Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Aλλαγη ρολων...-και μετα?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Severin, στις 23 Οκτωβρίου 2009.

  1. Severin

    Severin Regular Member

    Απευθυνομαι κυριως προς τους Υποτακτικους/ες...
    Σας ζηταει ο αΦΕΝΤΗΣ σας να αλλαξετε ρολους και οτι επιθυμια του ειναι να τον γαμησετε απ το κωλο...Πως θα επηρεαζε αυτο τη σχεση σας,και κατο ποσο θεωρειτε οτι κατι τετοιο ειναι επιτρεπτο απο το status ενος κυριαρχου?!
     
  2. alnair

    alnair Regular Member

  3. kyklonas

    kyklonas Regular Member

    Απάντηση: Aλλαη ρολων...-και μετα?

    Αν και απευθύνεσαι μόνο σε υποτακτικούς -ές , θα ήθελα να εκφράσω κάποια απορία μου .....

    Οποιος δηλώνει αφέντης ή κυρίαρχος σημαίνει ότι είναι ???
    Μήπως πολύ εύκολα χρησιμοποιούνται αυτοί οι "τίτλοι" από κάποιους που αναζητούν ίσως την ταυτότητά τους???
     
  4. salerno

    salerno New Member

    Απάντηση: Aλλαη ρολων...-και μετα?

    μπερδευονται πολυ τα πραυματα!! ο αφεντησ γαμαει, δεν γαμιεται..
     
  5. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντηση: Aλλαη ρολων...-και μετα?

    Αν δεν ταιριαζουν οι ταμπελες στις επιθυμιες σας,αλλαξτε τις ταμπελες. οχι τις επιθυμιες.
     
  6. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Απαντώ στο τελευταίο σου ερώτημα..

    "Τα ρούχα κάνουν τον παππά ή ο παππάς τα ράσα";

    Γνώμη μου είναι πως,είναι αρκετά δύσκολο να επιλέξεις στάτους που να σε εκφράζει και να σε αντιπροσωπεύει 100%. Γι'αυτό και επικρατεί κομφούζιο,σχετικά με το τι είναι "πρέπον" και τι όχι για ένα συγκεκριμένο στάτους. Και εδώ έρχομαι να ρωτήσω: Πόσο εύκολο είναι αυτό που είχε πει κάποτε ο MasterJp..:

    Too good,to be true,MasterJp!  


    ^*^
     
  7. Severin

    Severin Regular Member

    Απάντηση: Aλλαγη ρολων...-και μετα?

    -Αν δεν ταιριαζουν οι ταμπελες στις επιθυμιες σας,αλλαξτε τις ταμπελες. οχι τις επιθυμιες.-
    -
    Αρχικό μήνυμα απο MasterJp Εμφάνιση μηνυμάτων

    @Lady_Dementia: φρονώ πως επιλέγει κανεις το status του βάσει αυτού που τον εκφράζει / ερεθίζει (όπως έκανες και εσύ άλλωστε) παρά θέτει εαυτόν υπόλογο στις επιβολές του περιέχομένου του status, που επέλεξε.-

    Οι 2 παραπανω απαντησεις νομηζω πως με εκφραζουν/καλυπτουν!!!Ισως το ατοπημα να ειναι η ταμπελα και οχι η πραξη!!!
     
  8. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Aλλαγη ρολων...-και μετα?

    εφοσον ειμαστε θνητοι , η γνωμη των αλλων για το τι μας αρεσει και τι ονομα του δινουμε , εχει τοση σημασια , οσο και ενα παιδικο κουβαδακι για να βγαλουμε νερα απο ενα πλοιο που βυθιζεται . .. εφοσον κανεις δεν πουλαει ελιξηριο ζωης , μπορεις να ονομασεις τον πουτσο σου και Παπα της Ρωμης ...
    Η μοναδικη εξαιρεση που θα μπορουσε να κανει σημαντικη την ερωτηση σου θα ηταν : Οι Κυριαρχοι που δεν στραπονιζονται , ζουνε αιωνια ; ..... αν φυσικα υπηρχε αιωνια ζωη .. αλλα αφου δεν ... τοτε μη σκιαζεσαι ...
     
    Last edited: 24 Οκτωβρίου 2009
  9. Syrah

    Syrah Contributor

    Αν επιτρέπεται, η ερώτησή σου αφορά μόνο σε άνδρες κυριαρχικού χαρακτήρα ή και γυναίκες;
     
  10. Severin

    Severin Regular Member

    Απάντηση: Re: Aλλαγη ρολων...-και μετα?

    Ηερωτηση μου αφορα κυριως ανδρες και γυναικες υποτακτικης φυσης αλλα και οποιον εχει σκεεις πανω στο θεμα μηδενος εξαιρουμενου!!! 
     
  11. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Απάντηση: Aλλαγη ρολων...-και μετα?

    Αν εμένα μ' αρέσει γιατί να πρέπει να σκεφτώ ότι ίσως υπάρχει πρόβλημα στην δημόσια εικόνα του status μου; Μήπως τυχόν και με κακοκαρδίσει ο κόσμος;
     
  12. Severin

    Severin Regular Member

    Απάντηση: Aλλαγη ρολων...-και μετα?

    Λιακο εγω πιστευω οτι αν πρεπει να ανησυχησει καποιος αυτος ειναι ο κωλος μου και τποτα αλλο:lol2: