Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Airsoft στο BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος pancyber, στις 15 Μαϊου 2009.

Tags:
  1. pancyber

    pancyber Regular Member

    Τυγχάνω φανατικός του airsoft και μετά από τους αγόνες των τελευταίων ημερών και έχoντας φάει ουκ ολίγες ριπές στα πλευρά γέννησα την φανταστική αυτή ιδέα:

    Βασανισμός με όπλα airsoft
     

    "Airsoft is like BDSM... you know you've had a good time if you leave with a lot of extra welts"

    Το έχει δοκιμάσει κανείς; Έχει κανείς παρόμοιες διαστροφικές / κατεστραμένες ιδέες;
     
  2. cider

    cider Kitchen master

    Έχω δει δυο τρεις φορές σε "ντοκιμαντέρ της σειράς Insex" να το κάνουν με paintball guns. Μιλάς για το ίδιο πράγμα;

    Τι είναι airsoft; (Ξέρω, ξέρω, βαριέμαι να γκουγλάρω)
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Airsoft is a game in which participants eliminate opponents by hitting each other with spherical non-metallic pellets fired from a compressed-air gun (or airsoft gun) powered by gas, manual spring-load, or electrically powered gearbox.

    Airsoft participants organize meetings at dedicated airsoft battlefields often adapted to provide walls, bunkers, trenches, buildings, towers, and other similar man-made field enhancements to offer realism analogous to real war environments.

    Airsoft games vary greatly in style and composition depending on location, budget, and quantity of participants but often range from short-term skirmishes, organized scenarios, military simulations, or historical reenactments.

    Combat situations on the battlefield often involve the use of common military tactics to achieve the objectives set in each game. Participants typically use varying types of non-lethal weaponry designed as replicas of real firearms, tactical gear, and accessories used by modern military and police organizations.


    Πηγή:Airsoft - Wikipedia, the free encyclopedia


     Spring Pistol

    http://www.ukarms.com/
     
  4. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Airsoft στο BDSM


    "Ντοκιμαντέρ";;; Πολύ ΝΕΤ βλέπεις...  



     
  5. cider

    cider Kitchen master

    Re: Απάντηση: Re: Airsoft στο BDSM

    Όχι, βρε. ΣΚΑΙ βλέπω!  
     
  6. Jomaru

    Jomaru Guest

    ναι στο paintball με αεροβολο με πλαστικα εχω δοκιμασει τσουζει πολυ
     
  7. BRAVE MASTER

    BRAVE MASTER New Member

    τυγχανει να ειμαι παιχτης ομαδος military simulation paintball
    και επισης να εχω παιξει airsoft και με αρκετη εμπειρια στο χωρο αυτο.



    τα συγκεκριμενα οπλα δεν προσφερονται για bdsm κατστασεις και για καμια απολυτως ειδους
    πλακα !!!
    εαν δεν παρθουν τα απαραιτητα μετρα προστασιας υπαρχει πιθανοτητα πολυ σοβαρου τραυματισμου!!!

    καλο ειναι πριν ανοιγουμε τετοια θεματα να γνωριζουμε γιατι μιλαμε και να μην λεμε οτι ναναι.

    θεωρω το συγκεκριμενο θρεντ ΑΚΥΡΟ και πιστευω οτι προσβαλει το bdsm.
    δε λεω σε καμια περιπτωση οτι ο φιλος που το ανοιξε ειχε τετοιο σκοπο , αλλα
    καλο θα ειναι οταν εχουμε τετοιες σκεψεις να το ψαχνουμε λιγο περισσοτερο
    και να μην βγαινουν λανθασμενα συμπερασματα.
     
  8. Jomaru

    Jomaru Guest

    κοιταξε να δεις και τα μαστιγια μπορουν να σκοτωσουν

    στα οπλα αυτα αν δε κανω λαθος. μια φορα εχω παιξει. ρυθμιζεις την ταχυτητα βολης και την ορμη της σφαιρας, οποτε ισως να μην ειναι και τοσο ασχημα.
     
  9. BRAVE MASTER

    BRAVE MASTER New Member

    την ταχυτητα μονο (fps )την ρυθμιζεις σιγουρα.
    αλλα δεν νομιζω να ριξεις στον αλλον απο τα 40 μετρα αλλα στα 2 και 3 μετρα...
    πραγμα το οποιο σημαινει οτι αμα σε βρει στα ματια.... η στα γεννητικα οργανα αντιο ζωη μετα...

    επισης για να ριξεις με αυτα τα οπλα χρειαζεται κι καποια εξεικοιωση δεν ειναι τοσο απλα..
     
  10. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Αν το airsoft είναι bdsm, τότε μήπως είναι και τα βελάκια bdsm επίσης;

     
     
  11. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Απάντηση: Airsoft στο BDSM

    Lady Dementia, μου βάζεις ιδέες  
     
  12. cider

    cider Kitchen master

    Αυτά τα βελάκια όχι. Αλλά σαν εκείνα που φτιάχναμε πιτσιρικάδες, με τα σπίρτα, λίγο χαρτί και τις καρφίτσες, γιατί όχι;