou efhetai na einai etsi ke o dikos tou gamos. I de kori tou mas gnorizei olous (an ke ohi ti paizei) ke niothei aneta me olous mas an ke, opos se kathe efivi, den simfonei me kapoies epiloges ton goniwn tis.