Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Abusive σχέσεις και BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Ερατώ, στις 25 Αυγούστου 2016.

  1. Ερατώ

    Ερατώ Earth without art is just Eh...

    Μπορεί μια κοπέλα που έχει ζήσει σκληρή ζωή, ή μια abusive σχέση να βρει λύτρωση μέσω μιας σχέσης bdsm?
     
  2. Mind'n'Flesh

    Mind'n'Flesh Ναι, εγώ είμαι.

    Α...
    Προτού ανοίξω το στόμα μου, θες να δώσεις περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την πριν και το τώρα της κοπέλας;
     
  3. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Μάλλον όχι αλλά θα μπορούσε να γίνει καλό ταίρι για κάποιον/κάποια με διαφορετικού τύπους 'προβληματισμούς'.
     
  4. Ερατώ

    Ερατώ Earth without art is just Eh...

    H κοπέλα είναι χρόνια φίλη μου, κατάφερε να βγει από μια σχέση βίαιη, με ξύλο (χωρίς συναίνεση), ταπείνωση και εξευτελισμό από ένα άτομο με πολλά προβλήματα κατάχρησης. Έχει μετακομίσει σε άλλη πόλη, έγινε ερωτικός μετανάστης για χάρη ενός πολύ καλού άντρα (σχέση βανίλια). Σπάνια μαλώνουν και της φαίνεται παράξενο. Όταν αποφάσισε να αφήσει τον τόπο της όλοι πανηγυρίζαμε και τη στηρίξαμε. Μου είχε πει κάποτε ότι ο πρώην ήξερε να πατάει τα κουμπιά της και να την κάνει να γυρίζει πίσω. Άλλαξε κινητό, πόλη και ζωή.
     
  5. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    το bdsm που εμπλέκεται? στο ότι της φαίνεται παράξενο ότι σπάνια μαλώνουν?
     
  6. katerina

    katerina Regular Member

    Τοσο οσο μπορει να βρει λυτρωση και σε μια βανιλλα σχεση... μιλαμε για ανθρωπινες σχεσεις. Το BDSM δεν ειναι το ευαγγελιο για ολα μας τα προβληματα , τροπος εκφρασης ειναι.
     
  7. Ερατώ

    Ερατώ Earth without art is just Eh...

    Δεν εμπλέκεται πουθενά, δεν είναι του dbsm. Δικός μου προβληματισμός
     
  8. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Κατα την γνώμη μου καλύτερα βανίλα, στοργή και προδέρμ.
     
  9. Mind'n'Flesh

    Mind'n'Flesh Ναι, εγώ είμαι.

    Φεύγω από την abusive σχέση και πάω σε μία σχέση που με κακοποιουν με την συναίνεση μου για να λυτρωθω; Για να αυτομαστιγωθω; Για να με τιμωρησω;
     
  10. Ερατώ

    Ερατώ Earth without art is just Eh...

    Θα έλεγα σε μια σχέση πλήρους ελέγχου και εμπιστοσύνης, με κάποιον που θα έδειχνε σε μια τέτοια κοπέλα ότι υπάρχει διαφορά μεταξύ abuse και bdsm
     
  11. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Όχι και πάλι όχι.
    Ένα άτομο που έχει κακοποιηθεί χρειάζεται πρώτα βοήθεια, μετά να επανέρθει σε μία ισορροπία και πολύ μετά να αποφασίσει ποιο είδος σχέσης ή εναλλακτικού ερωτισμού το ενδιαφέρει.
     
  12. gaby

    gaby Guest

    Επειδή είναι ξεκάθαρη, δομημένη και - μεταξύ άλλων - σχέση φροντίδας. Επειδή γνωρίζει τί απαιτείται από αυτήν ενώ στην κακοποιητική σχέση η κακοπιστία του "ισχυρού" είναι η νόρμα. Επειδή νομίζει πως μπορεί να προσφέρει αυτό που έχει στην ψυχή της, στην κακοποιητική σχέση ο απλός δεν την λάμβανε. Επειδή υπάρχει επικοινωνία. Δεν λέω αν κάνει καλά, δεν λέω αν θα μπορέσει να την κρατήσει, απλά σχολιάζω για ποιον λόγο μπορεί να το κάνει.