Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Anger and BDSM -1

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Resources and Tutorials' που ξεκίνησε από το μέλος lara, στις 4 Αυγούστου 2005.

  1. lara[E-p]

    χαιρομαι που τα βρισκεις με τον Μαστερ σου τοσο καλα,μια μικρη παρατηρηση μονο,τις λυσεις τις βρισκετε και οι δυο,

    οπως μας περιγραφεις εχεις κανει και εσυ μεγαλη προσπαθεια και δουλεια πανω στο θεμα.
     
  2. female

    female Contributor

    Δεν θυμώνω πια παρά ελάχιστα, ή πολύ σπάνια με τους ανθρώπους, ιδίως τους δικούς μου. Υπάρχει ζωή αλλά υπάρχει και θάνατος, κι όταν τον έχεις νιώσει σε διάφορες διαστάσεις του κάποια στιγμή καταλήγεις πως δεν αξίζει να δηλητηριάζεις τη ζωή σου.
    Ο θυμός είναι συχνά αποτέλεσμα ψυχικής κούρασης.

    Στεναχωριέμαι, ίσως, αλλά προσπαθώ να κατανοήσω. Όταν κατανοήσω, όταν δω όλη την εικόνα, η λογική δεν συμβαδίζει ποτέ με τον θυμό. Αναλαμβάνω, εξ’ άλλου και το δικό μου μερίδιο ευθύνης στις σχέσεις. Συζητώ όταν είναι εφικτό.

    Θυμώνω, και ορισμένες φορές πάρα πολύ άγρια, ή είμαι μόνιμα θυμωμένη με κοινωνικές καταστάσεις απαξίωσης ή αθλιότητας. Εκφράζω, βγάζω από μέσα μου, αυτόν τον κοινωνικό θυμό ακούγοντας την ανάλογη μουσική κοινωνικής οργής ή / και θλίψης. Μακροπρόθεσμα, μια και η επέμβασή μου στη μακροκλίμακα δεν είναι εύκολη (...το λιγότερο!), φροντίζω να επηρεάζω θετικά τις καταστάσεις στη μικροκλίμακα.
     
  3. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Ο Αφέντης Καθοδηγει και Διορθώνει πορεία. Αν δεν είσαι στο δρόμο, αν δεν έχεις πορεία και απλά κάθεσαι κάπου, τι να Διορθώσει?
     
  4. Emma

    Emma Contributor