Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

A Dom's guide???

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Resources and Tutorials' που ξεκίνησε από το μέλος effiek, στις 28 Νοεμβρίου 2016.

  1. effiek

    effiek New Member

    Κάτι που διάβασα και σε μεγάλο μέρος του θεωρώ ότι με βρίσκει σύμφωνη.

    A Dom's guide:
    http://dominantguide.com/4390/the-gentleman-dominants-guide/

    Όμως ούτε Dom είμαι ούτε έχως εμπειρία στον χώρο

    Το παραθέτω για σχολιασμό κι ο,τι άλλο προκύψει
    Και με την ευχή να είναι κάπου χρήσιμο
     
  2. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Αν είχα διαβάσει αυτό το πράγμα και νόμιζα έτσι όντως πρέπει να είναι ένας Dom δεν θα ασχολιόμουν ποτέ με το bdsm και δεν θέλω να μπω καν στο κόπο να αναλύσω το γιατί. Θα πω μόνο αυτό και αυτό τα λέει όλα για εμένα: Το 1950' household μου είναι αποκρουστικό και θεωρώ ότι προσβάλει το bdsm.
     
  3. mad_hatter

    mad_hatter You can always take more than nothing

    εχω να πω ενα πραγμα welcome to 24/7 reality με οτι συνεπαγεται
     
  4. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Ποιανού 24/7 reality;
     
  5. mad_hatter

    mad_hatter You can always take more than nothing

    του συγκεκριμενου ζευγους σαφως... απο κει και περα δεν θεωρω πρεπον να κρινω περαιτερω
     
  6. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Άρα το welcome που πήγαινε; Και γιατί το ονόμασες έτσι σα να θεωρείς ότι αυτή είναι η πραγματικότητα; Και γιατί δεν θεωρείς πρέπον το να σχολιάσεις; Η νηματοθέτρια αυτό ζητάει. Με μπέρδεψες λίγο  
     
  7. mad_hatter

    mad_hatter You can always take more than nothing

    δεν πειραζει καλο ειναι   μα το θεωρω πως ειναι απλα ειναι η δικη τους. η δικη μου ηταν διαφορετικη. γιατι το ζευγος δεν ειναι σε θεση να απαντησει αυτοπροσωπως. το welcome πηγαινε στη νηματοθετρια η οποια ανακαλυψε κατι το οποιο δεν εχει γνωση αυτου καθως δηλωνει απειρη.
     
  8. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Η φιλοσοφία αυτού το ζευγαριού που ακολουθούν αυτό το πρότυπο είναι βασισμένο σε λανθασμένες δομές. Ο Κύριος δεν ειναι Κύριος επειδή το αξίζει για οποιονδήποτε άλλο λόγο παρά επειδή είναι άντρας. Ο άντρας κουβαλιτής, το στήριγμα, ο παντοδύναμος. Αυτή είναι η βάση για εμένα του 50' household. Αυτο αναπαράγει, αυτό συντηρεί.
    Μία εποχή που ο άντρας ήταν πάνω από όλα και η γυναίκα ζούσε μία ζωή γυναικούλας. Προσοχή, όχι ο Κύριος. Ένας οποιοσδήποτε άντρας απλα.

    Τι σχέση μπορεί να έχει κάτι τέτοιο με το bdsm δεν έχω ιδέα.
     
  9. mad_hatter

    mad_hatter You can always take more than nothing

    θα ακουστω κακια but oh well... ζεις μαζι τους; οχι βασιζεται σε μια δομη που τους ευχαριστει; προφανως ναι Ενας Κ δεν μπορει να ειναι ολα αυτα και η γυναικα/σκλαβα μονιμα στο σπιτι; φυσικα αφου μπορει να το στηριξει δηλωνει στο κειμενο του μερικους τυπους ευγενειας και εκτιμησης πως ενας αντρας και μαλιστα Κ οφειλει να εχει απεναντι στο πλασμα που φροντιζει για Εκεινον πρωτιστως; εεε ναι..
    αυτο ειναι μερος του bdsm κατ εμε
     
  10. mad_hatter

    mad_hatter You can always take more than nothing

    και μια δευτερη παρατηρηση.. δεν ζουμε το '50 οποτε εχουν επιγνωση της πραγματικοτητας και της επιλογης του βιου τους
     
  11. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Δεν γίνεσαι κακιά. Όχι ως προς εμένα τουλάχιστον. Διαφωνούμε κάθετα στο συγκεκριμένο θέμα, ναι.
    Τους λόγους τους εξήγησα δεν θέλω να επαναλαμβάνομαι. Για εμένα όλο αυτό είναι αφορμή για άλλα πράγματα. Και τα κίνητρα μου βρωμάνε ενοχλητικά πολύ. Δεν το ορίζω ως bdsm. Το ότι περνάνε καλά είναι εντελώς άσχετο και δεν με αφορά.
     
  12. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Πιο μαλάκας πεθαίνεις...